» załóż konto» przypomnij hasło

Pojemny pendrive

Silicon Power Marvel M60 32GB – rzut oka

Autor: Marcin Baranowski | Data: 2013-09-11 12:58:54

A A A | Wejść na stronę 14125 | Komentarzy 0

Silicon Power Marvel M60 32GB – rzut oka Firma Silicon Power posiada w swojej ofercie pamięci przenośnych serię Marvel M60, która składa się z modeli o pojemności 32 i 64 GB. Są to najszybsze pendrivy, jakie posiada ona w swoim portflio. Prezentują się one bardzo elegancko, jednak zostały wykonane w przeważającej części z plastiku. W tym przypadku zastosowano mechanizm wysuwania wtyczki, zamiast standardowej zatyczki. Jaką oferują one wydajność i czy są warte swojej ceny? Sprawdziliśmy to.

Marvel M60 został zapakowany w niewielkie opakowanie, które z jednej strony ma przeźroczysty blister, a z drugiej tekturą wstawkę. Nie niej niestety nie znajdziemy deklarowanych prędkości. Żeby się tego dowiedzieć trzeba zajrzeć na stronę producenta, gdzie podane są wartości 70 MB/s dla zapisu oraz 100 MB/s dla odczytu danych w przypadku korzystania z USB 3.0. W środku oprócz samej pamięci nie znajdziemy nic więcej.

Wymiary urządzenia to 73 x 22 x 9 mm. Użytkownik otrzymuje 29,4 GB wolnej przestrzeni. Dużym plusem jest wieczysta gwarancja urządzenia.

Silicon Power Marvel M60

Silicon Power Marvel M60

Na pendrive zainstalowano już prostą aplikację do tworzenia kopii zapasowych oraz synchronizacji poczty czy też dokumentów. Nazywa się ona SPwidget i można ją nabyć również na stronie producenta. Samo urządzenie zostało wykonane z błyszczącego plastiku w kolorze srebrno-czarnym. Jest to związane ze zbieraniem odcisków palców. Taki wysoki połysk powinien przypaść do gustu płci pięknej, bowiem pozostali odbiorcy będą woleli jednak coś prostszego i mniej rzucającego się w oczy. Ogólna jakość wykonania jest jednak dobra. Całość jest lekka, posiada sporo kantów i raczej nie będzie odporna na uszkodzenia. W celu wysunięcia wtyczki USB musimy przesunąć suwak z boku. Na obudowie wygrawerowano logo producenta, umieszczono niebieską diodę LED oraz przygotowano oczko do zawieszenia na smyczy.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

  Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

    Tak, już dziewięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Niech te Święta będą magiczne - konkurs

  Niech te Święta będą magiczne...

    Chociaż nie należymy do ekipy Świętego Mikołaja, to co roku robimy wszystko, aby rozdać wiele nagród dla naszych...

 • Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania jest sprzęt od firmy Antec. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy odpowiedzieć na proste...