» załóż konto» przypomnij hasło

Avermedia Live Gamer Portable 2 – test urządzenia

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-11-30 00:00:00

A A A | Wejść na stronę 9624 | Komentarzy 0

Avermedia Live Gamer Portable 2 – test urządzenia

Na rynku brakowało nam urządzenia, które pozwoli na przechwytywanie wideo przy 60 klatkach na sekundę. Przecież od momentu obsługi tylu FPSów przez YouTube mogliśmy używać tylko kart wewnętrznych i pod USB 3.0 do zapisu game playu. Potrzebne było jednak urządzenia, które nie będzie potrzebowało wykorzystywać naszego komputera, a w dodatku będzie banalne w obsłudze i zapewni zaawansowane funkcje. Jeżeli jesteście ciekawi jak Live Gamer Portable 2 radzi sobie w praktyce to zapraszamy do lektury.

Od dziś wiemy, że transmitowanie na żywo relacji z rozgrywek wideo to bardzo dobry biznes. Sektor ten rozwija się bardzo dynamicznie od kilku lat.

Avermedia Live Gamer Portable 2

Avermedia Live Gamer Portable 2

Live Gamer Portable 2 to urządzenie o wymiarach 146,8 x 57 x 46,5 mm, które waży zaledwie 185,5 gramów. Ten niewielki gadżet wyposażony jest w kilka portów i przycisków, a także został pokryty antypoślizgowym materiałem. Jego design jest niesamowicie nowoczesny, którym będzie idealnie pasował przy gamingowych notebooku. Oczywiście produkt ten świetnie współpracuje także z komputerami stacjonarnymi i konsolami.

Avermedia Live Gamer Portable 2

W komplecie z przechwytywaczem dostajemy kabel HDMI, kabel USB i czterostykowy kabel audio 3,5 mm. Taki komplet pozwoli w chwilę na podłączenie wszystkiego bez konieczności dokupywania dodatkowych akcesoriów.

Avermedia Live Gamer Portable 2

Avermedia Live Gamer Portable 2

Produkt Avermedia posiada swoje własne zasilania, a z konsolą łączy się poprzez kabel HDMI. Samo urządzenie oferuje oczywiście dwa złącza HDMI – potrzebujemy wejście i wyjście. Zasilanie ma miejsce poprzez port microUSB. Materiał wideo zapisywany jest na karcie pamięci w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę (MP4, kodek: H.264 + AAC, MJPEG). Żeby rozpocząć proces nagrywania wystarczy nacisnąć jeden przycisk i koniec. Nieprawda, że banalne? Gdyby cokolwiek poszło nie tak to poinformuje nas o tym mrugająca dioda.

Avermedia Live Gamer Portable 2

Avermedia Live Gamer Portable 2

Na panelu z przodu mamy dwa złącza mini jack 3,5 mm, które pozwalają na nagrywanie komentarza audio i chatu grupowego. Ścieżka audio jest łączona z rejestrowanym materiałem wideo automatycznie, więc nie trzeba tutaj dokonywać żadnej edycji, scalania etc. Wszystko odbywa się automatycznie, a regulować głośność możemy za pomocą przycisków umieszczonych obok.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...