» załóż konto» przypomnij hasło

Test wentylatorów

Tacens Aura ICE vs Acutake Fan 120 Shine

Autor: Mateusz Galon | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 12043 | Komentarzy 0

Tacens Aura ICE vs Acutake Fan 120 Shine Już niejednokrotnie czytałem na forum tematy w których użytkownicy dyskutowali w sprawie wyboru dobrego wentylatora o wielkości 120mm. Często padały wskazania na przedstawicieli firmy Tacens i Acutake. Niestety jak to bywa, każdy zachwalał to co sam posiada, twierdząc, że to najlepszy wybór. Jednak dzisiaj spojrzymy na te wentylatory neutralnym okiem i rozstrzygniemy, który z nich posiada więcej zalet. Zapraszam do tego porównania.
Acutake Fan 120 Shine

Wentylator otrzymujemy w czarnym, tekturowym pudełku przez które widać urządzenia. Możemy przeczytać na nim krótką specyfikację techniczną. W środku znajdujemy foliowy woreczek z czterema śrubkami i podkładkami antywibracyjnymi. Czyli mamy wszystko, żeby zamontować nasz sprzęt w obudowie komputera (oprócz śrubokrętu). Nie zapomnijmy napisać o głównym bohaterze, który pod względem wykonania prezentuje się doskonale.

Acutake Fan 120 Shine

Łopatki są białe, wykonane z plastiku, który w dotyku jest śliski, a całość nie ma ostrych krawędzi. Zastosowane w nim łożysko to ulepszona wersja FDB, czyli łożyska olejowego. Muszę jeszcze wspomnieć o kablu, a konkretnie o jego długości – 30cm to za mało do swobodnego zamontowania tego wentylatora w każdej obudowie, oczywiście można używać dodatkowych kabli, ale takowych nie ma w zestawie i wtedy narażamy się na kolejny, niepotrzebny wydatek.

Acutake Fan 120 Shine

Tacens Aura ICE

Tutaj jest bardzo podobnie do poprzedniego modelu. Opakowanie jest jednak z przeźroczystego plastiku, przez który bardzo dobrze widoczny jest nasz wentylator. Kolorystyka samego wentylatora taka sama jak przy Acutake, jednak łopatki są bardziej białe… śnieżnobiałe. Ich powierzchnia nie jest typowo matowa, jednak dużo bardziej od śliskich łopatek u jego rywala. Ramka jest czarna i połyskująca, co nadaje bardzo nowoczesny wygląd całości.

Acutake Fan 120 Shine

Jeszcze zwrócę uwagę na hasło reklamowe znajdujące się na pudełku „Feel the Silenie”, mam nadzieję, że takie odczucia właśnie będę miał po tym teście. Bym zapomniał, że w zestawie są śrubki, gumowe podkładki oraz przejściówka 3pin-Molex. Technologia RoHS (Restriction of Hazardous Substances), czyli ograniczenie stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektronicznym, co niesie za sobą ochronę zdrowia I środowiska (prawidłowa utylizacja sprzętu).

Acutake Fan 120 Shine
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...