» załóż konto» przypomnij hasło

Samsung inwestuje w rozwój i pracowników

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: TechSpot | Data: 2018-08-09 10:04:08

A A A | Wejść na stronę 1632 | Komentarzy 0

Samsung inwestuje w rozwój i pracowników

Samsung to ogromna koreańska korporacja, która w obecnej chwili zatrudnia 320 tysięcy pracowników, jednak liczba ta nie jest w stanie zaspokoić potrzeb producenta. W przeciągu trzech lat zamierza zatrudnić dodatkowych kilkanaście tysięcy nowych osób, a całość przedsięwzięcia – czyli koszty pracowników, badań i prototypów mają pochłonąć ponad 161 miliardów dolarów. Ta astronomiczna kwota ma się zwrócić w postaci nowych technologii, takich jak rozwój sieci 5G, sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów czy biofarmaceutyki.

Jednym z pierwszych etapów jest zatrudnienie tysiąca inżynierów i naukowców, którzy zajmą się rozwojem sztucznej inteligencji. AI jest silnie powiązana z projektowaniem nowoczesnych samochodów, także w tym zakresie koreański gigant chce się rozwijać – mowa tu o procesorach, ekranach i sprzęcie telekomunikacyjnym.

Jak już pisaliśmy na początku, Samsung chce w przeciągu trzech lat zainwestować przeszło 161 miliardów dolarów, z czego 116 miliardów pozostanie w Korei Południowej, co świadczy o tym, że firma liczy przede wszystkim na siebie i możliwości własnego kraju Zatrudnienie znajdzie w sumie ponad 40.000 osób, to o 20 tys. więcej niż pierwotnie zakładano. Producent liczy także na studentów – dla nich przewidziano dziesięć tysięcy miejsc pracy, tu jednak nie obyło się bez wsparcia rządu koreańskiego, który utworzy kilkanaście ośrodków badawczych w całym kraju.

Producent zadba także o swoich dostawców, utworzono fundusz wsparcia opiewający na kwotę 3.5 miliarda dolarów. Ma to pomóc  w utrzymaniu płynności finansowej, co przełoży się na jakość i terminowość dostaw. Uruchomiono także program Smart Factory, dzięki któremu mniejsze firmy, które współpracują z Samsungiem, będą mogły liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju produkcji.

Wszystkie te inwestycje mają się bardzo szybko zwrócić, a przede wszystkim chodzi o jeszcze większe poszerzenie zakresu działalności producenta, a już teraz Samsung działa na ogromnym obszarze. Koreańczycy budują elektroniczne imperium, a my - mamy nadzieję - będziemy mogli skorzystać z ich osiągnięć naukowych.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...