» załóż konto» przypomnij hasło

ARTYMIS – wyjątkowa nazwa dla wyjątkowego urządzenia

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: MSI | Data: 2021-02-12 13:56:43

A A A | Wejść na stronę 1254 | Komentarzy 0

ARTYMIS – wyjątkowa nazwa dla wyjątkowego urządzenia

Firma MSI, wiodący na świecie producent gamingowego urządzeń, ma przyjemność zaprezentować nowe monitory gamingowe, które pozwolą w istotny sposób wszystkim graczom rozszerzyć możliwości sprzętowe używanych przez nich komputerów.

Nowa seria wyjątkowych urządzeń musiała otrzymać równie wyjątkową nazwę. Artemida, nazywana też Artemis, ze starogreckiego Ἄρτεμις to mitologiczna bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności. Jest ona jednocześnie znana jako Luna (nów), bogini księżyca oraz wielka łowczyni. Podczas polowania nosiła ze sobą srebrny łuk, strzały oraz kołczan i jeździła na srebrnym rydwanie ciągniętym przez łanię ze złotym porożem. Jej wizerunek to zarówno uosobienie dobroci, jak i majestatu, często symbolizowany przez pełnię księżyca i nów.

Przejdźmy więc do wyjaśnienia czemu nowy model jest tak wyjątkowy. Charakterystyczną cechą MPG ARTYMIS 343CQR jest promień krzywizny wynoszący1000R. Jest to najbardziej odpowiednie zakrzywienie ekranu ze względu na charakterystykę ludzkiego wzroku. Promień ten jest bowiem idealnie dopasowany, dzięki czemu możesz ogarnąć wzrokiem, bez jego nadwyrężania, cały ekran. Zakrzywiona konstrukcja monitora zwiększa również uczucie zanurzenia w grze, dzięki czemu, podczas rozgrywki, gracz ma wrażenie odcięcia się od zewnętrznego otoczenia, co znacznie poprawia doznania z gry.

Seria MSI ARTYMIS to gamingowe monitory o promieniu krzywizny wyświetlacza 1000R. Promień ten Idealnie dopasowany jest do anatomicznej krzywizny ludzkiego oka, dzięki czemu możesz jednocześnie oglądać całą zawartość ekranu bez nadwyrężania wzroku. Zakrzywiona konstrukcja monitora wzmocni również zanurzenia w grze, dzięki czemu możesz znacznie lepiej „odciąć się” od otaczającego Cię świata. W ten sposób, twoje wrażenia z gry będą jeszcze lepsze.

Zakrzywiony monitor ma też zaletę, o której bardzo często się zapomina. Lewa i prawa krawędź zakrzywionego ekranu są od razu widoczne, co zwiększa nie tylko ergonomię związaną z użytkowaniem wyświetlacza, ale pomaga przyspieszyć również reakcję gracza na akcje, które rozgrywają się na ekranie.

Podsumowując, dla gracza, który długie godziny przesiaduje przed komputerem, zakrzywione monitory z ekranem o promieniu krzywizny1000R są jednymi z najlepszych urządzeń, które należy brać pod uwagę przy wyborze monitora do gier.

Z myślą o współpracy monitora z konsolami PS5 opracowaliśmy specjalny tryb Console Mode, który na panelu QHD automatycznie akceptuje sygnał 4K i jednocześnie obsługuje tryb HDR. Dzięki temu możemy zaoferować graczom najlepsze wrażenia z gry, pozwalając cieszyć się konsolowymi grami nawet na wyświetlaczu QHD.

Curved Gaming™
Gamingowy monitor MSI charakteryzuje się tym, że w jego konstrukcji wykorzystano zakrzywiony panel o promieniu krzywizny 1000R. Taka wartość, jest nie tylko najbardziej komfortowa dla ludzkiego wzroku, ale również sprawia, że ten monitor doskonale nadaje się do bardzo szerokiej gamy zastosowań – począwszy od korzystania z aplikacji biurowych, na gamingu skończywszy. Zakrzywiona konstrukcja monitora wzmocni również uczucie zanurzenia w grze, dzięki temu wrażenia z gry będą jeszcze lepsze.

21:9 UWQHD
Ultraszeroki, gamingowy monitor MPG ARTYMIS 343CQR o proporcjach ekranu 21:9, zaprojektowany został w taki sposób, aby podczas gry umożliwić obserwację z Twojej perspektywy, dzięki wzmocnieniu efektu widzenia peryferyjnego. Za sprawą rozdzielczości 3440x1440 pikseli i współczynnika proporcji ekranu wynoszącego 21:9, możesz grać w najnowsze tytuły gier klasy AAA oraz cieszyć się wspaniałymi szczegółami, które widoczne są na całej powierzchni tego wyjątkowo szerokiego ekranu.

Rapid Boost (165 + 1ms)
MPG ARTYMIS 343CQR to monitor charakteryzujący się 165-hercową częstotliwością odświeżania 165 Hz i 1-milisekundowym czasem reakcji matrycy. Takie parametry techniczne z pewnością przyniosą wiele korzyści profesjonalnym graczom, zwłaszcza tym, którzy grają w gry z dynamicznie zmieniającymi się scenami. Rozgrywająca się na ekranie akcja nie będzie już spowalniać, ponieważ monitor nadąży już za każdym FPS-em wygenerowanym przez kartę graficzną.

Regulowana podstawa
Gamingowe monitory MSI zostały zaprojektowane w taki sposób, aby znacznie zwiększyć wygodę graczy podczas rozgrywki. Dzięki regulacjom pochylenia (od -5° do 20°), wysokości (od 0 do 100 mm) oraz przekręcenia (od -75° do 75°), łatwo zmienisz pozycję ekranu tego gamingowego urządzenia. W ten sposób uzyskasz maksymalną ergonomię i optymalne wrażenia podczas użytkowania.

HDR 400
Wyświetlacz zgodny ze standardem High Dynamic Range (HDR) zapewnia znacznie lepszą dokładność odwzorowania kolorów i większy kontrast. MPG ARTYMIS 343CQR to wyświetlacz zgodny z HDR, dzięki czemu, w porównaniu z tradycyjnymi monitorami, oferuje obraz o znacznie większej ilości szczegółów, szerszej gamie kolorów, a wyświetlane na ekranie sceny są bardziej zbliżone oraz wyglądają bardziej naturalnie.

Technologia Mystic Light
Dzięki systemowi oświetlenia MSI Mystic Light, gamingowe monitory ARTYMIS z zakrzywionym ekranem, oferują delikatne, rozproszone podświetlenie, doskonale wpasowujące się w otoczenie, które może być łatwo zsynchronizowane z każdym innym gamingowym produktem obsługującym technologię Mystic Light. Wybierz dowolny kolor z palety dostępnych barw korzystając ze swojego smartfona lub z aplikacji Mystic Light App i dopasuj wygląd i styl swojego gamingowego systemu do własnych upodobań.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...