» załóż konto» przypomnij hasło

W parze z podkładką Time Zone Map

Natec Crake – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-07-06 16:31:49

A A A | Wejść na stronę 7336 | Komentarzy 0

Natec Crake – recenzja myszki

Większość osób, które znamy używa standardowych, klasycznych myszek komputerowych lub jako użytkownicy komputerów przenośnych po prostu touchpada. Kiedy jednak przejrzymy oferty różnych producentów to zobaczymy, że na rynku dostępne są także nieco inne gryzonie, które mają odmienny kształt i zmienioną budowę. Można się wtedy zastanowić dla kogo tego typu sprzęt jest tworzony? Na przykładzie urządzenia o nazwie Crake marki Natec postanowiliśmy to sprawdzić. Mysz ta ma budowę wertykalną i zalecana jest dla osób, które mają problemy z nadgarstkiem, bądź ręką. Jeżeli jesteście ciekawi czy sprzęt ten jest rzeczywiście wart polecenia to zapraszamy Was do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Sensor PMW 3320
DPI od 400 do 5200
Szybkość przetwarzania 5300 FPS
Akceleracja do 20 G
Szybkość śledzenia do 80 ips
Raportowanie 125-1000 Hz
Przyciski 7
Dł. kabla 200 cm
Wymiary 123 x 67 x 38 mm
Waga 85 g

Mysz Crake przyjechała do nas w przeźroczystym blistrze, na którego odwrocie znajdziemy tylko skromną specyfikację techniczną. W zestawie poza samym gryzoniem dostajemy także krótki kabel zasilający USB – miniUSB, odbiornik USB i skróconą instrukcję obsługi (także w języku polskim).

Natec Crake

Natec Crake

Natec Crake

Natec Crake wykonana jest w całości z plastiku. Na bocznej ściance zastosowano szorstką powierzchnię, która ma polepszyć nasz chwyt i sprawić, że gryzoń nie będzie się ślizgał podczas dłuższego korzystania.

Natec Crake

Z prawej strony widzimy poniżej rolki przycisk do zmiany DPI. Oferuje on regulację w locie pomiędzy dwoma wartościami DPI – 1200 i 2000. Poza tym na spodzie mamy wgłębienie, które jest dobrym miejscem na umieszczenie małego palca. Nie będzie on szurał po biurku czy stole.

 

Natec Crake

Natec Crake

Z lewej strony mamy dwa przyciski, które opowiadają za funkcję „wstecz” i „do przodu”. Możemy je prosto zaprogramować w inny sposób, jeżeli jest nam to potrzebne. Ich położenie jest pod kciukiem, więc można szybko mieć do nich dostęp. Z tyłu gryzonia mamy logo firmy Natec.

Natec Crake

Natec Crake

Spójrzmy jeszcze na przód Crake, gdzie znajdziemy na dole port miniUSB, który służy do ładowania wbudowanego akumulatora.

Natec Crake

Natec Crake

Na spodzie producent umieścił włącznik zasilania i wycięcie na odbiornik USB, co zdecydowanie ułatwia jego transport i zapobiegać ma zgubieniu. Warto dodać, że pod nim znajduje się magnes, który utrzymuje odbiornik w tym miejscu. Niestety wycięcie jest zbyt płytkie i wystaje on, przez co nie powinniśmy kłaść myszy w ten sposób na blacie, ponieważ wtedy jest niebezpieczeństwo, że odpadnie on lub po przesunięciu porysuje blat biurka.

Natec Crake

Zapewne zastanawiacie się na co komu tego typu mysz. Już wyjaśniamy. Okazuje się, że używanie tego typu gryzoni jest korzystniejsze dla naszego zdrowia. Urządzenie swoim kształtem mocno przypomina graniastosłup trójkątny i jest przez to stabilniejszy niż w przypadku płaskich myszy, które prowadzimy poprzez ruch nadgarstka i ramienia. Na myszy typu wertykalnego kładziemy naszą dłoń w sposób neutralny, gdzie nie jest potrzebne przekręcenie przedramienia i tym samym nasze mięśnie są mniej napięte. Ma to wszystko sprawić, że nasz dłoń będzie mniej narażona na wszelkie urazy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...