» załóż konto» przypomnij hasło

Trzech muszkieterów

Power banki TP-Link – test kilku modeli

Autor: Ireneusz Rak | Data: 2017-03-21 13:35:38

A A A | Wejść na stronę 20265 | Komentarzy 2

Power banki TP-Link – test kilku modeli

Coraz częściej znajdujemy się w sytuacji, kiedy potrzebujemy podładować baterię naszego smartfonu, a nie mamy dostępu do gniazdka. Wtedy z pomocą przychodzą nam popularne power banki. Ostatnio do naszej redakcji trafiły trzy modele znanego producenta TP-Link i to właśnie tym urządzeniom przyglądaliśmy się bliżej przez minione tygodnie. Dzięki temu jesteśmy już w stanie podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami na ich temat. Zapraszamy do lektury.


Power bank przyjechał do nas zapakowany w schludne, niebiesko-białe pudełko. Na nim umieszczono informacje dotyczące specyfikacji urządzenia, a w środku poza samym akumulatorem mamy także kabel microUSB-USB i instrukcję obsługi. W tym przypadku nie uświadczymy pokrowca do przenoszenia sprzętu.

TP-Link Power Bank

TP-Link Power Bank

Testowane urządzenie zostało utrzymane w niebiesko-białym kolorze. Jest ono wykonane z plastiku, który jest w przeważającej części gładki, poza jednym bokiem, który został wykończony fakturą trójkątów, które tworzą trójwymiarowe kształty. Obok widzimy oczywiście logo TP-Link, a dalej cztery diody LED informujące o poziomie naładowania power banku. To właśnie na jednym, krótszym boku umieszczono wszystkie niezbędne elementy do działania tj. przycisk zasilania, port microUSB i USB, które pozwala na pracę przy natężeniu do 2,4 A. Wymiary tego modelu to 92,7 x 53,5 x 22 mm, a jego waga wynosi 135 gramów.

TP-Link Power Bank

TP-Link Power Bank

TL-PB5200 wyposażony został w akumulator o pojemności deklarowanej 5200 mAh. Na pokładzie nie ma jednak latarki, którą zastosowano w modelu TL-PB10400, o którym piszemy na kolejnych stronach. Jak widzicie na zdjęciu powyżej są tutaj obecne cztery diody LED, które informują o poziomie naładowania power banku. Żeby sprawdzić jego stan wystarczy nacisnąć przycisk na froncie.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Onyks

  2017-03-22 17:56:46

  Model 10400 jako powerbank jest bardzo dobry. Dosyć ciężki, co wynika z pojemności zastosowanych akumulatorów. Latarka LED tylko jako awaryjna - jest dosyć słaba. Z mojego punktu widzenia ma tylko jedną wadę - nie ma możliwości ładowania powerbanku i jednoczesnego podpięcia do niego i zasilania urządzeń. Na szczęście można o tym poczytać w instrukcji przed zakupem, co nie jest standardem w tego typu urządzeniach. Kupiłem w niezłej promocji cenowej, dlatego nie grymaszę za bardzo.
 • Kamirp

  2017-03-27 15:00:26

  mam pytanie odnośnie TP-LINK PB50 10400 mAh, czy można użyć ładowarki sieciowej dowolnego producenta typu samsung, lg lub nikon? W zestawie nie była ona dołączona.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...