» załóż konto» przypomnij hasło

W parze z podkładką Time Zone Map

Natec Crake – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-07-06 16:31:49

A A A | Wejść na stronę 6966 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Sensor PMW 3320
DPI od 400 do 5200
Szybkość przetwarzania 5300 FPS
Akceleracja do 20 G
Szybkość śledzenia do 80 ips
Raportowanie 125-1000 Hz
Przyciski 7
Dł. kabla 200 cm
Wymiary 123 x 67 x 38 mm
Waga 85 g

Nasze testy myszki Crake przeprowadziliśmy na podkładce Time Zone Map także marki Natec, której wymiary wynoszą 800 x 400 mm. W tym modelu zastosowano gumowy spód i materiałowy wierzch. Na samej podkładce została nadrukowana mapa świata w szarych kolorach, która ukazuje strefy czasowe i państwa świata. Idealna dla miłośników geografii. Ponadto wierzch jest wodoodporny, dzięki czemu możemy ją łatwo wyczyścić wodą.

Natec Crake

Natec Crake

Podkładka nie przesuwa się po biurku, ponieważ na jej spodzie mamy antypoślizgową warstwę gumy. Model ten jest estetycznie obszyty po bokach. To sprawia, że podkładka przede wszystkim się nie strzępi. Po drugie, osoby dysponujące gryzoniami z kablem nie będą o nią zahaczać. Co więcej Time Zone Map kosztuje obecnie w sklepach około 35 złotych, co jest bardzo atrakcyjną ceną.

Natec Crake

Natec Crake

Crake na wymienionej wyżej podkładce spisywała się bardzo dobrze, ale wcale nie wiele gorzej na innych powierzchniach jak np. blat stołu. Mysz Nateca to na pewno nie jest sprzęt dla graczy. Nie sprawdzi się również w programach graficznych, gdzie wymagana jest duża precyzja. Jest to jednak odpowiednie urządzenie do pracy biurowych, kiedy to naszym środowiskiem jest edytor tekstu czy przeglądarka internetowa. Na pewno nie jest łatwo od razu przyzwyczaić się do wertykalnej budowy. W naszym przypadku średnio potrzebowaliśmy 3-4 dni, żeby w pełni opanować pracę z Crake i nie myśleć o zmianie na poprzedniego gryzonia w celu zrobienia czegoś szybciej/wygodniej.

Natec Crake

Mysz musimy od czasu do czasu naładować. Taki proces trwa około godziny i jest sygnalizowany poprzez diodę portu microUSB (czerwone lub zielone światło). Do pełni naładowany akumulator starcza na nieprzerwaną pracę przez kilka dni. W naszym przypadku ładowaliśmy mysz co tydzień. To niezły wynik, chociaż oczywiście na rynku dostępne są myszy, które wytrzymują kilka razy tyle. Z drugiej strony bardzo szybko można doładować baterię.

Natec Crake

Crake od Nateca wyposażona została w optyczny sensor, z możliwością zmiany rozdzielczości - czyli czułości myszy. Można wybrać spośród 3 ustawień: 1200-1600-2000 DPI. Rolka działa dobrze, pozwala na wyczuwalne przesuwanie stron w orientacji pionowej.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum