» załóż konto» przypomnij hasło

Dodatkowy magazynek w rękach gracza?

HyperX Alloy FPS – test klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-01-11 13:08:19

A A A | Wejść na stronę 10034 | Komentarzy 1

Pokaż specyfikację

Specyfikacja klawiatury
Typ klawiatury mechaniczna
Rodzaj mikroprzełączników Cherry MX Blue
Profil wysoki
Typ komunikacji przewodowy
Klawisze multimedialne tak
Dodatkowe funkcjonalności regulowane podświetlenie; pełny anti-ghosting i n-key rollover; wbudowane gniazdo USB typu power
Wymiary 442 x 129 x 36 mm
Waga 1049 g
Długość przewodu 180 cm (odpinany, w oplocie)

W trakcie użytkowania klawiatury Alloy FPS mieliśmy okazję lepiej poznać mikroprzełączniki Cherry MX Blue, ale także zapoznać się z funkcja pełnego antighostingu i N-key rollover. Są to dwie bardzo przydatne technologie, które nie występują we wszystkich klawiaturach. Głównie możemy je spotkać w modelach gamingowych. Dzięki nim jesteśmy dobrze chronieni przed złym rejestrowaniem wciskanych przycisków. Dokładniej chodzi o to, że klawisze, które komputer widzi jako wciśnięte to dokładnie te, które w tej chwili nadusiliśmy. Oczywiście postanowiliśmy sprawdzić czy rzeczywiście działa to tak jak powinno. Okazuje się, że pod tym względem HyperX Alloy FPS spisuje się świetnie i nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń.

Testy prowadziliśmy jednak głównie w popularnych strzelankach np. Battlefield 1 czy Titanfall 2. Są to tytuły, które różnią się mocno rozgrywką przez co sprawdzenie w nich produktu Kingstona powinno być miarodajne.

HyperX Alloy FPS

Po spędzeniu kilku godzin w jednym i drugim tytule HyperX Alloy FPS nie pozostawiła nam większych złudzeń. To rzeczywiście bardzo dobry sprzęt, który w trakcie dynamicznej rozgrywki spisuje się rewelacyjnie i trudno mieć do niego jakiekolwiek zarzuty. Oczywiście pomijam tutaj kwestię przełączników Blue, których nie jestem zwolenników (i koledzy w biurze także nie), bowiem są one bardzo głośne i po prostu rozpraszają wszystkich dookoła. Niemniej produkt HyperX to świetna broń dla miłośników FPSów, która zapewnia nam przyjemną zabawę i bardzo dużą funkcjonalność.

 

HyperX Alloy FPS

Klawisze jak już wspomnieliśmy są podświetlane na kolor czerwony, dzięki czemu możemy z nich korzystać także w nocy. Moc diod LED możemy regulować, dzięki czemu sprzęt sprawdzi się zarówno tuż po zmroku, jak i w totalnej ciemności. W prawym górnym rogu widzimy diody, które informują nas o trybie gamingowym i podstawowych funkcjach.

HyperX Alloy FPS

Producent tak jak wspomnieliśmy na początku nie daje nam w komplecie żadnej podpórki pod nadgarstki. Profil klawiatury jest dosyć płaski, ale nie zmniejsza to wygodny użytkowania. Kąt jej nachylenia możemy regulować za pomocą rozkładanym nóżkom z gumowymi podkładkami, które zapobiegają ślizganiu się jej po blacie biurka.

HyperX Alloy FPS

Czy Alloy FPS sprawdzi się w pracy? Raczej nie jest to produkt do tego przeznaczony, aczkolwiek zdarzyło nam się na niej także pisać dłuższe teksty i nie było to bardzo uporczywe.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~bobek

  2017-01-12 09:19:28

  Brakuje keranu LCD i przyciskow pod MACRO.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...