» załóż konto» przypomnij hasło

Prawdziwy kombajn bezpieczeństwa

Recenzja programu Norton 360 wersja 4.0

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-07-01 22:48:47

A A A | Wejść na stronę 53878 | Komentarzy 2


Defragmentacja dysków
Optymalizacja dysków stałych komputera może zwiększyć jego wydajność i niezawodność. Program Norton 360 automatycznie sprawdza fragmentację dysków stałych i optymalizuje je po przekroczeniu 10-procentowej fragmentacji.

Optymalizacja polega na ponownym ułożeniu fragmentów w sąsiadujące lub ciągłe klastry. Jeśli głowica dysku może odczytywać wszystkie dane pliku z jednego miejsca, plik jest szybciej wczytywany do pamięci. Optymalizacja konsoliduje również wolne miejsce, aby zapobiec fragmentacji nowo dodawanych plików. Za większymi strukturami danych dodawane jest wolne miejsce, umożliwiające ich wzrost bez konieczności ponownego fragmentowania.

Bezpieczne przeglądanie Internetu
Bezpieczne przeglądanie Internetu to połączenie funkcji Ochrona przed wyłudzeniem danych oraz Norton Safe Web. Pierwsza z nich analizuje poziom bezpieczeństwa odwiedzanych przez użytkownika witryn internetowych i wyświetla wyniki. Funkcja Norton Safe Web zapewnia bezpieczne środowisko w wyszukiwarce internetowej, wyświetlając ikony klasyfikacji witryn obok każdego wyniku wyszukiwania.
Norton 360 wersja 4.0
Sejf tożsamości
Moduł ten ułatwia zarządzanie tożsamościami i zapewnia dodatkowe zabezpieczenia transakcji online. Zapewnia nam przechowywanie danych do logowania, takich jak dane internetowego konta bankowego, identyfikator użytkownika konta e-mail lub hasło. Dodatkowo może również gromadzić informacje o naszych adresach, datach urodzin, danych kart kredytowych, numerach paszportów i numerach NIP.
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Norton AntiSpam
Funkcja Norton AntiSpam umożliwia wykrywanie wiadomości e-miał, które popularnie nazywane są spamem. Program dzieli przychodzące e-maile: prawidłowe są umieszczane w folderze Skrzynka odbiorcza, a spam w folderze Wiadomości-śmieci lub Norton AntiSpam.

Funkcja Norton AntiSpam stosuje technologię filtrowania spamu firmy Symantec klasy enterprise do odróżniania spamu od prawidłowych wiadomości e-mail. Metoda ta również jest bardzo ciekawa, dlatego postaram się pokrótce ją opisać. Jeśli filtry zaklasyfikują wiadomość e-mail jako prawidłową, funkcja Norton AntiSpam zbiera informacje takie jak sygnatura i wartości mieszania adresu URL wiadomości e-mail. Funkcja Norton AntiSpam wysyła następnie te informacje do internetowego serwera firmy Symantec w celu dodatkowej analizy.

Filtry lokalne funkcji Norton AntiSpam stosują techniki list dozwolonych i niedozwolonych nadawców oraz opatentowaną technologię filtrowania w celu klasyfikowania wiadomości jako prawidłowych lub spamu.

Wykonywanie rutynowych zadań
Podczas pracy w tle w celu ochrony komputera program Norton 360 wykonuje zadania automatyczne. Zadania te obejmują skanowanie w poszukiwaniu wirusów, monitorowanie połączenia internetowego, aktualizowanie kopii zapasowych i pobieranie aktualizacji systemu ochrony.
Norton 360 wersja 4.0
Jeżeli jakikolwiek element wymaga uwagi, program Norton 360 wyświetla komunikat o bieżącym stanie lub z żądaniem wykonania określonych czynności. Informacje te pojawiają się stosunkowo rzadko, przez co nie przeszkadza nam podczas pracy.
Norton 360 wersja 4.0
Istnieje możliwość ustawienia harmonogramu zadań z określoną częstotliwością, z jaką program Norton 360 ma skanować system w poszukiwaniu problemów z zabezpieczeniami i problemów z wydajnością. Podobnie sprawa wygląda ze wspomnianą kopią zapasową. Świetna sprawa dla zapominalskich.

Skanowanie

W razie podejrzeń, że komputer jest zainfekowany, można uruchomić ręcznie różne typy skanowania i zapobiec infekcjom wirusowym na komputerze. Można na przykład ręcznie przeskanować folder, w do którego pobierane są pliki z Internetu.

Program Norton 360 przeprowadza skanowanie podczas bezczynności, aby chronić komputer przed infekcją bez obniżania wydajności komputera w czasie pracy. Funkcja Skanowania podczas bezczynności automatycznie wykrywa bezczynność komputera i uruchamia skanowanie szybkie w czasie bezczynności lub pełne skanowanie systemu w czasie bezczynności.
Norton 360 wersja 4.0
Norton 360 wersja 4.0
Można również ręcznie uruchomić następujące typy skanowań: szybkie (obszarów komputera najczęściej infekowanych przez wirusy), pełne (sprawdzenie komputera w poszukiwaniu wirusów i programów typu spyware, sprawdzenie aktualizacji definicji i programu, sprawdzenie zadań optymalizacji komputera oraz sprawdzenie kopii zapasowych) oraz niestandardowe (zgodnie z ustawieniami użytkownika).

Skanowanie sieci przez funkcję Insight
Skanowanie sieci przez funkcję Insight stosuje technologię Cloud, w której serwer zdalny w Internecie zawiera najnowsze definicje wirusów. Program Norton 360 zapewnia dodatkową ochronę przy użyciu najnowszych definicji z serwerów, a nie tylko definicji dostępnych lokalnie na komputerze.

Definicje na serwerze podają ogólną nazwę wykrytego zagrożenia, a definicje lokalne podają określoną nazwę wykrytego zagrożenia. Na przykład w przypadku wykrycia konia trojańskiego w wynikach skanowania sieci przez funkcję Insight wyświetlana jest nazwa Cloud.Trojan, a w wynikach skanowania przy użyciu definicji lokalnych wyświetlana może być nazwa Trojan.Foo.

Ochrona SONAR
Funkcja SONAR (Symantec Online Network for Advanced Response) zapewnia prewencyjne wykrywanie w czasie rzeczywistym nieznanych zagrożeń bezpieczeństwa na komputerze. Identyfikuje ona nowe zagrożenia na podstawie sposobu działania aplikacji. Jest zarazem szybsza niż tradycyjne techniki wykrywania zagrożeń przy użyciu sygnatur. Wykrywa destrukcyjny kod i chroni przed nim komputer, zanim definicje wirusów zostaną udostępnione na serwerze LiveUpdate.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • samsam

  2010-07-02 12:48:31

  Przez 3 miesiące korzystałem Norton Internet Security 2010 i mogę go polecić. 360 sporo dodatkowych funkcji (choćby backup online), ale to jest już program skierowany dla użytkowników o większych potrzebach.
 • Ewelis6

  2010-07-05 23:00:02

  A ja akurat jestem uzytkownikiem tej wersji i korzystam z niemalze wszystkich funkcji. Bardzo dobry program i znakomicie sie sprawdza

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...