» załóż konto» przypomnij hasło

Nagrywamy gameplay

AVerMedia Game Capture HD II – test urządzenia

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-09-09 15:23:45

A A A | Wejść na stronę 20443 | Komentarzy 4

AVerMedia Game Capture HD II – test urządzenia

Jeszcze do niedawna nagranie “letsplaya” z komentarzem i umieszczeniem tego na YouTube wymagało podłączenia urządzenia nagrywającego do komputera. Okazuje się, że dzięki produktowi od AVerMedia można się obyć bez pomocy peceta. Od teraz pochwalenie się postępem w danej grze czy uruchomienie własnego kanału na YouTube ma być banalnie proste. Sprawdźmy czym wyróżnia się Game Capture HD II. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Wejście wideo HDMI, Component
Wejście audio HDMI, Audio L/R, Mikrofon 3,5 mm (napięcie 3V)
Wyjście wideo HDMI (pass-through z wejścia HDMI)
Wyjście audio HDMI (pass-through z wejścia HDMI), 3,5mm słuchawki
Inne gniazdo Ethernet LAN, port USB oraz slot SATA, własny zasilacz
Możliwości podłączenia PS3/ PS4 (po wyłączeniu bądź zdjęciu HDCP)/ X360/ XOne/ WiiU/ PC
Wspierane rozdzielczości 640x480i – 1920x1080p (maksymalnie 60 kl/s)
Przechwytywanie do 1920x1080p (30 kl/s)
Kodek sprzętowa kompresja H.264 (ACC)
Wymiary 152,5x33,5x190 mm
Waga 421 g (bez dysku)
Dodatkowo wsparcie aplikacji mobilnej GameMate (iOS 6/7, Android 4.0+)

Game Capture HD II został zapakowany w eleganckie pudełko na którym umieszczono zdjęcie urządzenia oraz najważniejsze informacje o jego specyfikacji. W komplecie znajdujemy oprócz samego sprzętu, także zasilacz sieciowy, pilot zdalnego sterowania na podczerwień, baterie, kabel HDMI i instrukcję obsługi. Do tego potrzebować będziemy dysku twardego (na USB lub wewnętrznego) i drugi kabel sygnałowy (HDMI lub component).

AverMedia Game Capture HD II

AverMedia Game Capture HD II

AverMedia Game Capture HD II

AverMedia Game Capture HD II

Produkt AVerMedia to niewielkie pudełko, które podłączamy pomiędzy urządzenie źródłowe, a wyświetlacz. Przechwytuje ono obraz i przekazuje dalej, a pod drodze zapisuje na dysk twardy. Model ten przeznaczony jest głównie do współpracy z konsolami PlayStation 4 i Xbox One.

AverMedia Game Capture HD II

Za urządzenie wejściowe może posłużyć praktycznie każdy sprzęt wyposażony w wyjście HDMI lub komponentowe. Widzimy tutaj tylko jedno wyjście obrazu – HDMI. To oznacza, że można podłączyć starsze źródło, ale telewizor musi już być z tych nowszych. Z tyłu mamy miejsce do podłączenia wejścia i wyjścia obrazu, sieć LAN i zasilanie.

AverMedia Game Capture HD II

Na froncie znajduje się port USB do podłączenia dysku zewnętrznego lub pamięci flash, gniazdo słuchawkowe i mikrofon, przycisk zasilania i nagrywania oraz diody pokazujące stan urządzenia. Na spodzie mamy zatrzaskową klapkę, pod którą montujemy dysk twardy.

AverMedia Game Capture HD II

Nośnik nie jest mocowany na sztywno, bowiem wsuwa się go na miejsce i przycisk klapką. Możemy tutaj umieścić model 2,5 cala o grubości 7 mm lub 9,5 mm o pojemności nieprzekraczającej 2 TB. Musi on posiadać jedną partycję w systemie plików NTFS. Przygotowujemy ją wcześniej za pośrednictwem komputera.

AverMedia Game Capture HD II

AverMedia Game Capture HD II

Możemy także użyć dysku pod USB, który podłączymy z przodu. Game Capture HD II sprawdza prędkość zapisu, więc jeżeli nasz dysk okaże się zbyt wolny to otrzymamy ostrzeżenie. Urządzenie w porównaniu do poprzedniej wersji prezentuje się dużo lepiej. Jest to produkt, którego nikt nie powstydzi się umieścić w salonie obok telewizora.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • RafalC

  2015-09-10 18:34:16

  Przydatne tylko dla konsol. Do PC lepiej dokupić lepszą grafikę/procesor i nagrywać frapsem w 120 fpsach.
 • ~jacol

  2015-09-10 20:20:27

  Jeśli dobrze zrozumiałem, to urządzenie nagrywa 1080i@60fps lub 1080p@30fps. Trochę za mało jak na dzisiejsze czasy.
 • mw_1975

  2015-09-10 21:56:19

   

  RafalC napisał:

  Przydatne tylko dla konsol. Do PC lepiej dokupić lepszą grafikę/procesor i nagrywać frapsem w 120 fpsach.  Teoretycznie tak. Ale może też być tak, że kogoś nie stać na ulepszenie PC i może mu wystarczyć taka nagrywarka. Dopłata 450 zł do procesora i grafiki umożliwiająca nagrywanie nie dla każdego jest w zasięgu. Zakup prostej nagrywarki mogłaby wtedy rozwiązać problem.
 • ~bobek

  2015-09-11 10:28:29

  Świetna nagrywarka do ps3 łącząca jakość i cenę , szkoda tylko iż w zestawie brak kabla PS3 component więc jak ktoś zapomnie jest zmuszony taki kabel dokupić a szkoda

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...