» załóż konto» przypomnij hasło

Wykonanie i funkcjonalność

Edimax SmartPlug SP-1101W - recenzja

Autor: Kacper Kleczewski | Data: 2014-07-29 11:02:31

A A A | Wejść na stronę 13551 | Komentarzy 2

Edimax SmartPlug SP-1101W - recenzja Oszczędność, wygoda, bezprzewodowy dostęp, oto funkcjonalności, które przyświecały firmie Edimax podczas projektowania urządzenia SmartPlug SP-1101W. W dobie cyfryzacji, gdy przeciętne mieszkanie naszpikowane jest elektroniką, gadżety pozwalające na sterowanie pracą urządzeń stają się niezwykle użyteczne, być może jednak warto sprawdzić jakość ich wykonania, zanim zdecydujemy się na zakup jednego z nich!

Urządzenie zostało wykonane z bardzo solidnego białego plastiku. Obudowa jest sztywna i nie ugina się pod naciskiem. Na przednim panelu znalazły się trzy diody sygnalizujące stan urządzenia oraz dwa przyciski służąca do przełączania stanu, między dostarczaniem prądu na wyjście i odwrotnie, oraz przycisk resetowania.

Edimax SmartPlug

Specyfikacja:
- Napięcie: 100~240V AC
- Częstotliwość napięcia: 50~60Hz
- Maksymalne obciążenie: 16A/230V AC
- Wi-Fi: 802.11b/g/n
- Zasięg do 10m
- Pasmo: 2.4000~2.4835GHz
- Zabezpieczenia: WEP, WPA/WPA2, WPS
- Protokoły: UDP, TCP/IP, HTTP
- Wymiary: 105 x 64 x 60mm
- Waga: 184g

Edimax SmartPlug

Edimax SmartPlug

Niestety urządzenie jest na tyle duże, że po podłączeniu do listwy zasilającej, uniemożliwia podłączenie dużych wtyczek w sąsiednich gniazdach.

Do pracy z SP-1101W potrzebny jest router bezprzewodowy, z którym łączy się smartplug, oraz smartfon z system Android, bądź iOS za pomocą którego kontrować będziemy jego działanie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~klimu160

  2014-07-30 19:06:17

  Szczerze? Albo poprawcie ten artykuł, albo go po prostu wywalcie - nie przekazuje on absolutnie nic. Nie ma nawet tak podstawowej informacji co to za urządzenie, do czego służy, trzeba tutaj chyba magika. Informacja, że można nim sterować telefonem z całego świata nie podaje w jaki sposób - czy potrzeba tutaj zewnętrznego IP, czy wszystko odbywa się za pośrednictwem serwera. A najlepszy jest tekst - "Jest to produkt zdecydowanie warty zainteresowania, gdy chcemy zaoszczędzić na prądzie, który jest zużywany przez każde urządzenie w trybie czuwania". Urządzenia w trybie czuwania pobierają takie niewielkie ilości energii, że zaoszczędzonych będzie może parę groszy w ciągu roku. Jeśli już to prędzej jako wyłącznik urządzeń, które musimy zostawić na dłużej włączone(np. piekarnik) wychodząc z domu.
 • ~Kacper.K

  2014-08-01 22:12:59

  W kwestii połączenia, nie wymagane jest zewnętrzne IP, wykorzystywane są serwery producenta. Informacja zostanie dodana do recenzji.

  Zużycie prądu przez większość urządzeń w trybie czuwania rzeczywiście jest niewielka, są jednak wyjątki. Świetnym przykładem są dekodery telewizji cyfrowej, które "czuwając" potrafią wykorzystywać tyle samo energii co podczas aktywnej pracy. Warto również zwrócić uwagę na konsole które oszczędnych nie nalezą.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...