Fatalna sprzedaż Nintendo 3DS, cięcie cen

Wszystko zapowiadało się idealnie, szał na 3D miał tylko napędzać sprzedaż 3DS-a. Jednakże konsumenci po raz kolejny pokazali, że owa technologia nie przekonuje ich do siebie i wolą tradycyjna wersje DS-a. Wywnioskować można to po wynikach sprzedaży Nintendo. W Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie Nintendo jest (prawie) monopolistą dopiero 15 czerwca sprzedaż 3DS-a dobiła do miliona. Na świecie wcale nie jest lepiej; w okresie kwiecień-czerwiec 2011 sprzedało się trochę ponad 700 tysięcy sztuk, natomiast gry przeznaczone na konsolkę (w sumie) sprzedały się w ilości 4,53 miliona sztuk.
Nintendo zdecydowaÅ‚o siÄ™ obniżyć ceny konsol w Ameryce, Europie i Japonii. Na Starym Kontynencie sprzÄ™t przeceniono z 219 na 150 funtów (okoÅ‚o 690zÅ‚). Obniżka ma nastÄ…pić 12 sierpnia. Co jeżeli kupiliÅ›my po droższej cenie handhelda wielkiego N? Firma ma dla Was promocjÄ™. W zamian za zarejestrowanie swojej "kieszonsolki " otrzymacie 20 darmowych gier do Å›ciÄ…gniÄ™cia z eShopu, sÄ… to: Super Mario Bros. Donkey Kong Jr., Balloon Fight, Ice Climber i The Legend of Zelda, Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3, Mario Kart: Super Circuit, Metroid Fusion, WarioWare, Inc.: Minigame Mania oraz Mario vs. Donkey Kong i kilka innych.

2678
0
Poprzedni
0
Komentarze