» załóż konto» przypomnij hasło

Gryzoń jak z kosmosu

Mad Catz RAT 8 – test myszki dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-01-26 23:19:46

A A A | Wejść na stronę 18774 | Komentarzy 3

Mad Catz RAT 8 – test myszki dla graczy

Firma Mad Catz od wielu lat produkuje niekonwencjonalne myszki komputerowe, które mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Wyróżniają się one pokrętłami wydłużającymi i poszerzającymi obudowę, czy też nieregularnymi kształtami. Tym razem do naszej redakcji przyjechał mający niedawno swoją premierę model RAT 8. Jest to urządzenie wyposażone w niezawodne przełączniki Omron, których żywotność wynosi 50 milionów kliknięć oraz podświetlenie o trzech strefach i 16,8 milionie kolorów do wyboru. Jesteście ciekawi czy warto wydać na tego gryzonia blisko 400 złotych? Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja myszki
Typ myszy Dla graczy
Łączność Przewodowa
Sensor Optyczny
Rozdzielczość 12000 dpi
Liczba przycisków 13
Rolka przewijania 1
Interfejs USB
Długość przewodu 1,8 m
Profil Praworęczny
Dodatkowe informacje Aluminiowa obudowa, Zmiana wymiarów urządzenia, Regulowana waga
Kolor Czarny
Waga 145 g

Myszka została zapakowana w czerwone pudełko, które na froncie prezentuje kupowanego gryzonia. Nie mamy jednak okazji zobaczyć go w realnych rozmiarach. Producent tutaj podkreśla zastosowanie znanego czujnika Pixart o czułości do 12000 DPI. Na odwrocie możemy poznać najistotniejsze cechy tego modelu oraz jego specyfikację.

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

RAT 8 to produkt, który już przy pierwszy kontakcie robi świetne wrażenie. Został on oparty na aluminiowej podstawie, do której przymocowane są pozostałe elementy. Na grzbiecie widzimy pokrętło, które służy do regulacji szerokości. Dalej mamy dwa przyciski główne, pomiędzy którymi znalazła się rolka. Przed nią mamy przełącznik do zmiany rozdzielczości sensora (w górę i w dół). Na lewej krawędzi umieszczono kolejne programowalne przyciski boczne, a także jeden dodatkowy w pobliżu lewego klawisza głównego (tego funkcji nie można zmienić). Pozwala on na przełączanie się pomiędzy zapisanymi w pamięci urządzenia profilami myszki. O tym, który profil mamy obecnie aktywny informuje nas kolor podświetlenia RAT 8. Tuż pod kciukiem mamy jeszcze jeden guzik o nazwie Precision Aim.

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Miłym dodatkiem na lewym boku jest podkładka pod kciuk. Mamy tam naprawdę dużo miejsca, dzięki czemu nasza dłoń może poczuć się komfortowo. Z tyłu korpusu widzimy nadrukowaną podziałkę, która ma ułatwić ustalenie dokładnej długości gryzonia. Regulacja ta odbywa się za pomocą umieszczonej od spodu dźwigni, którą przesuwamy do przodu lub do tyłu. Ta część przemieszcza się skokowo po specjalnej prowadnicy. Inną ciekawostką jest metalowy element zamknięty nakrętką ze sprężyną. Na nim zamontowane są pierścienie, których zadaniem jest zmiana wagi urządzenia. Może całkiem sprawnie dociążyć lub odciążyć RAT 8.

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Na spodzie widzimy pięć niewielkich ślizgaczy, które mają wpływ na jakość poruszania się urządzenia po podkładce. Podstawa myszki jest w całości czarna, chociaż występuje ona także w kolorze czerwonym. Widzimy na środku oczko sensora optycznego Pixart PMW3360, którego maksymalna rozdzielczość według producenta to 120000 DPI. Użytkownik może samodzielnie wybrać szybkość raportowania, decydując się na jeden z czterech poziomów: 125 Hz, 250 Hz, 500 Hz i 1000 Hz. Maksymalne przyspieszenie dla Rat 8 wynosi 50 G, a prędkość śledzenia dochodzi do 6,3 m/s.

Mad Catz RAT 8

Mad Catz RAT 8

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~ledkar

  2017-01-30 10:01:43

  Dla mnie odpada za mało ledów no i nazwa mało gejmingowa
 • ~korbal19

  2017-01-30 10:20:24

  W takiej cenie to już lepiej Logitech G502 kupić. Mysz prawie idealna z fantastycznym sensorem, który dodatkowo można jeszcze dostroić do powierzchni.
 • ~Kinaj

  2017-02-01 01:40:53

  Tyle że cena jest podana dla proX, 8 kosztuje poniżej 400 ;)

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...