» załóż konto» przypomnij hasło

NETGEAR Nighthawk S8000 – recenzja przełącznika

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-05-10 14:05:49

A A A | Wejść na stronę 19414 | Komentarzy 4

NETGEAR Nighthawk S8000 – recenzja przełącznika

Firma NETGEAR dostarczyła do naszej redakcji bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Nighthawk S8000. Jest to ośmioportowy przełącznik, który powinien przydać się nie tylko miłośnikom gier z obsługą VR, ale także zwolennikom oglądania filmów w jakości Ultra HD. Sprzęt ten ma przyciągnąć nas nie tylko swoimi możliwościami, ale także futurystycznym wyglądem. W poniższej recenzji sprawdziliśmy co potrafi Nighthawk S8000 i czy warto wydać na niego niecałe 500 złotych. Zapraszamy do lektury.

Przełącznik marki NETGEAR przyjechał do nas zapakowany w sporej wielkości pudełko z przeźroczystym frontem, przez który możemy zobaczyć jak sprzęt prezentuje się w realnych rozmiarach. Producent informuje nas, że mamy do czynienia z zaawansowanym urządzeniem o ośmiu portach Gigabit Ethernet. Model ten oznaczony został symbolem GS808E i jest pierwszym switchem gamingowym, który oznaczony jest nazwą Nighthawk. W komplecie poza samym przełącznikiem otrzymujemy także zestaw instrukcji oraz zasilacz sieciowy.

Netgear Nighthawk S8000

Netgear Nighthawk S8000

Samo urządzenie zostało zamknięte w eleganckiej i solidnej obudowie. Jest ona wykonana ze stopu cynku i ma miękką, antypoślizgową postawę. Takie połączenie robi naprawdę świetne wrażenie. Wszystkie elementy są wzorowo spasowane. Urządzenie jest dosyć ciężkie, co sprawia, że bardzo pewnie będzie spoczywało na szafce czy stoliku.

Netgear Nighthawk S8000

Najbardziej nowocześnie prezentuje się góra i front przełącznika. Ma on kształt przypominający niską piramidę o sześciokątnej podstawie. W okolicach krawędzi jest on także podświetlany na niebieski kolor. Urządzenie niestety lubi zbierać odciski naszych palców.

Netgear Nighthawk S8000

Netgear Nighthawk S8000

Z tyłu urządzenia widzimy przycisk do wyłączenia świecących diod LED, osiem portów Gigabit Ethernet z czego jedno z nich jest typu UP Link oraz miejsce do podpięcia zewnętrznego zasilacza. Nad każdym z portów widzimy diodę, która będzie sygnalizowała nas, że dany port jest aktywny.

Netgear Nighthawk S8000

Na spodzie producent umieścił cztery sporej wielkości gumowe podkładki, które mają zapobiegać przesuwaniu się czy nawet ślizganiu urządzenia po blacie stołu czy innej powierzchni.

Sprzęt ten przyda się osobom, którym nie wystarcza bezprzewodowy lub przewodowy router (najczęściej wyposażony w 4-portowy przełącznik). Taka sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy stoimy przed koniecznością podłączenia większej liczby urządzeń lub zwiększenia przepustowości sieci. Pamiętajmy też, że połączenie bezprzewodowe jest zazwyczaj wolniejsze od kablowego.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-05-10 16:35:20

  Wygląd rzeczywiście miazga :D
 • JegoMosc

  2017-05-17 10:48:42

  Design super, ale cena odstrasza.
 • ~kamkes

  2017-09-27 13:59:46

  Zdecydowanie polecam ich rozwiązania. Ta seria im wyszła w całości - każdy model daje dobre osiągi. Teraz kwestia taka, jak podejdziecie do tematu, ile chcecie wydać. U mnie akurat istotne były osiągi sprzętu i jego niezawodność. I taki efekt uzyskaliśmy.
 • kastan

  2018-01-18 13:23:31

  Mam ich przełącznik z poprzedniej serii i oceniam go super. Natomiast na ten jeszcze poczekam - aktualny działa spoko i też nie mam specjalnych problemów. A przy okazji ten nowy model to jeszcze nie pod nasz budżet.

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...