Innowacyjne wodowanie?
SilverStone Tundra TD03 – test chłodzenia
Spis treści
SilverStone Tundra TD03 został zapakowany w stosunkowo niewielkie kartonowe pudełko na którego froncie możemy zobaczyć efektowne zdjęcie produktu. Oprócz tego umieszczono tutaj także QR kod, który przenosi nas od razu na stronę producenta. Specyfikacja techniczna i więcej szczegółów nadrukowano na pozostałych stronach opakowania.
W środku wszystkie akcesoria zostały odseparowane od siebie. W skład zestawu wchodzi blok chłodnicy połączony rurkami z blokiem na procesor, dwa wentylatory 120 mm, kabel typu Y, instrukcje montażu oraz zestaw instalacyjny dla gniazd (Intel Socket LGA775/115X/1366/2011 i AMD Socket AM2/AM3/FM1/FM2).
Wspomniane wentylatory to modele AS1225H12, które są zdolne do pracy z prędkością obrotową 2500 RPM, a wraz z radiatorem tworzą zgrany kolorystycznie zestaw. Ich poziom hałasu wynosi ok. 16 dBA przy minimalnych obrotach oraz 33,5 dBA przy przepływie 92,5 CFM. Podłączamy je do płyty głównej przy pomocy ładnie oplecionych kabli z wtyczką 4-pin. Na uwagę zasługują również ich łopatki, które posiadają niewielkie nacięcia, co ma zapewnić optymalny przepływ powietrza.
SilverStone podobnie jak inni producenci przygotował radiator z aluminiowych finów, które ułożone są bardzo gęsto. Dzięki temu nie ulegają one odkształceniom, ani nie zaginają się. Wymiary całej konstrukcji to 159 x 124 x 45 mm. Jego waga bez wentylatorów to 1063 gramy.
Jednak Tundra TD03 wyróżnia się przede wszystkim zastosowaną pompką. Typowe chłodzenia wodne wykorzystują blok nakładany na procesor z plastiku, natomiast SilverStone pokusiło się o przygotowanie konstrukcji z połączenia aluminium i niklu. Przede wszystkim górna płyta na której umieszczono logo producenta została matowo wykończona i prezentuje się zdecydowanie lepiej od plastikowych odpowiedników konkurencji. Podłączamy ją do płyty głównej przy pomocy wtyczki 4-pin. Nowością w tym projekcie jest także zastosowanie bezśrubowego montażu, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni styku miedzianej podstawki z procesorem. Ramiona mocujące także zostały wykonane z aluminium i są bardzo grube, co powinno zapewnić nam przyszłościowe rozwiązanie.
Węże, którymi radiator łączy się z pompką mają 310 mm długości. Są one delikatnie żebrowane i wykonane z utwardzanego plastiku.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Sroka
2013-09-30 11:36:02
Fulout
2013-09-30 11:40:40
ovpracja
2013-09-30 11:42:33
3