» załóż konto» przypomnij hasło

Rozmiar mikro pod Ivy Bridge

Zotac Z77-ITX WiFi - test płyty głównej

Autor: Robert Żabiński | Data: 2012-06-17 17:20:15

A A A | Wejść na stronę 48289 | Komentarzy 5


Main to zakładka główna BIOS-u. Widzimy na niej wyszczególnione informacje o zamontowanych podzespołach - procesorze, pamięci operacyjnej i dyskach twardych. Jest też możliwość ustawienia daty i godziny.

Zakładka X-Settings z założenia odpowiada za ustawienia służące do podkręcania procesora oraz pamięci.
Jest możliwość podnoszenia napięć dla procesora i pamięci RAM.  Jednak z racji nieokreślonego błędu w BIOS-ie, wykonanie tych czyności, szczególnie podnoszenie mnożnika CPU jest niemożliwe.

Onboard Device Control. W te zakładce zmieniamy m.in. ustawienia dotyczące kontrolera LAN oraz kodeka dźwiękowego Azalia.

Advanced - SATA Contoler. Tutaj mamy mozliwość ustawienia trybu pracy naszego dysku twardego. Do wyboru odpowiednio: IDE, SATA i RAID. Poniżej widzimy szczegółową listę zainstalowanych dysków twardych oraz napędów DVD.

CPU Configuration to zakładka która wyświetla szczegółowe informacje dotyczące zainstalowanego procesora. Jest dostępna opcja wyłączenia lub włączenia trybu Intel Virtualization czy ilości aktywnych rdzeni CPU.

Tutaj konfigurujemy porty USB.

Display Configuration to zakładka odpowiedzialna za ustawienia wyświetlania obrazu. Mamy dwie opcje do wyboru. Możemy nic nie zmieniać i uzywać zewnętrznej karty graficznej lub włączyć zintegrowane GPU (o ile nasz procesor takowe posiada) a także przydzielić mu do zużycia odpowiednią ilość pamięci z naszego zainstalowanego RAM-u.

PC Health Status monitoruje aktualne temperatury pracy procesora, obroty wentylatora CPU, oraz pokazuje stan napięć CPU, kontrolera pamięci, pamięci RAM i zasilacza. Mamy również tryb ręcznego konfigurowania obrotów wentylatora w stosunku do odpowiedniej temperatury CPU.

Save & Exit. W tej zakładce zapisujemy (lub nie) nasze ustawienia BIOS-u, widzimy także który z zewnętrznych napedów jest ustawiony jako główny przy starcie komputera. 

Boot to zakadka służąca do konfiguracji ustawień odpowiadających za uruchamianie komputera. Dwie główne opcje to dysk twardy i napęd DVD.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Vroya

  2012-06-18 10:18:22

  Po co Z77 dla HTPC? Kto mi to wytłumaczy?
 • Adonim

  2012-06-18 12:42:00

  Nie każdy wymaga w pełni stacjonarnego komputera. Co niektórym potrzeba mocy w "małym pudełku" a właśnie do tego stworzono micro-ITx i te co bardziej wypaśne płyty.
 • Francus

  2012-06-18 14:34:52

  @up, kolega pyta czemu Z77, a nie inny chipset...

  Którą z tych trzech wybrałbyś?
  - ASRock Z77E-ITX
  - ZOTAC Z77-ITX WiFi
  - ASUS P8Z77-I Deluxe
 • RafalC

  2012-06-18 16:08:03

  Szkoda, że nie dali jakiejś grafy GF5xx lub GF6xx...
 • Onyks

  2012-06-18 23:04:31

  Ten wykastrowany BIOS to żenuaaa :P

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...