Nortel sprzedał 6000 patentów, Google przegrało

Autor: Kamil Zawiślak | Źródło: TCMagazine | Data: 2011-07-03 13:58:12

A A A | Wejść na stronę 3030 | Komentarzy 0

Nortel sprzedał 6000 patentów, Google przegrało

Kanadyjska firma Nortel Networks specjalizujÄ…ca siÄ™ w produkcji sprzÄ™tu telekomunikacyjnego ogÅ‚osiÅ‚a jakiÅ› czas temu przetarg na ponad 6 tysiÄ™cy patentów. WyÅ›cig po patenty chciaÅ‚ wygrać Google, który oferowaÅ‚ 900 milionów dolarów. ZnalazÅ‚y siÄ™ jednak firmy, które łącznie zgromadziÅ‚y 4.5 miliarda dolarów i to one wygraÅ‚y przetarg. Mowa o Microsoft, Sony, Research In Motion (RIM), EMC, Apple i Ericsson. Do zgarniÄ™cia byÅ‚o wiele. Patenty dotyczyÅ‚y miÄ™dzy innymi optyki, gÅ‚osu, Internetu, usÅ‚ug przesyÅ‚u danych, póÅ‚przewodnik. Transakcja ma być potwierdzona oficjalnie 11 lipca bieżącego roku, a zakoÅ„czyć ma siÄ™ do koÅ„ca tego kwartaÅ‚u,, tak przynajmniej siÄ™ przewiduje.

Gdyby Google zwyciężyÅ‚o w tej swoistej pogoni to staÅ‚oby siÄ™ pewnie tak, że system Android zyskaÅ‚by i ustanowiÅ‚ jakby nowÄ… jakość. Nie od dziÅ› wiadomo, że producenci nie przepadajÄ… za dzieleniem siÄ™ patentami. Google i jego Android dzierżą sporÄ… cześć rynku, w ten sposób każdy kto chciaÅ‚by siÄ™ dostosować do Google, albo chociaż spróbować konkurencji musiaÅ‚by pÅ‚acić… Teraz ciekawie może wyglÄ…dać sprawa, kiedy wymieniona szóstka wygraÅ‚a przetarg, a sÄ… to firmy mniej i bardziej liczÄ…ce siÄ™ na rynku telekomunikacji. Niektóre dopiero wchodzÄ… w ten sektor, a inne majÄ… już wyrobionÄ… renomÄ™. Bez wÄ…tpienia patenty pomogÄ… jednym i drugim, a jest ich w koÅ„cu 6000.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum