BQ Aquaris E4.5 z Ubuntu na pokładzie

Autor: Robert Grzyb | Źródło: GSMArena | Data: 2015-04-14 13:31:09

A A A | Wejść na stronę 2714 | Komentarzy 1

BQ Aquaris E4.5 z Ubuntu na pokładzie

Na rynek krajów Unii Europejskiej wprowadzono nowy model smartfona, który pracuje pod kontrolÄ… mobilnej wersji systemu operacyjnego Ubuntu. Produkt o nazwie BQ Aquaris E4.5 jest już dostÄ™pny w sklepach w cenie 170 euro za sztukÄ™.

Mamy do czynienia z niskobudżetowÄ… konstrukcjÄ…, która oferuje ekran 4,5 cala o rozdzielczoÅ›ci 960 x 540 pikseli. Pod obudowÄ… zamontowano procesor czterordzeniowy  MediaTek o czÄ™stotliwoÅ›ci 1,3 GHz, procesor grafiki ARM Mali-400, 1 GB pamiÄ™ci RAM i 8 GB pamiÄ™ci na pliki (5,5 GB dla użytkownika). Oprócz tego przygotowano kontroler sieci bezprzewodowych, Bluetooth 4.0, modem i dwa sloty na karty SIM. Niestety nie znajdziemy tutaj LTE. Przygotowano jednak aparat cyfrowy 8 MPix z tyÅ‚u oraz lampÄ™ bÅ‚yskowÄ… z dwoma diodami SMD. Z przodu mamy kamerkÄ™ do wideorozmów o jakoÅ›ci 5 MPix. Smartfon ma wymiary 137 x 67 x 9 milimetrów i waży 123 gramy. Zasilany bÄ™dzie bateriÄ… 2150 mAh.

Sprzęt kupimy w obudowie w kolorze czarnym lub białym.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~Arni

    2015-04-15 12:33:56

    Słuchajcie zastanawia mnie jeden temat, mam słuchawki Brainwavz i DAC FIO do tego, o ile wiem, że pewnie gniazdo słuchawek będzie zestandaryzowane (chyba, że jak w Apple do tego nic nie działa) to ok, ale na swoich Samsungu, żeby używać Daca musiałem zainstalować odpowiednie oprogramowanie (apkę) czy w takich systemach jak Ubuntu czy FirefoxOS te apki są czy nie? Czy oni chcą to obsługiwać od razu z marszu?

Komentarz 1