» załóż konto» przypomnij hasło

D-Link DCS-8000LH – test kamerki smart home

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-03-05 17:59:51

A A A | Wejść na stronę 12764 | Komentarzy 0

D-Link DCS-8000LH – test kamerki smart home

Dzisiaj przyjrzymy się kompaktowej kamerce do monitoringu pomieszczeń od firmy D-Link. Dokładnie mowa o modelu DCS-8000LH, który jest wyposażony w diody podczerwieni, czujniki dźwięku i ruchu oraz system wysyłania powiadomień. Sprzęt ten ma za zadanie sprawić, że nasze poczucie bezpieczeństwa znacząco wzrośnie i będziemy mogli kontrolować co się właśnie dzieje w naszym domu, bądź biurze. Jeżeli więc zastanawiasz się czy jest to sprzęt odpowiedni do Twoich potrzeb i czy warto wydać na niego około 250 złotych, to zapraszamy do przeczytania poniższej recenzji.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Rodzaj Wewnętrzna
Przetwornik CMOS
Jasność obiektywu f/2.4
Kąt widzenia 120°
Zoom cyfrowy 4x
Kompresja wideo H.264
Rozdzielczość HD, 720p, do 30 fps
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Częstotliwość pracy 2.4 GHz
Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej WPA, WPA2
Zarządzanie i konfiguracja Strona WWW, Aplikacja dla systemu Android, Aplikacja dla systemu Windows
Zasilanie Zasilacz sieciowy
Rodzaje wejść / wyjść Gniazdo zasilania - 1 szt.
Dodatkowe funkcje Tryb nocny, Detekcja ruchu, Detekcja dźwięku, Harmonogram nagrywania
Dodatkowe informacje Wbudowany mikrofon, Doświetlanie diodami IR (LED)
Wysokość 92 mm
Szerokość 38 mm
Głębokość 35 mm
Waga 58 g
Dołączone akcesoria Kabel USB
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

Urządzenie przyjechał do nas w niewielkim, niebieskim pudełku, na którym znajdziemy kilka podstawowych informacji o sprzęcie D-Linka. W środku poza samą kamerką znajdujemy również zasilacz, instrukcję obsługi i informacje o gwarancji.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Producent zdecydowane zmodyfikował kształt i ogólny design kamerki DCS-8000LH. Teraz ma ona kształt walca o średnicy 35 mm i wysokości 92 mm. Została ona w całości wykonana z białego plastiku, który jest matowy po bokach oraz błyszczący na górze i na spodzie. Dzięki temu niespecjalnie rzuca się w oczy i można ją postawić w zasadzie w każdym miejscu naszego domu.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link postawił tym razem na optyczny sensor z matrycą CMOS i obiektywem 2,45 mm o przysłonie f2.4. Zaletą jego jest szeroki kąt widzenia, który wynosi 112 stopni w poziomie i 54 stopnie w pionie. Dodatkowo mamy tutaj zoom cyfrowy 4x. Nie zabrakło oczywiście niewielkiego oczka mikrofonu do zbierania dźwięków i diody IR, która wspiera działanie urządzenia w nocy (mamy tutaj mechaniczny filtr podczerwieni). Poniżej obiektywu widzimy czujnik natężenia światłą oraz diodę, która informuje nas o trybie pracy kamery.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Z tyłu umieszczono złącze zasilania z wtyczką microUSB. Podłączamy pod nie zasilacz sieciowy. Gniazdo jest ukryte we wgłębieniu przez co nie każda wtyczka tutaj się zmieści co uznajemy za wadę. Poza tym urządzenie D-Linka obsługuje łączność Bluetooth (wykorzystuje podczas konfiguracji) i WiFi, które działa w paśmie 2,4 GHz 802.11g/n.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Na spodzie mamy gumowy element, który sprawia, że sprzęt nie przesuwa się po powierzchni szafki czy stolika. Jest tam także przycisk reset do przywrócenia ustawień fabrycznych urządzenia.

D-Link DCS-8000LH

Ogólnie rzecz biorąc kamerka jest bardzo kompaktowa i dyskretna. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...