» załóż konto» przypomnij hasło

Trzech muszkieterów – test pendrivów SanDisk

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-08-09 16:51:47

A A A | Wejść na stronę 8049 | Komentarzy 0

Ostatnim pendrivem, któremu się przyjrzymy jest Dual Drive 3.0, czyli urządzenie, które możemy podłączyć nie tylko do pełnowymiarowego portu USB-A, ale także do gniazda microUSB. Wymiary tego modelu to 30 x 16 x 10 mm, co oznacza, że jest on większy od Ultra Fit, ale nadal bardzo kompaktowy. Mamy tutaj także miejsce do zwiedzenia smyczy i suwak do wysuwania obu wtyczek, które umieszczono naprzeciw siebie.

Całość wykonano z czarnego tworzywa sztucznego, z czego cześć jest matowa, a druga błyszcząca. Model ten występuje w następujących wariantach pojemnościowych: 16 GB, 32 GB, 128 GB i 256 GB. Producent podaje, że prędkość odczytu danych poprzez USB 3.0 wynosi do 150 MB/s.

San Disk

Pendrive SanDiska możemy podłączyć do smartfona pod warunkiem, że ten obsługuje funkcje USB-OTG. Sprawdziliśmy oczywiście jak sprzęt sprawuje się w praktyce. Okazało się, że tutaj wydajność jest wyższa niż w przypadku Ultra Fit i przy odczycie sekwencyjnym urządzenie uzyskuje ponad 150 MB/s, a podczas zapisuj mamy prawie 65 MB/s. Kiedy podpięliśmy Dual Drive 3.0 do portu microUSB to wydajność znacząco spadła i wynosiła odpowiednio 37 MB/s i 24 MB/s. Również w tym wypadku występuje problem ze znacznym nagrzewaniem się pendriva – w zasadzie trudno go dotknąć po dłuższym kopiowaniu danych.

San Disk

Model ten przyda się głównie osobom, które potrzebują szybko przenosić dane pomiędzy komputerem a telefonem, ale także tym, którzy mają zbyt mało wolnej przestrzeni na swoim smartfonie. Po podłączeniu pendriva będą mogły bezpośrednio z niego odtwarzać muzykę czy też oglądać filmy.

Dzięki złączu USB 3.0 możemy liczyć na naprawdę szybki odczyt i zapis danych, co pozwoli nam na szybkie kopiowanie plików. Obecnie model ten kosztuje w sklepach około 30 złotych za wersję 16 GB lub 90 złotych za model 64 GB. To nie jest wygórowana cena jak na urządzenie o takich możliwościach.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...