» załóż konto» przypomnij hasło

"Cichy duch" - czy rzeczywiście?

Gelid Silent Spirit Rev. 2 – test chłodzenia

Autor: Mateusz Galon | Data: 2013-01-31 13:49:01

A A A | Wejść na stronę 29270 | Komentarzy 1

Gelid Silent Spirit Rev. 2 – test chłodzenia Firma Gelid, która jest jednym z wiodących producentów sprzętu chłodzącego, wprowadziła na rynek ulepszoną wersję coolera Silent Spirit. Urządzenie to ma zaoferować doskonałą wydajność, niski poziom hałasu, a wszystko to przy nie największej wadze. Czy rzeczywiście nowy produkt Gelida okaże się tak doskonały, jak zapewnia o tym sam producent? Przekonajmy się.

Produkt został zapakowany w całkiem spory, biało-szary karton na którego froncie widnieje zdjęcie coolera, a także informacja o jego kompatybilności. Na odwrocie mamy cały szereg danych technicznych, z którymi możemy się zapoznać przed zakupem.

W środku Gelid dostarcza nam wraz z Silent Spirit Rev 2 również uchwyty montażowe dla podstawek Intel Socket 775/1155/1156 oraz AMD 754/939/940/AM2/AM2/AM3/AM3/FM1 oraz instrukcję montażową i pastę termoprzewodzącą. Cooler został umieszczony w plastikowym blisterze, dzięki czemu nie jest narażony na uszkodzenia w czasie transportu.

Gelid Silent Spirit Rev. 2Gelid Silent Spirit Rev. 2

Gelid Silent Spirit Rev. 2

Radiator ma wymiary 108 x 97 x 88,5 mm i waży 335 gramów. Razem z wentylatorem jego gabaryty wzrastają do 108 x 100,5 x 125 mm. Został on wykonany z aluminiowych finów, które jak się okazuje nie mają regularnego kształtu. Ma to pomóc w lepszym „wcinaniu” się powietrza i tym samym skutecznym chłodzeniu. Warto zauważyć, że radiator jest ustawiony pod pewnym kątem, co ma pozwolić na dodatkowy powiew chłodnego strumienia w okolicach mostka północnego czy VRM.

Gelid Silent Spirit Rev. 2 Gelid Silent Spirit Rev. 2 Gelid Silent Spirit Rev. 2

Podstawka radiatora została wykonana z miedzi i pokryta warstwą niklu. Jak jednak widzimy przechodzą przez nią rurki termoprzewodzące, które mają bezpośredni kontakt z procesorem. Konstrukcja ta polega na wspawaniu dwóch płytek pomiędzy cztery heat-pipe’y. Dokładność wyszlifowania jest dobra, chociaż do najlepszych producentów jej daleko.

Gelid Silent Spirit Rev. 2

Na górze podstawki znajduje się mały radiator, który ma za zadanie wspomóc odprowadzenie ciepła.

Gelid Silent Spirit Rev. 2

Zamontowany za pomocą plastikowej ramki na szczycie wentylator o średnicy 92 mm (dokładne wymiary to: 100,5 x 100,5 x 45 mm) z łożyskiem Hydro Dynamic Bearing może obracać się z prędkością od 900 do 2400 RPM przy natężeniu hałasu od 10 do 25,8 dB. Oferuje maksymalny przepływ powietrza na poziomie 45,8 CFM. Podłączamy go do płyty głównej za pomocą wtyczki 4-pin PWM, która znajduje się na końcu kabla o długości 250 mm.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Xawery

  2013-02-01 23:01:54

  E jak dla mnie to jest wykonane jak jakis prototyp ;d

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...