» załóż konto» przypomnij hasło

Prawdziwy kombajn bezpieczeństwa

Recenzja programu Norton 360 wersja 4.0

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-07-01 22:48:47

A A A | Wejść na stronę 63600 | Komentarzy 2


Norton Community Watch
Program Norton Community Watch pomaga użytkownikowi w identyfikowaniu nowych zagrożeń poprzez wysyłanie wybranych danych dotyczących zabezpieczeń i aplikacji do firmy Symantec w celu analizy. Specjaliści oceniają te dane w celu wykrycia nowych zagrożeń oraz ich źródeł. Takie zbiorowe działanie wszystkich użytkowników przyspiesza opracowanie rozwiązań, które powinny gwarantować nam bezpieczeństwo użytkownika i usprawniać działanie produktu. O tym czy zgadzamy się przystąpić do tego programu decydujemy podczas instalacji oprogramowania.
Norton 360 wersja 4.0
Program Norton Insight
Funkcja Norton Insight umożliwia inteligentne skanowanie plików na komputerze. Zwiększa ona wydajność skanowań programu Norton 360, umożliwiając użytkownikowi zmniejszenie liczby skanowanych plików bez zmniejszania bezpieczeństwa komputera. Całość opiera się na dwóch technikach. Pierwsza z nich zwana „techniką list niedozwolonych” polega na porównywaniu sygnatur plików z sygnaturami znanych zagrożeń w celu zidentyfikowania zagrożeń na komputerze. Metoda druga tj. „list dozwolonych” opiera się na pobieraniu szczegółowych informacje o istotnych plikach i przesyłaniu informacje do firmy Symantec w czasie bezczynności. Są to informacje takie jak nazwa pliku, rozmiar pliku i klucz mieszający. Po stronie producenta następuje analiza informacji o każdym żądanym pliku i jego niepowtarzalnej wartości mieszania oraz podanie poziom zaufania do pliku. Większość plików należy do systemu operacyjnego lub znanych aplikacji i nigdy się nie zmienia, przez co pliki te nie wymagają ponownego skanowania ani monitorowania. Dla przykładu Word.exe nigdy się nie zmienia, ale zawsze można go przeskanować podczas normalnego skanowania.
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Funkcja Zapobieganie włamaniom
Moduł ten skanuje cały przychodzący i wychodzący ruch sieciowy na komputerze i porównuje te informacje z zestawem sygnatur ataków, co pozwala na zabezpieczenie się przed włamaniem.

Jeśli dane będą zgodne to system automatycznie odrzuci pakiet i przerywie połączenie z komputerem, który wysłał te dane. Dzięki temu atak nie ma żadnego wpływu na komputer użytkownika. Baza sygnatur jest aktualizowana za pomocą narzędzia LiveUpdate w sposób automatyczny

Ochrona przeglądarki internetowej
Wraz z rosnącym użytkowaniem Internetu przeglądarka staje się coraz częściej celem ataku destrukcyjnych witryn internetowych. Witryny te wykrywają i wykorzystują luki w zabezpieczeniach przeglądarki, aby umieścić destrukcyjne programy w systemie użytkownika bez jego zgody i wiedzy. Takie destrukcyjne programy są również zwane atakami typu drive-by download.
Norton 360 wersja 4.0
W programie Norton 360 dba o to moduł Download Intelligence, chroniąc komputer przed pobraniem niebezpiecznych plików. Funkcja Download Intelligence obsługuje jedynie operacje pobierania przy użyciu protokołu HTTP oraz programów Internet Explorer 6 lub nowszych i FireFox 3.0 lub nowszych. Szczegóły reputacji dostarczane przez funkcję Download Intelligence wskazują, czy pobrany plik można bezpiecznie zainstalować. Szczegółów tych można użyć w celu podjęcia decyzji, czy zainstalować dany plik wykonywalny.

Norton Backup and Restore
Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony cennych informacji na komputerze jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików. W razie utraty danych program Norton 360 umożliwia ich odzyskanie. Na przykład może się zdarzyć przypadkowe wymazanie ważnego pliku lub awaria sprzętu powodująca zniszczenie niektórych plików. W takich sytuacjach można przywrócić utracone pliki.
Norton 360 wersja 4.0
Program Norton 360 umożliwia wygodne tworzenie kopii zapasowych plików na dowolnym nośniku rozpoznawanym przez system Windows jako urządzenie pamięci masowej. Lokalizacją docelową kopii zapasowej mogą być dyski zewnętrzne, foldery sieciowe, dyski CD, DVD lub Blu-ray, urządzenia iPod, dyski flash, kamery, urządzenia smartphone i wiele innych urządzeń.
Norton 360 wersja 4.0
Program Norton 360 zapewnia też bezpieczne i prywatne miejsce na przechowywanie kopii zapasowych plików online. Używając utworzonej przez program Norton 360 kopii zapasowej online, można przywrócić pliki w dowolnej chwili i na dowolnym komputerze.
Norton 360 wersja 4.0
Bez względu na wybraną metodę tworzenia kopii zapasowej użytkownik może zawsze dodać lub usunąć pliki, które mają w niej zostać uwzględnione.

Co więcej mamy możliwość tworzenia wielu zestawów konfiguracji kopii zapasowej. Można określić pliki uwzględniane w kopii zapasowej, lokalizację kopii zapasowej i czas tworzenia kopii zapasowej plików.

Optymalizacja komputera
Program Norton 360 utrzymuje optymalną konfigurację i poprawne działanie komputera przy użyciu różnych technik, takich jak optymalizacja dysku twardego i usuwanie nieużywanych plików tymczasowych, dodatkowo znajduje i naprawia najczęstsze problemy z komputerem, czyści niepożądane pliki cookie i inne pliki oraz defragmentuje dysk twardy w celu optymalizacji.
Norton 360 wersja 4.0
Czyszczenie rejestru
Rejestr systemu Windows może zawierać wpisy odwołujące się do nieistniejących plików. Takie uszkodzone wpisy rejestru mogą spowalniać komputer. Funkcja Czyszczenie rejestru skanuje komputer w poszukiwaniu uszkodzonych wpisów rejestru i usuwa je.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • samsam

  2010-07-02 12:48:31

  Przez 3 miesiące korzystałem Norton Internet Security 2010 i mogę go polecić. 360 sporo dodatkowych funkcji (choćby backup online), ale to jest już program skierowany dla użytkowników o większych potrzebach.
 • Ewelis6

  2010-07-05 23:00:02

  A ja akurat jestem uzytkownikiem tej wersji i korzystam z niemalze wszystkich funkcji. Bardzo dobry program i znakomicie sie sprawdza

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...