» załóż konto» przypomnij hasło

Niektóre rzeczy lepiej prezentują się w poziomie…

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 vs Noctua NH-L12

Autor: Mateusz Galon | Data: 2012-03-18 20:45:36

A A A | Wejść na stronę 59597 | Komentarzy 5


Shadow Rock TopFlow SR1, jak już wspominaliśmy możemy zamontować na podstawkach zarówno firmy Intel (LGA 775 / 1155 / 1156 / 1366 ), jak i AMD (AM2(+) , AM3(+) / 754 / 939 / 940 / FM1). Instalacja przebieg szybko i wygodnie. Rozpoczynamy od przykręcenia do podstawki coolera odpowiednich zapinek. Od spodu płyty głównej przykładamy podkładkę pod backplate i wkładamy w otwory odpowiednie śrubki. Następnie od góry nakładamy gumowe nasadki. Teraz Shadow Rock TopFlow SR1 zakładamy na wykonaną konstrukcję i przykręcamy.

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1

Zalecamy wcześniejsze zamontowanie pamięci RAM, ponieważ z coolerem może to być bardzo niewygodne, czy nawet niemożliwe.

Instalacja coolera Noctua również nie powinna sprawić problemów. Rozpoczynamy od wyboru odpowiednich akcesoriów w zależności od posiadanej płyty głównej. Przypomnijmy, że u nas montaż odbywa się na podstawce LGA 1155. Wpierw umieszczamy podstawkę pod backplate z przełożonymi śrubami (w jednym z trzech otworów) na spodzie płyty głównej. Następnie już z góry zakładamy na wystające śrubki nakrętki, tak żeby montaż wsporników odbywał na większej wysokości. Kolejnym krokiem jest ich dokręcenie i dopasowanie radiatora do stworzonej konstrukcji. Pamiętajmy jednak o wcześniejszym nałożeniu pasty termoprzewodzącej. Teraz za pomocą dołączonego do zestawu klucza przykręcamy chłodzenie. W radiatorze znajduje się specjalne wycięcie, które umożliwia wygodne doprowadzenie klucza do śrubki.

Noctua NH-L12

Noctua NH-L12

Noctua NH-L12

Noctua NH-L12

Noctua NH-L12

Tutaj również polecamy włożenie modułów pamięci wcześniej. W przypadku naszej płyty zablokowany został dostęp do najbliższego podstawce slotowi z powodu wentylatora montowanego pod radiatorem.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Francus

  2012-03-19 18:50:38

  Dwa dobre coolery, trudno zdecydować :)
 • t.luk

  2012-03-19 20:39:28

  Fakt, oba są dobre :) A ja mam jeszcze zapytanie odnośnie montażu...Dlaczego nie montowaliście tych coolerów tak aby heat-pipe'y szły do góry? W ten sposób przecież będzie zasłonięta mniejsza ilość slotów pamięci :)
 • Mateusz

  2012-03-19 22:26:48

  @up, tak masz rację. Ja akurat wcześniej na tej płycie testowałem coolery CM i Enermaxa i też je ustawiałem (heat-pipe) w tę stronę. Pewnie nie miałoby to odzwierciedlenia w wydajności, ale chciałem zachować pewną regułę. Z tego co się orientuję, to tylko nie można ustawiać ciepłowodów "w górę" bo spadnie skuteczność odprowadzenia ciepła.
 • JegoMosc

  2012-03-19 23:18:18

  Ale drogie :P
 • t.luk

  2012-03-20 08:07:26

   

  Mateusz napisał:

  nie można ustawiać ciepłowodów "w górę" bo spadnie skuteczność odprowadzenia ciepła.


  Nie można ich ustawiać w dół a nie w górę ;)

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...