Mały, a tyle może
Dune HD TV-303D – test odtwarzacza multimediów
Spis treści
Dune HD TV-303D jest pierwszym odtwarzaczem z serii produktów, które otrzymały wsparcie dla materiałów 3D. Został on wprowadzony do sprzedaży z końcem 2012 roku. Na jego pokładzie zastosowano chip Sigma SMP8672 ze wsparciem pamięci DDR3 512 MB, obsługą 3D, dwóch DSP i dekodowania H.264 1080p60.
Nie trudno zauważyć, że model ten jest nowym wcieleniem TV-301. Tym razem producent dołożył nam port HDMI 1.4, wsparcie dla formatów MVC, SbS i TaB. Na jego pokładzie umieszczono kieszeń na dyski SATA 2,5 cala (hot swap), port USB 3.0 Slave do łączności z pamięciami USB oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC. Warto wspomnieć także o dwóch portach USB 2.0, złączu Gigabit Ethernet, WiFi b/g/n, wsparciu NAS z protokołami UPnP, SMB i NFS. Nie powinno być także problemy w korzystaniu z telewizji cyfrowej DVB-T (opcja) i telewizji IPTV, OTT i VOD. Jak przystało na nowoczesny sprzęt mamy do dyspozycji możliwość korzystania z Facebooka i Twittera.
Odtwarzacz o wymiarach 160 x 115 x 36 mm został zapakowany w małe, kompaktowe pudełko na którym umieszczono niezbędne informacje o produkcie. Na froncie Dune podkreśla wsparcie dla materiałów 3D. W środku oprócz samego TV-303D znajdziemy również antenę WiFi, przewód 5 mm slave-host USB 3.0 do transferu danych poprzez USB 3.0 z komputera na dysk SATA 2,5 mm, kabel Ethernet, kabel HDMI, zasilacz + 4 końcówki, kabel audio/video, instrukcję obsługi po angielsku i rosyjsku, pilot z kompletem baterii oraz odbiornik podczerwieni.
Sam odtwarzacz został zamknięty w małej, czarnej obudowie, która została wykonana z matowego plastiku. Posiada ona zaokrąglone krawędzie. Nie palcuje się on i nie specjalnie zbiera kurz. W środku całość jest chłodzona w pełni pasywnie, dzięki czemu sprzęt pracuje bezgłośnie. Na froncie umieszczono oznaczenie Dune HD TV-303D, diodę LED oraz odbiornik IR.
Na górze mamy liczne otwory wentylacyjne.
Z prawej strony zamontowano jedno złącze USB 2.0 dla pamięci flash, gniazdo na karty pamięci oraz kolejne otwory wentylacyjne.
Z lewej strony mamy kieszeń na dysk twardy lub SSD 2,5 cala oraz ponownie otwory wentylacyjne.
Z tyłu producent zastosował złącze USB 3.0, złącze USB 2.0, złącze optyczne audio, wyjście anteny WiFi, wyjście cyfrowe SPDIF, wyjście audio/wideo, port HDMI, przedłużkę portu IR, wyjście komponentowe, gniazdo sieci Ethernet, włącznik oraz gniazdo zasilania.
Na spodzie tylko cztery gumowe nóżki.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze