» załóż konto» przypomnij hasło

Nowość bez bloku numerycznego

Ozone Strike Battle Spectra – test klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-03-01 12:18:09

A A A | Wejść na stronę 12871 | Komentarzy 3

Ozone Strike Battle Spectra – test klawiatury

Firma Ozone, która jest coraz bardziej rozpoznawalnym producentem akcesoriów komputerowych dostarczyła nam do testów swoją najnowszą klawiaturę mechaniczną Strike Battle Spectra. Urządzenie to jest typu TKL, co oznacza, że nie posiada bloku numerycznego. W naszym przypadku mieliśmy do czynienia z egzemplarzem wyposażonym w przełączniki Cherry MX Red. Czy sprzęt ten okaże się należeć do najwyższej póki? Sprawdziliśmy czy warto zainteresować się tym modelem i jak wypada on na tle innych konstrukcji tego typu. Zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Dane techniczne
Klawiatura 87 klawiszy, klawiatura mechaniczna
Rozmiar 34.6 x 351 x 123 mm
Długość przewodu 1.5m Kabel w oplocie
Napięcie 4.75V ± 10%
Pamięć 64KB pamięci wbudowanej
NKey Rollover Wszystkie klawisze (Anti-Ghosting)
Kompatybilność Windows® 10/8/7 / Vista
Waga 685g
Nasadki klawiszy ABS 94HB
Pobór mocy ≤ 250 mA
Złącze USB
Z podświetleniem LED 16,8 mln kolorów RGB
Makra Wszystkie klawisze w 5 profili
Macro Keys Wszystkie (z wyjątkiem Fn)
Materiał obudowy Aluminium

Ozone Strike Battle Spectra przyjechała do nas zapakowana w niewielki karton, z którego dowiadujemy się, że model ten pozwala nam na zaprogramowanie do 30 makr, jest w pełni mechaniczny oraz oferuje podświetlenie 16,8 milion kolorów RGB. To oznacza, że zaszły tutaj zmiany w porównaniu do modelu Ozone Strike Battle. Zobaczymy jak mają się one w praktyce.

Ozone Battle Strike Spectra RGB Cherry MX Red

Wraz z klawiaturą otrzymujemy także instrukcję szybkiego startu, naklejkę z logo producenta oraz cztery przyklejane podkładki antypoślizgowe na spód urządzenia. Jak już wspomnieliśmy na początku trafił do nas model wyposażony w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, aczkolwiek w sklepach znajdziemy także wersję z przełącznikami niebieskimi, brązowymi i czarnymi.

Ozone Battle Strike Spectra RGB Cherry MX Red

Nowość Ozone zbudowana jest z dwóch głównych elementów, czyli plastikowego spodu i aluminiowej strony wierzchniej. Są one ze sobą bardzo dobrze spasowane – nic nie skrzypi czy nie trzeszczy. W naszym przypadku wierzch, jest w takim samym kolorze jak spód, czyli czarny. To w aluminiowym elemencie umieszczone są przełączniki. Wykonany z aluminium, ale też doskonale wykończony i ładnie wyglądający. Nie jest to co prawda szczotkowane aluminium, ale narzekać nie możemy. Wszystkie przełączniki zostały dobrze osadzone. W zasadzie trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia w tej kwestii.

Ozone Battle Strike Spectra RGB Cherry MX Red

Nakładki klawisze wykonane zostały z tworzywa ABS 94HB, które sprawia wrażenie trwałego i bardzo łatwo się je wyjmuje. W przypadku dłuższych klawiszy nie zabrakło stabilizatorów. Nie mamy tutaj do czynienia z żadnymi luzami, a te naciskają się bardzo płynnie podczas szybkiego pisania czy grania. Te klawisze wymienia się już nieco trudniej. Mamy tutaj układ klawiszy US QWERTY (87 przycisków) z małym Enterem oraz dodatkowym przyciskiem Ozone służącym do obsługi dodatkowych funkcji (Fn).

Ozone Battle Strike Spectra RGB Cherry MX Red

Spód i część boków wykonana jest z plastiku. Lubią one zbierać odciski naszych palców. Spód nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mamy tutaj dwie rozkładane stopki, na których znalazły się nakładki antypoślizgowe. Kiedy są one jednak złożone przyczepność do podłoża jest gorsza, chociaż nadal w pełni wystarczająca za sprawą gumowym trzem paskom, które umieszczono bliżej przodu Strike Battle Spectra.

Ozone Battle Strike Spectra RGB Cherry MX Red

Sprzęt podłączamy do komputera za pomocą przewodu o długości 1,5 metra, który wyposażony jest w bardzo cienki oplot. Jego jakość może budzić zastrzeżenia. Z przyjemnością obserwowalibyśmy tutaj opcję wypinanego kabla USB.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-03-01 13:08:18

  Klawiatury TKL (bez bloku numerycznego) lub TK (bez bloku ze strzałkami) są przeznaczone dla graczy low-sens i takich, którzy lubią trzymać dłonie wąsko i często uderzają myszką w prawą krawędź klawiatury. Ja bym z tego sprzętu nie skorzystał nigdy ;/
 • JegoMosc

  2017-03-02 14:32:00

  Czegoś można dostać od tego migania. Serio, po co komuś te animacje świetlne?
 • Kamirp

  2017-03-03 16:15:31

  Alternatywa za te pieniądze to np. Apex Gaming - solidna z podświetleniem - nie jest mechaniczna, ale to nie jest najważniejsze dla wygody użytkowania.

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...