» załóż konto» przypomnij hasło

Ozone Neon M50 – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-03-13 17:14:00

A A A | Wejść na stronę 11484 | Komentarzy 3

Pokaż specyfikację

Dane ogólne
Dostępne kolory czarny i biały
Wymiary 132,5 x 73,5 x 41,3 mm
Waga 115 g
Wbudowana pamięć 128 Kb
Ilość przycisków 6 (programowalne)
Technologia przycisków Omron
Typ czujnika optyczny Pixart PMW3310
Rozdzielczość max 5000 DPI
Zmiana DPI (on-the-FLY) 800, 1600, 2400, 5000 DPI
Szybkość reakcji (regulowana) 125-1000 Hz
Kompatybilna z Windows 10, 8.1, 8, 7, XP
Podświetlenie LED 16,8 mln kolorów (RGB)
Długość kabla 1,8 m

Myszkę Neon M50 możemy używać od razu po podłączeniu urządzenia do komputera. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie, ale takowe można pobrać ze strony producenta. Postanowiliśmy tak zrobić i przyjrzeć mu się bliżej. Jego instalacja trwała dosłownie chwilę.

Aplikacja oferuje bardzo przejrzysty i intuicyjny interfejs, gdzie możemy mieć dostęp do wszystkich parametrów pod ręką. W sumie możemy przygotować trzy profile, które będą przechowywane w pamięci wewnętrznej urządzenia. To pozwoli nam korzystać z gryzonia w różnych sytuacjach, gdzie potrzebujemy skorzystać z innych ustawień. Ciekawą opcją jest także ustawienie automatycznego ładowania danego profilu, kiedy uruchomimy daną grę.

Ozone Neon M50

Dzięki temu programowi możemy w prosty sposób przypisać funkcje do sześciu programowalnych przycisków, które posiada myszka Neon M50. Możemy wybrać nie tylko proste działania ale także np. różne funkcje multimedialne, zmiany profilu, zmiany wartości DPI, różne przyciski z klawiatury czy przygotować sekwencje makro.

Ozone Neon M50

Oczywiście nie zabrakło tutaj ustawień czułości sensora Pixart 3310. Mamy w sumie dwa profile, w których możemy wybrać DPI od 100 do 5000 w skokach co 50. Możemy również ustawić częstotliwość próbkowania: 125/250/500/1000 Hz. Do wyboru mamy także prędkość podwójnego kliknięcia, szybkość przewijania scrolla, predykcję, czułość osi X i Y.

Ozone Neon M50

Na koniec pozostaje konfiguracja systemu podświetlania myszki. Ozone przygotował dla nas 16,8 miliona kolorów do wyboru, ale także kilka efektów iluminacji. Mamy do wyboru miganie, oddychanie itd.

Ozone Neon M50

Po podłączeniu myszki Neon M50 do komputera od razu podświetla się jej logo na grzbiecie oraz pasek przebiegający dookoła urządzenia. Gryzonia użytkowaliśmy przez kilka tygodni i sprawdzaliśmy jak spisuje się on w pracy biurowej, przy edycji wideo, a przede wszystkim w grach. Myszka okazała się bardzo wygodna dla osób o średnich i dużych dłoniach. Główne przyciski spisywały się rewelacyjnie. Są one średnio głośne i wciskają się lekko. Mają niski skok maksymalny, a ich punkt aktywacji położony jest w połowie drogi.

Ozone Neon M50

Nasza dłoń nie ślizgała się po obudowie, dzięki zastosowaniu chropowatej powierzchni na bokach. Rolka pokryta jest gumową fakturą, dzięki czemu obraca się gładko i przyjemnie, a użytkownik ma nad nią dobrą kontrolę.

Ozone Neon M50

Myszka jest bardzo dobrze wyważone i nieźle leży w dłoni. Przesuwanie jej po materiałowej podkładce, drewnianym biurku czy też po plastiku przebiega bezproblemowo. To zasługa bardzo wysokiej jakości czujnikowi optycznemu Pixart 3310. Rozmiar mysz sprawia, że możemy ją chwycić samymi palcami, a osoby o mniejszych dłoniach mogą także zastosować chwyt claw. Jak już wspomnieliśmy Neon M50 jest w pełni symetryczna, a boki ustawione są prostopadle do podłoża.

Ozone Neon M50

W czasie rozgrywki w Battlefield 3 nie mieliśmy najmniejszego problemu, żeby strzelać celnie do oddalonego przeciwnika pojedynczymi kulami, jak i wystrzelić serię pocisków. Kontrola pamięci kolejnymi strzałami była prawidłowa. Przyciski boczne są lekko wysunięte, a ich położenie i rozmiar dobra są bardzo dobrze. Używało nam się ich wygodnie w czasie gry. Rolka dawała nam możliwość zmiany broni – mogliśmy nią wykonywać szybkie powtórzenia kliknięć. Nie przekręcała się jednak podczas klikania i miała dobrze wyczuwalne punkty aktywacji.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Mikellle

  2017-03-15 11:54:30

  Całkiem całkiem, ale chyba czarna jest praktyczniejsza.
 • Francus

  2017-03-16 13:47:46

  Neon M50 wygląda dużo lepiej niż poprzednie gryzonie Ozone :)
 • LukiT

  2017-03-20 15:29:31

  Gryzoń może spokojnie rywalizować z produktami Razera, Genesisa, SteelSeries i innymi. Ozone się rozwija i w Europie daj sobie kapitalnie radę!

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...