Mała wieża
Phanteks PH-TC12DX – test coolera CPU
Spis treści
Phanteks PH-TC12DX przyjechał do nas w solidnym, standardowej wielkości pudełku. Na jego ściankach umieszczono kilka fotografii coolera, informacje o jego najważniejszych cechach oraz krótki opis w kilku językach (niestety zabrakło polskiego).
W środku chłodzenie jest umieszczone pomiędzy piankowymi wkładkami, a akcesoria dodatkowe umieszczono w białym kartoniku. W zestawie otrzymujemy m.in. instrukcję montażu w języku angielskim i hiszpańskim, zestaw do montażu na podstawkach AMD i Intel, rozgałęźnik 4-pin -> 2x 4-pin, dwa wentylatory 120 mm oraz pastę termoprzewodzącą.
Dodajmy, że radiator jest obecnie dostępny w sklepach w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, niebieskiej i czerwonej. Dzięki temu każdy wybierze odpowiadający i pasujący do reszty komponentów kolor.
Mamy do czynienia ze schładzaczem typu wieża (tower), który ma wymiary 126 x 57 x 157 mm (bez wentylatorów). Cała konstrukcja PH-TC12DX składa się z 51 aluminiowych finów i opiera się na czterech miedzianych i pokrytych warstwą niklu ciepłowodach o średnicy 6 mm, które ułożone są w kształt litery „U” i przechodzą przez miedzianą podstawkę. W tym wypadku jednak nie mają one bezpośredniego kontaktu z procesorem.
Na najwyższym i najgrubszym żeberku wytłoczono duże logo producenta. Pod nim znajdują się również ukryte końcówki heat-pipe’ów. Cooler jest podzielony na dwie części – dwie wieże, które dzieli mała przerwa około 5 mm. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o nowych technologiach, jakie wykorzystuje firma Phanteks w swoich produktach. Jest to C.P.S.C – Cold Plasma Spraying Technology, która polega na zwiększeniu rzeczywistej powierzchni żeberek, co ma poprawić zdolność przekazywania ciepła do otoczenia. Druga nazywa się w skrócie P.A.T.S, czyli Physical Antioxidant Thermal Shield i powoduje odbijanie promieni cieplnych emitowanych przez komponenty peceta, które mające wpływ na wzrost temperatury coolera.
Wspomniana podstawka została bardzo dokładnie wyszlifowana i wykończona. Nie znajdziemy na jej powierzchni żadnych rowków. Oprócz tego na niej znajduje się przykręcony już system montażowy, co powinno nam przyspieszyć proces instalacji na płycie głównej.
W komplecie nie zabrakło dwóch wentylatorów PH-F120HP PWM Premium Fan, które mają wymiary 120 x 120 x 25 mm i wykorzystują łożysko UFB (Updraft Floating Balance). Zbudowane są one z dziewięciu łopatek, które obracają się z prędkością od 600 do 1800 RPM, generując przy tym przepływ od 23 do 68,5 CFM i ciśnienie statyczne od 0.39 d 2.07 mm H2O. Hałas jest wtedy na poziomie od 21.9 do 27.6 dB. Producent określa ich żywotność na 150 tysięcy godzin.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Sroka
2013-02-27 16:16:25
Kamirp
2013-03-01 01:34:22
t.luk
2013-03-04 10:09:33
Kamirp napisał:
Jeden z lepszych coolerów w tej cenie :D
Dobry joke :P Thermalright HR-02 Macho jest ciupinkę tylko słabszy a jest dużo cichszy ;)
~Mientus25
2013-05-23 09:37:24
4