» załóż konto» przypomnij hasło

Zębów nią nie umyjesz...

Test pasty Noctua NT-H1

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 74997 | Komentarzy 1

Test pasty Noctua NT-H1 Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam jak spisuje się doskonały cooler NH-U9B od znanej firmy Noctua. Dziś również przetestujemy produkt producenta z Austrii, a będzie to pasta termoprzewodząca. Dobór odpowiedniej pasty jest bardzo ważny, a szczególnie gdy pracujemy na wydajnym procesorze, który lubi się mocno rozgrzewać. Pasta będzie współpracować z coolerem tej samej firmy, a porównamy ją z popularną pastą Zalman’a. Zapraszam do testu.

Pasta została umieszczona na kolorowej tekturce w kolorystyce producenta, osłoniętej plastikiem. Tak jak na każdym produkcie Noctua, na niebieskim tle po prawej stronie umieszczono najważniejsze informacje o produkcie. Według tych informacji, NT-H1 jest bardzo prosta w nakładaniu i oczywiście niezwykle wydajna. Nie wymaga procesu wygrzewania, nie przewodzi prądu i jest w stanie nam służyć przez kilka lat. Więcej dokładnych informacji znajdziemy na odwrocie. Producent zilustrował nam, jak powinniśmy nałożyć pastę.

Noctua NT-H1
To co dla nas najcenniejsze umieszczone jest w wygodnej w obsłudze strzykawce. Mierzy ona 12cm i mieści 1,4ml pasty. Ta ilość powinna nam wystarczyć na około 15 aplikacji. Z łatwością można wydobyć potrzebną ilość pasty. Nie dzieje się tak jak w niektórych pastach, że po wyciśnięciu wychodzi jej za dużo. NT-H1 nie rozlewa się, jednak rozprowadzanie jej kartą kredytową może sprawiać trudności. Gęstość pasty to 2,49 g/cm3. Zalecany jej czas przechowywania to maksimum 2 lata, natomiast czas używania jej na procesorze wynosi 3 lata. Może ona pracować w temperaturach od -50*C do +110*C, jednak producent zaleca mniej skrajne temperatury : od -40*C do +90*C.
Noctua NT-H1
Noctua NT-H1
Nawet w najniższych temperaturach pasta zapewnia pełną wydajność i pozostaje łatwa do usunięcia. Noctua NT-H1 jest produktem powstałym połączenia mikrocząsteczek, o różnej wielkości i kształtach które pozwalają na doskonałe wypełnienie przestrzeni między radiatorem a procesorem. Ponadto pasta jest w pełni kompatybilna z wszystkimi materiałami używanymi w środowisku PC. Może być używana z radiatorami aluminiowymi jak i miedzianymi.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Marek

  2013-07-03 18:35:57

  Obie pasty zupełnie inaczej przekazują ciepło gdy zostaną przez dłuższy czas wygrzane. Po kilku dniach i identycznych temperaturach zewnętrznych, procesor jest 4-5 stopni chłodniejszy.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...