» załóż konto» przypomnij hasło

Domowa chmura

WD My Cloud – test urządzenia

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2016-08-06 14:48:55

A A A | Wejść na stronę 26530 | Komentarzy 8

WD My Cloud – test urządzenia

WD dostarczył nam do testów dysk sieciowy z obsługą chmury z serii My Cloud. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przechowywać nasze dane w domu, zamiast w zewnętrznej firmie płacąc przy tym często spory abonament. Dyski sieciowe z obsługą osobistej chmury to obecnie dosyć popularne urządzenia, po które sięgają firmy i użytkownicy prywatni. Pozwalają one za pomocą dosłownie kilku kliknięć zmienić dysk sieciowy w system chmury domowej nad którą mamy pełną kontrolę. Sprawdziliśmy czy WD My Cloud jest wart wydania około 500 złotych. Zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja WD My Cloud
Dostępne pojemności 2 TB, 3 TB, 4 TB
Interfejs USB 3.0 (kompatybilne USB 2.0)
Typ pamięci 2,5”, HDD
Maksymalny transfer 5 Gb/s
Zasilanie po USB
Wymiary 171 x 139 x 49 mm
Waga 0,96 kg
System Linux
Procesor ARM, dwurdzeniowy 650 MHz
Pamięć 256 MB / 512 MB flash
Sieć 1 x LAN 1000 Mbps
Konfiguracja sieci TCP / IP, stały lub dynamiczny adres
Serwer plików i FTP TAK
Kopie zapasowe kopia na nośnik zewnętrzny, kopia na inny serwer WD, kopia na inny serwer NAS
Powiadomienie awaryjne E-mail
Inne usługi usługa chmury prywatnej
Zarządzanie systemem poprzez przeglądarkę internetową, dostęp poprzez aplikację My Cloud
Serwer multimedio´w DLNA/UPnP TAK
Serwer iTunes TAK
Serwer druku NIE
Inne usługi aplikacje mobilne do obsługi chmury: My Cloud/WD2GO oraz WD Photos

My Cloud został zapakowany w stosunkowo niewielkie, niebieskie pudełko. Na jego ściankach znajdziemy trochę informacji o produkcie oraz jego zdjęcia. W opakowaniu poza samym dyskiem w białej obudowie, znajdziemy także kabel USB, kabel Ethernet i instrukcję obsługi.

WD My Cloud

Sam sprzęt na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie prostego i bardzo eleganckiego. Oferuje on dostęp do portu USB 3.0, gniazda zasilania, gniazda ethernetowego i blokady Kensington. Z przodu widzimy diodę LED, która będzie nas informowała o stanie pracy urządzenia. Kolor niebieski oznacza, że połączenie jest aktywne, a różowy, że trwa jego nawiązywanie. Oczywiście możemy je wyłączyć w oprogramowaniu dysku. Co ciekawe zabrakło fizycznego włącznika, a sprzęt możemy uruchomić z poziomu komputera.

WD My Cloud

Sama konstrukcja jest bardzo solidna, stabilna i dobrze spasowana. Wszystko jest idealnie złożone i pasuje do siebie. Sprzęt waży prawie 1 kilogram i został zamknięty w plastikowej obudowie. Urządzenie to oparte jest na własnym procesorze dwurdzeniowym o taktowaniu 650 MHz, 256 MB pamięci RAM i 512 MB flash. Nośnikiem danych jest znany dysk do serwerów NAS, czyli WD Red 2 TB.

WD My Cloud

WD My Cloud

Nie zastosowano tutaj żadnego aktywnego chłodzenia, dzięki czemu nie powinno być głośno. Za to WD zadbał o odpowiednią cyrkulację powietrza za sprawą licznych otworów na obudowie.

WD My Cloud

WD My Cloud

WD My Cloud

WD My Cloud

WD My Cloud na pewno nie będzie szpecił pomieszczenia, w którym go ustawimy. Z drugiej strony trochę szkoda, że producent nie daje tutaj wyboru jeżeli chodzi o kolor obudowy.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • benqki

  2016-08-06 15:41:13

  Ja używam QNAPa z 2- dyskami w RAID 1, czyli automatyczna kopia - mirroring - to samo na obu dyskach. Niestety to rozwiązanie jest kilkakrotnie droższe, ale biorąc pod uwagę, że to praca i ważne, opłaca się.
 • ~gucio

  2016-08-08 10:47:35

  Dobry backup to taki, który jest poza domem ;-)
 • LukiT

  2016-08-08 11:14:03

  Rozwiazanie bardzo mi się podoba i biorę je poważnie pod uwagę. Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje.
 • Francus

  2016-08-08 14:16:19

  Kopie zapasowe lepiej robic na dysk, który jest przeznaczony tylko do tego i nie pracuje non stop a siedzi sobie spokojnie np w szufladzie. OK, mniej wygodnie, ale o niebo bezpieczniej.
 • ~Ola

  2016-09-29 22:28:43

  RATUNKU!!! Wyłączyłam urządzenie z poziomu komputera (w trakcie oswajania się z interfejsem i funkcjami, przypadkiem kliknęłam ZAMKNIJ a miałam kliknąć wyloguj)Teraz za żadne skarby nie mogę ponownie uruchomić chmury. Dioda nie świecie, włącznika nie ma a ja już dostaję szału. Czy ktoś pomoże bo z googla nic nie wycisnęłam. BŁAGAM o POMOC.
 • ~SupportMan

  2016-10-05 14:02:43

  "RATUNKU!!! Wyłączyłam urządzenie z poziomu komputera (w trakcie oswajania się z interfejsem i funkcjami, przypadkiem kliknęłam ZAMKNIJ a miałam kliknąć wyloguj)Teraz za żadne skarby nie mogę ponownie uruchomić chmury. Dioda nie świecie, włącznika nie ma a ja już dostaję szału. Czy ktoś pomoże bo z googla nic nie wycisnęłam. BŁAGAM o POMO"

  Sprzedaj, to urządzenie, to jest jakieś totalne nieporozumienie.
 • ~Haha

  2016-10-31 13:59:56

  Poprostu wyjmij na chwile kabel zasilania i wloz jeszcze raz. Znow sie wlaczy
 • ~Bury

  2019-01-02 00:23:31

  Proszę o info czy można wskazać ścieżkę pobierania z dowolnego programu lub przeglądarki bezpośrednio na dysk my cloud?
  Dzięki

Komentarz 8


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...