» załóż konto» przypomnij hasło

D-Link DIR-885L – test routera

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-12-01 15:55:55

A A A | Wejść na stronę 14427 | Komentarzy 0

D-Link DIR-885L – test routera

Przekraczanie kolejnych granic to specjalność firmy D-Link. Tym razem jednak mieliśmy przyjemność testować prawdziwego demona prędkości, który pracuje z szybkością 1 Gb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 2,17 Gb/s w paśmie 5 GHz. Mowa o modelu DIR-885L, który jest jednym z najwydajniejszych routerów na rynku. Został on wyposażony w procesor Broadcom BCM4709C0 (dwa rdzenie, 1,4 GHz) działający w obu pasmach radiowych i korzysta aż z czterech anten 4x4, co sprawia, że może osiągać wysokie prędkości transmisji danych. Jeżeli jesteście ciekawi jak produkt ten sprawdził się w praktyce to zapraszamy Was do lektury poniższej recenzji.

Router D-Link DIR-885L przyjechał do nas zapakowany w duże, eleganckie pudełko, które jest cięższe niż podejrzewaliśmy. To wszystko z uwagi na bogaty zestaw, który otrzymujemy od producenta. W komplecie znajdziemy m.in. cztery dokręcane anteny, kabel RJ-45, pakiet dokumentacji, śrubki do montażu oraz zasilacz.

D-Link DIR-885

D-Link DIR-885

Router D-Link DIR-885L to urządzenie typu Multi-User MIMO, które wykorzystuje cztery anteny. Ma to zwiększyć przepustowość sieci bezprzewodowej polegające na transmisji wieloantenowej – do nadawania i odbierania sygnału. To znacząco poprawia zasięg sygnału i jego siłę w domu czy biurze. Dzięki temu mamy szybszą transmisję danych i rzadziej spotkamy tzw. martwe strefy. Testowany model pozwala na działanie w dwóch zakresach częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz. To olbrzymi plus, bowiem to drugie pasmo jest dużo mniej obciążone i możemy uzyskiwać większe prędkości.

D-Link DIR-885

Router wyposażony jest w cztery porty Gigbit LAN, które pozwalają na komunikację przewodową. To powinno zapewnić najwyższą prędkość i lepsze osiągi niż podczas komunikacji bezprzewodowej. Poza tym jest tutaj port USB 3.0, który daje możliwość podpięcia dysku lub drukarki, a nawet kamerki. Będziemy mogli z tych urządzeń korzystać dzięki funkcji SharePort. Przełącznik zmiany trybu pracy, dzięki któremu możemy zmienić router we wzmacniacz Wi-Fi. Nie zabrakło oczywiście przyciski WPS.

D-Link DIR-885

Urządzenie to napędzane jest przez dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz oraz aż 256 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja powinna zapewnić temu modelowi potężny zapas mocy obliczeniowej.

D-Link DIR-885

Jeśli popatrzymy na router od frontu to mamy wrażenie, że spogląda na nas nie D-Link a podobizna Dartha Vadera. Do tego jego ostre linie, krawędzie i mocna czerwień, która kontrastuje z czarnymi błyszczącymi końcówkami anten.

D-Link DIR-885

Na spodzie routera mamy wiele otworów wentylacyjnych, które mają zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Poza tym znajdziemy tutaj gumowe nóżki i otwory do montażu na ścianie. Nie zabrakło domyślnego identyfikatora SSID i klucza bezpieczeństwa, jeżeli musielibyśmy zresetować sprzęt do ustawień fabrycznych.

 

D-Link DIR-885

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...