» załóż konto» przypomnij hasło

ST3000NC002 i ST4000NM0033 na start

Seagate Constellation CS i ES.3 – test dysków twardych

Autor: Michał Jankowski | Data: 2013-03-15 13:17:14

A A A | Wejść na stronę 56629 | Komentarzy 2

Seagate Constellation CS i ES.3 – test dysków twardych Firma Seagate poszerzyła swoją ofertę dysków twardych o nowe modele z serii Constellation, które są wyposażone w interfejs 6 Gbps SAS lub SATA, i są przeznaczone dla przedsiębiorstw. Modele te wykonano w rozmiarze 3.5 cala i oferują one pojemność 3 i 4 Terabajtów, w związku z tym skorzystają na nich bardziej wymagający użytkownicy. Stanowią one ciekawy wybór dla przechowywania istotnych danych, szczególnie biznesowych. Producent deklaruje, że mogą pracować przez 24 godziny na dobę. Jak w praktyce spisały się tytułowe modele? Przekonajmy się.

Słowem wstępu spieszymy przekazać informację, że nośnik ES.3 o pojemności 4 TB jest pierwszym na świecie dyskiem o pamięci podręcznej wynoszącej 128 MB. Do tej pory 64 MB były uznawane za standard, więc co dodatkowy cache będzie oznaczał dla użytkownika? Według teorii bufor ten jest wykorzystywany do poprawy przepływu danych z/na dysk. Możemy podać prosty przykład: kiedy my czytamy pierwszą stronę danego dokumentu, to kolejna jest już przechwytywana i następnie przechowywana w pamięci podręcznej. Takie zachowanie ma na celu wyeliminowanie czasu ładowania.

Seagate Constallation

Zgodnie z tym Seagate podwajając pamięć podręczną w swoim dysku sprawił, że jego wydajność również wzrosła. Największy rywal, czyli WD nie ma na razie w planach wprowadzać dysków z 128 MB pamięci cache, bowiem to niesie za sobą widoczny wzrost kosztów i takimi produktami będzie zainteresowane tylko wąskie grono odbiorców.

W powyższej tabeli zamieściliśmy różne dyski o pojemności 4TB oraz dodatkowo drugi z testowanych przez nas modeli, czyli Seagate Constellation CS ST3000NC002.

Seagate Constallation

Seagate Constallation

Seagate Constellation ES.3 4 TB to z założenia wydajny i pojemny dysk twardy klasy korporacyjnej. Model ten oferuje wiele zaawansowanych funkcji takich jak np. korekta danych oparta na interfejsie SAS, dzięki której dane zapisywane i odczytywane są bez błędów. Roczny współczynnik awarii (AFR) na poziomie 0,63% oraz średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) wynoszący 1,4 miliona godzin mają zagwarantować wysoki poziom niezawodności dysku. Sprawia to, że produkt Seagate to pamięć masowa dla środowisk pracy w trybie całodobowym.

Seagate Constallation

Seagate Constallation

Seagate Constallation

Seagate Constellation CS 3 TB to również dysk twardy klasy korporacyjnej. Jest to produkt energooszczędny, co pozwala na zużycie do 8 watów (moc znamionowa przy odczycie losowym), co jest średnio o 29% mniejsze w porównaniu z konkurencyjnymi dyskami twardymi. Producent wdrożył również system odporności na drgania wskutek ruchu obrotowego i zarządzanie złymi blokami (BBM). Nie zabrakło także funkcji Seagate Instant Secure Erase zapewniającej bezpieczne, łatwe i oszczędne wycofanie z użytkowania lub modyfikację dysku.

Seagate Constallation

Seagate Constallation

Seagate Constallation

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Sroka

  2013-03-16 09:48:52

  Żaden Seagate mi do tej pory nie padł...a WD niestety tak...
 • ~Krzychu

  2013-03-17 20:29:16

  Nowy WD może i tak, ale stary, jeszcze z czasów kiedy 3,4GB było ogromną ilością miejsca sam z siebie by nie padł

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...