» załóż konto» przypomnij hasło

Mały, ale wariat?

Shuttle XPC SZ170R8 – test komputera barebone

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-02-20 11:51:42

A A A | Wejść na stronę 15133 | Komentarzy 1

Shuttle XPC SZ170R8 – test komputera barebone

Firma Shuttle dostarczyła do naszej redakcji nowy model komputera typu barebone, który charakteryzuje się niewielkimi gabarytami. To sprawia, że możemy umieścić go w dowolnym miejscu naszego domu bądź biura. Sprzęt ten poza tym wygląda bardzo elegancko i nadaje się nie tylko do oglądania filmów czy wykonywania mniej wymagających czynności, ale także do grania. Możemy w nim zamontować wydajny procesor, pamięć RAM DDR4 i kartę graficzną Nvidii lub AMD. Nie zabrakło także miejsce na nośniki danych w postaci dysków HDD lub SSD. Całość dopełnia załączony do zestawu zasilacz o mocy 500 W. Jak SZ170R8 sprawdzi się w praktyce? I czy warto wydać na jego zakup około 1700 złotych? O tym wszystkim przekonacie się w czasie lektury tego artykułu.


Komputer przyjechał do nas w całkiem sporym, białym kartonie z plastikową rączką na górze. Na jego powierzchni znajduje się nalepka ze specyfikacją techniczną urządzenia, a w środku mam bardzo dobrze zabezpieczony sprzęt wraz z małym kartonikiem, w którym znajdziemy komplet dodatków. W ich skład wchodzi: zaślepka socketu, pasta termoprzewodząca w tubce, śruby do przykręcenia dysków 2,5 cala (dla 3 sztuk), cztery kable SATA o długości 200 mm, dwie opaski zaciskowe, płyta ze sterownikami oraz instrukcja obsługi.

Shuttle SZ170R8

Shuttle w wykonało swój komputer w przeważającej części z aluminium (szkielet, obudowa i przedni panel). Ma on wymiary 332 x 216 x 198 mm (długość x szerokość x wysokość).

Front urządzenia jest szczotkowany. Na górze mamy dostępny włącznik i dwie diody, które sygnalizują aktywne zasilanie (niebieska) oraz pracę dysku twardego (pomarańczowa). Na dole mamy klapkę za którą ukrywają się dwa porty USB 3.0, gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe. Nad aluminiową klapką widzimy niewielką szczelinę, która jest wlotem powietrza dla wentylatora 92 mm, który Shuttle zamontowało z przodu.

Shuttle SZ170R8

Shuttle SZ170R8

Shuttle SZ170R8

Obudowa wykonana jest z jednoczęściowej blachy, która jest odpowiednio powyginana. Jej krawędzie są zaokrąglone i ta część także w całości jest szczotkowana, co nadaje obudowie bardzo nowoczesnego charakteru. Z obu stron widzimy wloty powietrza w formie otworów z zamontowanymi od środka filtrami przeciwkurzowymi. Do środka urządzenia możemy się dostać odkręcając trzy szybkośrubki z tyłu SZ170R8. Nie zabrakło tutaj także gniazda blokady Kensington.

Shuttle SZ170R8

Shuttle SZ170R8

Z tyłu barebone Shuttle widzimy po lewej stronie wentylator od zasilacza wraz z gniazdem. Nie mamy tutaj jednak włącznika. Na środku mamy sporej wielkości wlot powietrza do chłodzenia procesora, gdzie przykręcony jest czterema śrubkami radiator. Na dole mamy panel I/O płyty głównej, który oferuje sześć portów USB 3.0, jeden eSATA, Ethernet, wyjście HDMI, 2x DisplayPort, czyszczenie CMOSu oraz gniazda audio. Z prawej strony mamy dostęp do dwóch zatok PCIe, które posiadają blokadę przykręcaną za pomocą dwóch śrubek.

Shuttle SZ170R8

Całość wykonana jest bardzo estetycznie i powinna przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Zastosowane tutaj aluminium jest wysokiej jakości i świetnie obrobione. Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek niedoróbkach. Całość jest bardzo elegancka, dzięki czemu sprzęt będzie pasował nam praktycznie do każdego miejsca w naszym domu czy mieszkaniu.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-03-01 13:05:00

  Rozwiązanie niesamowicie ciekawe, ale jednak na polskie warunki dosyć drogie i chyba mało kto z niego skorzysta.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...