» załóż konto» przypomnij hasło

Inteligentniejsza niż wszystkie inne?

ZUS Smart Car Charge – test ładowarki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-08-10 12:07:00

A A A | Wejść na stronę 9732 | Komentarzy 2

ZUS Smart Car Charge – test ładowarki

Pewnie większość z Was myśli, że wszystkie ładowarki samochodowe istnieją tylko w celu zasilania urządzeń przenośnych z 12 V gniazda zapalniczki samochodowej . I rzeczywiście takie występują w licznych wariantach w cenie poniżej 30 złotych. My dzisiaj sprawdziliśmy sprzęt, który kosztuje jednak pięciokrotnie więcej. Mowa tutaj o ładowarce samochodowej ZUS Smart Car Charge, która pozwala nam na ładowanie maksymalnie dwóch urządzeń jednocześnie, a także posiada funkcję, która sprawia, że możemy zaoszczędzić pieniądze na opłatach parkingowych. Czym charakteryzuje się ten model? Sprawdziliśmy to.

Spis treści

ZUS Smart Car Charger to urządzenie, które nie tylko jest zdecydowanie droższe od konkurencji, ale także doskonale wykonane i niezwykle użyteczne. Możemy za jego pomocą naładować dwa iPhone’y w ciągu dwóch godzin. Dodatkowo posiada wsparcie dla Bluetooth i aplikacji mobilnej. Ładowarka jest także bardzo lekka. Została wykonana z wysokiej jakości tworzywa, które jest odporne na wysokie temperatury. Jej rozmiary są typowe dla tego typu sprzętu.

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

Ładowarka przyjechała do nas zapakowana w małe opakowanie, z przeźroczystym frontem. W komplecie nie znajdziemy nic poza nią i instrukcją szybkiego startu. Do tego dostaliśmy w osobnym opakowaniu kabel widoczny na zdjęciu powyżej, który wykorzystaliśmy podczas testów.

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

Zastosowanie dwóch portów USB może wymagać w przypadku niektórych samochodów ustawienie ładowarki pod pewnym kątem, żeby zapewnić wystarczająco dużo luzu. Dużym plusem jest to, że są one podświetlane, co ułatwia ich odnalezienie w ciemności. Jak wygląda skuteczność ładowania? Wykonaliśmy kilka testów. Dwa smartfony Samsung Galaxy S6 (każdy z baterią 2550 mAh) ładowały się od 0 o 100% w czasie 2,2 godziny. Za to dwa tablety iPad Mini 2 (bateria 6470 mAh) potrzebowały ponad 3,5 godziny, żeby zostać naładowane do pełna.

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

Przejdźmy teraz do dedykowanej aplikacji mobilnej, która oferuje nam kilka inteligentnych funkcji. Ładowarka zapisuje aktualną pozycję i wysyła opcjonalne przypomnienie o liczbie metrów, które dzielą nas od zaparkowanego pojazdu. Dodatkowo można zdefiniować strefy „nie przeszkadzać”, w miejscach, gdzie powiadomienia nie będą nam potrzebne np. przy własnym domu.

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

Ponieważ ZUS zapamiętuje, gdzie zaparkowałeś samochód, to wystarczy włączyć aplikację i podążać za strzałką na ekranie. Ta opcja nie spisze się w garażach parkingowych (czy też pod wiaduktami), ale producent zachęca kierowców do robienia zdjęć, żeby odtworzyć dane miejsce. Podkreślimy, że ZUS nie daje możliwości stałego podglądu położenia naszego samochodu, kiedy jest on w ruchu. To nie jest urządzenie śledzące.

ZUS Smart Car Charge

Za każdym razem, kiedy silnik samochodu jest wyłączany testowane urządzenie używa sygnału Bluetooth, żeby zapisać lokalizację GPS pojazdu w aplikacji mobilnej.

ZUS Smart Car Charge

ZUS Smart Car Charge

Fajnie sprawdza się alarm, który powiadomi nas, że w danym miejscu zaparkowaliśmy już na dłużej niż 30 min, 45 min, godzinę itd.

ZUS Smart Car Charge

Ciekawą opcją jest możliwość monitorowania akumulatora samochodowego, gdzie wyświetlana jest jego aktywność przez ostatni tydzień, miesiąc i kwartał. Apka powiadomi kierowcę, kiedy wydajność spadnie poniżej optymalnego poziomu.

Podsumowanie
Inteligentna ładowarka i lokalizator samochodów w jednym od firmy Nonda to sprzęt, który zaliczył bardzo udaną kampanię na crowdfundingową na Indiegogo, zarabiając w sumie 273053 dolarów. To właśnie stanowiło 2521% ich pierwotnych funduszy. Produkt ZUS jest świetnie wykonany i oferuje znacznie bardziej elegancki wygląd od konkurencji. Jakość wykonania także zostawia w tyle inne urządzenia tego typu. Warto zwrócić tutaj chociażby uwagę na metalowe części pokryte tytanem. To ma sprawić, że ładowarka będzie dwukrotnie bardziej trwała. Jej zdecydowanym plusem jest technologia ElegantShine, która sprawia, że sprzęt jest widoczny w ciemności, dwa porty USB (4.8A) do szybkiego ładowania oraz zapisywanie lokalizacji naszego pojazdu. ZUS Smart Car Charge to sprzęt idealny dla osób, które szukają szybkiej ładowarki dla dwóch urządzeń jednocześnie, często zapominają gdzie zaparkowały samochód lub często otrzymują mandaty za przekroczenie czasu postoju.
Dostępność i cena:

Cena w sklepach internetowych na dzień 10.08.2017: 162 PLN

Sprawdź, gdzie najtaniej.

Zalety i wady:

plus
 • Dwa porty USB z szybkim ładowaniem
 • Automatyczne zapisywanie lokalizacji pojazdu
 • Alerty parkingowe
 • Monitoring stanu akumulatora

minus
 • Nie działa w garażach parkingowych
 • Rozmieszczenie portów USB
Przyznane wyróżnienia:
rekomendacja   

 

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Roman

  2017-08-16 12:50:18

  Dziadostwo. Drogie i do niczego nie potrzebne. Aplikacja działa w tle i obciąża nasz system, dodatkowo rozładowując baterię w telefonie. Czas ładowania nie robi wrażenia, a funkcja wyszukiwania samochodu służy chyba tylko pijanym kierowcą, którzy nie pamiętają gdzie zaparkowali poprzedniej nocy.
 • ~Wacek

  2017-08-24 11:28:50

  Ładowarka samochodowa USB z niepotrzebnymi funkcjami za 162 zł? Chyba ktoś się pomylił. Sama ładowarka nie jest brzydka, ale cena przeraża. Co do śledzenia samochodu, to polecam samochodowy GPS, bo ten cały Zeus, to w zasadzie nie posiada funkcji trackingu, tylko zapisanie ostatniej lokalizacji, co można również uzyskać przez zapamiętanie lokalizacji w mapach google lub microsoft mapy z telefonu - funkcja jest darmowa, więc nie widzę sensu w płaceniu za coś, co i tak jest darmowe. Moim zdaniem ten produkt to porażka.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...