» załóż konto» przypomnij hasło

Idealne narzędzie dla gracza?

ZOWIE EC1 eVo – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2012-10-09 13:11:52

A A A | Wejść na stronę 65232 | Komentarzy 1

ZOWIE EC1 eVo – test myszki Poszukując odpowiedniej dla nas myszki, przeglądamy dziesiątki stron internetowych, a przede wszystkim sklepów, gdzie sprzedawcy prezentują swój asortyment. Wśród gryzoni znajdujemy te popularne firm Razer, Logitech czy Microsoft, ale również te bardziej egzotyczne, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Właśnie do nich podchodzimy w pewną rezerwą i dystansem. Przyciągają one użytkownika swoimi kształtami, diodami LED czy też dużą ilością programowalnych przycisków. Klient czytając specyfikację jest pod wrażeniem. Pytanie tylko czy zaufa, zaryzykuje zakup czegoś nieznanego? Pewnie niekoniecznie. My dzisiaj przyjrzymy się gryzoniowi firmy ZOWIE, która o wspomnianą popularność na rynku bać się nie musi, bowiem już kilka krotnie pokazywała, że produkty, jakimi dysponuje są z najwyższej możliwej półki. Sprawdźmy czy EC1 eVo nie będzie wyjątkiem od tej reguły.

Gryzoń firmy ZOWIE został zamknięty w niewielkim pudełku z przeźroczystym blistrem na froncie, dzięki któremu możemy zobaczyć produkt jeszcze przed zakupem. W zestawie otrzymujemy oprócz samej myszki z kablem USB, błyszczącą naklejkę z logiem producenta (nie widzieć czemu z obciętą literą „e”) oraz parę teflonowych ślizgaczy.

Zowie EC1 EVO

Zowie EC1 EVO

Interesującym faktem jest, że cała powierzchnia myszki została wykonana z powłoki gumowej, która pozwala poprawić przyczepność naszej dłoni. Ma to również wpływ na komfort sterowania, kiedy nasza ręka jest już wilgotna od potu. Wymiary EC1 eVo są następujące 128 x 43 x 62-70 mm, natomiast jej waga wynosi 93 gramy (bez kabla). Urządzenie w całości zostało pomalowane na czarny kolor. Oferuje częstotliwość raportowania zmian położenia o wartości 1000 Hz. Na jej pokładzie mamy pięć przycisków (czy to nie za mało, jak na produkt gamingowy?). Jej główną cechą jest tzw. Plug & Play, dzięki czemu możemy grać od razu po podłączeniu, bez instalowania dodatkowego oprogramowania czy sterowników.

 

Zowie EC1 EVO

Z lewej strony umieszczono dwa duże przyciski boczne, które znajdują się mniej więcej na środku jej długości.

Zowie EC1 EVO

Zowie EC1 EVO

Z przodu widzimy scroll w białym kolorze, który bardzo mocno kontrastuje z pozostałym ciałem urządzenia. Rolka jest podświetlana w jednym z trzech kolorów, które informują, z jaką czułością obecnie pracuje użytkownik. Dla wartości 450 DPI mamy kolor czerwony, dla 1150 DPI mamy kolor fioletowy, a dla 2300 DPI mamy kolor niebieski. Scroll posiada optyczny czujnik ruchu, który jest alternatywą dla tanich układów mechanicznych stosowanych u konkurencji. Trzeba przyznać, że przewijanie jest bardzo precyzyjne.

 

Zowie EC1 EVO

Z tyłu gryzonia znajduje się logo producenta. Również jak patrzymy z tej strony to w oczy rzuca się dosyć spore pochylenie urządzenia w prawą stronę. Oznacza to tylko tyle, że EC1 eVo jest profilowana i przeznaczona dla osób praworęcznych.

Zowie EC1 EVO

Na spodzie ZOWIE mamy czujnik optyczny ADNS-3090, który oferuje czułość maksymalną 2300 DPI. Oprócz tego z przodu i z tyłu mamy dwa sporej wielkości teflonowe ślizgacze, które swoimi rozmiarami znacząco przewyższają konkurencję np. DeathAdder od Razera.

Zowie EC1 EVO

Myszkę podłączamy do komputera za pomocą wtyczki USB, która została pokryta warstwą złota. Dzięki temu jest ona bardziej odporna na warunki atmosferyczne i na proces korozji. Sam kabel ma długość 2 metrów i jest wykonany z gumy. Sprawia wrażenie bardzo solidnego.
 

Zowie EC1 EVO

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~xyz

  2012-10-11 11:30:30

  W Zaletach i wadach na minusie powinno być chyba Tylko dla praworęcznych ;)

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...