» załóż konto» przypomnij hasło

Nowość od marki HAMA dla wymagających - kabel USB-C 4.0 240 W Gen 3. Potrafi przesyłać dane z prędkością do 40 Gbit/s

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2023-07-19 02:22:20

A A A | Wejść na stronę 2574 | Komentarzy 2

Nowość od marki HAMA dla wymagających - kabel USB-C 4.0 240 W Gen 3. Potrafi przesyłać dane z prędkością do 40 Gbit/s

Producent uzupełnił właśnie swoją ofertę kabli USB-C do USB-C o propozycję najnowocześniejszego standardu transferu danych. Obsługuje on nawet kinową rozdzielczość 8K i technologię Power Delivery 3.1 o mocy do 240 W. Przewody tego rodzaju wytyczają nową drogę w konektyce, umożliwiając niesamowicie szybkie ładowanie różnych sprzętów.

Marka, specjalizująca się w różnych elektronicznych akcesoriach mobilnych, wprowadziła do portfolio metrowej długości czarny kabel z wygodną obustronną wtyczką USB typu C na obu końcówkach. Został opracowany w bazującym na protokole Thunderbolt 3 najnowszym standardzie USB 4.0 Można nim połączyć komputer lub laptop z szerokim zakresem urządzeń, np. z monitorem, tabletem, drukarką, zewnętrznym twardym dyskiem, głośnikiem, kontrolerem gamingowym, słuchawkami czy czytnikiem eBooków.

Zacznijmy od tego, że kabel Hama USB-C 4.0 Gen 3 obsługuje technologię Power Delivery (PD) 3.1 Extended Power Range (EPR) o mocy do 240 W. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne ładowanie oraz zasilanie urządzeń mobilnych. Zapewnia przesyłanie sygnału wideo i audio w wysokiej jakości, wspierając rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli). Tak samo gwarantuje sprawne przesyłanie danych między różnymi sprzętami, pozwalając na osiągnięcie prędkości nawet do imponującego wyniku 40 Gbit/s. W połączeniu z wydajną ładowarką z PD i Qualcomm Quick Charge o sporej mocy taki przewód otwiera przed nami nowe możliwości superszybkiego zasilania energią urządzeń mobilnych.

Warto podkreślić, że prezentowany przewód może również pełnić funkcję kabla monitorowego USB-C. Potrafi przesyłać wysokiej jakości sygnał wideo do monitora lub innego wyświetlacza z portem USB-C. W efekcie otrzymujemy filmy, prezentacje i inne treści w pełnej kolorystyce i z doskonałą ostrością obrazu.

Kabel został starannie zaprojektowany z wykorzystaniem osłony, wykonanej z wytrzymałego materiału PVC. Zapomnijmy więc o ryzyku jego łatwego uszkodzenia czy złamania. Jest też podwójnie ekranowany. Wewnętrzne przewody wykonane z miedzi w praktyce oznaczają szybki, stabilny transfer danych i efektywne zasilanie urządzeń ze zminimalizowanymi zakłóceniami.

Kabel Hama USB-C – USB-C 4.0 240 W Gen 3 znajduje się już w sprzedaży w oficjalnej cenie detalicznej 139 zł.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Wojtek

  2023-07-24 22:07:19

  Niezły ten kabelek Hamy. Spora moc i niezłe transfery. jeszcze mało na rynku urządzeń, które potrafią wykorzystać możliwości tego kabelka. USBC staje się takim standardem, ze innych gniazd właściwie już nie potrzeba.
 • ~iwonicki

  2023-08-31 22:24:41

  Jeden kabelek do wszystkiego. Oczywiście jak standardy się przyjmą. I będzie tym sprzęt ładowany, wszystko się podłączy, nawet monitor, o niezłych parametrach. Jeden standard USBC. Dla mnie to bajka. Nawet nie wiedziałem, że te złącza mogą taką moc wytrzymać. Dane, danymi ale te 240W w tym kabelku Hamy i małym złączu USBC, no to szacun.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...