» załóż konto» przypomnij hasło

Ozone Neon M50 – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-03-13 17:14:00

A A A | Wejść na stronę 11054 | Komentarzy 3

Ozone Neon M50 – recenzja myszki

Firma Ozone Gaming na początku bieżącego roku wprowadziła do swojej oferty nowy model gryzonia dla graczy o symbolu Neon M50. Model ten otrzymał bardziej zaawansowany sensor optyczny od Neon 3K i Neon M10. Mowa tutaj o Pixart 3310 o maksymalnej czułości 5000 DPI. Poza tym do wyboru mamy obudowę urządzenia w kolorze czarnym lub białym. Do naszej redakcji trafiła ta druga wersja i to jej przyjrzeliśmy się bliżej. Jeżeli jesteście ciekawi czy Neon M50 jest warta wydatku około 219 złotych to zostańcie z nami i przeczytacie dalszą część tej recenzji.

Pokaż specyfikację

Dane ogólne
Dostępne kolory czarny i biały
Wymiary 132,5 x 73,5 x 41,3 mm
Waga 115 g
Wbudowana pamięć 128 Kb
Ilość przycisków 6 (programowalne)
Technologia przycisków Omron
Typ czujnika optyczny Pixart PMW3310
Rozdzielczość max 5000 DPI
Zmiana DPI (on-the-FLY) 800, 1600, 2400, 5000 DPI
Szybkość reakcji (regulowana) 125-1000 Hz
Kompatybilna z Windows 10, 8.1, 8, 7, XP
Podświetlenie LED 16,8 mln kolorów (RGB)
Długość kabla 1,8 m

Myszka przyjechała do nas w kartonowym pudle, które utrzymane jest w czarno-czerwonych kolorach. Na nim znajdziemy informacje na temat najważniejszych cech tego urządzenia, a także dane odnośnie zastosowanego czujnika Pixart o rozdzielczości 5000 DPI. Producent podkreśla obecność podświetlenia LED RGB (logo i pierścień dookoła). W zestawie oprócz samej myszki znajdziemy także kartę podarunkową na 3 Euro w sklepie G2A, naklejkę z logo Ozone, instrukcję obsługi w języku angielskim i wymienne ślizgacze.

Ozone Neon M50

Ozone Neon M50

Testowany gryzoń ma wymiary 132,63 x 73,48 x 41,49 mm i waży 115 gramów. Neon M50 już przy pierwszym kontakcie robi bardzo dobre wrażenie. Został on wykonany z białego tworzywa sztucznego bardzo dobre jakości. Już na początku zwracamy uwagę, że nowość Ozone jest konstrukcją symetryczną, jednak z uwagi na rozmieszczenie przycisków będą mogli z niej skorzystać użytkownicy praworęczni. Wysoka ergonomia ma zapewnić komfortowe użytkowanie nowego gryzonia. Producent wyposażył mysz w dwa programowalne przyciski z lewej strony, które obsłużymy kciukiem. Ich położenie oceniamy na wręcz idealne.

Ozone Neon M50

Na górze, obok rolki znajduje się trzeci programowalny guzik. Jest on w otoczeniu dwóch głównych przycisków, które posiadają znane przełączniki Omron o bardzo długiej żywotności. Jak widzicie w sumie mamy aż sześć programowalnych przycisków. Wspomniany scroll jest średniej wielkości, ale oferuje bardzo wysoką precyzję działania. Za jego pomocą bez problemu wykonamy drobne przewinięcie, jak i szybko przescrollujemy długi materiał.

Ozone Neon M50

Na grzbiecie widzimy logo Ozone, które jest podświetlane diodami LED RGB. Tak samo jest z pierścieniem, który otacza na dole całe urządzenie. Design myszki jest bardzo prosty i nie wyróżnia się specjalnie na tle konkurencji. Na bokach mamy chropowatą powierzchnię, która sprawia, że chwyt jest pewny i nasza dłoń nie ślizga się. Wszystkie części spasowane są idealnie, a krawędzie wykończone bardzo precyzyjnie.

Ozone Neon M50

Na spodzie myszki widzimy oczko czujnika Pixart 3310, który oferuje maksymalną rozdzielczość 5000 DPI. Warto dodać, że gryzoń oferuje cztery tryby pracy, pomiędzy którymi możemy się przełączać za pomocą programowalnego przycisku na górze. Domyślnie mamy ustawione wartości 400/800 i 1000/2000 DPI. Te oczywiście możemy dowolnie zmienić w dołączonym oprogramowaniu. Przypominamy, że wysoka rozdzielczość będzie idealna dla osób korzystających z dużych monitorów o wysokiej rozdzielczości lub z konfiguracji multiekranowych. Niskie wartości DPI będą odpowiednie dla graczy, gdzie wymagana jest duża precyzja ruchów. Oprócz tego na spodzie widzimy cztery teflonowe ślizgacze, które sprawiają, że myszka płynnie porusza się po różnych powierzchniach (w zestawie są także zapasowe). Nie ma efektu przyklejenia. Ciekawostką jest tutaj fizyczny przełącznik DPI, który pozwala na przełączenie trybu.

Ozone Neon M50

Ozone Neon M50

Do komputera podłączamy gryzonia za pomocą pozłacanej wtyczki USB, która znajduje się na końcu plecionego, dwumetrowego kabla w czarnym kolorze. Taka budowa sprawia, że nie będzie łatwe jego przecięcie czy przetarcie i powinien służyć przez długi czas.

Ozone Neon M50

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Mikellle

  2017-03-15 11:54:30

  Całkiem całkiem, ale chyba czarna jest praktyczniejsza.
 • Francus

  2017-03-16 13:47:46

  Neon M50 wygląda dużo lepiej niż poprzednie gryzonie Ozone :)
 • LukiT

  2017-03-20 15:29:31

  Gryzoń może spokojnie rywalizować z produktami Razera, Genesisa, SteelSeries i innymi. Ozone się rozwija i w Europie daj sobie kapitalnie radę!

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...