» załóż konto» przypomnij hasło

Elegancja w każdym calu

Microsoft Wireless Desktop 3000 – recenzja zestawu

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2012-05-29 22:52:30

A A A | Wejść na stronę 75902 | Komentarzy 4

Microsoft Wireless Desktop 3000 – recenzja zestawu Firma Microsoft dostarczyła do naszej redakcji kolejny zestaw klawiatura + myszka. Zdradzimy, że komplet ten charakteryzuje się niesamowicie eleganckim designem i bardzo dobrą jakością wykonania. Dodajmy także, że w Polsce jest on dostępny od około 160 PLN. Z tych informacji wynika jednak bardzo niewiele – macie przed oczami drogi, pięknie prezentujący się zestaw akcesoriów, których pewnie w ciemno nie zdecydowalibyście się kupić. Zatem, żeby potencjalnym nabywcom ułatwić wybór, postanowiliśmy naświetlić jego wady i zalety. Sprawdźcie, jak w naszych oczach wypada Microsoft Wireless Desktop 3000. Zapraszam do lektury.

Microsoft również ten zestaw dostarczył nam w czerwonym opakowaniu, które jednak swoimi rozmiarami jest zdecydowanie mniejsze od testowanego niedawno zestawu Wireless Comfort Desktop 5000. Na jego ściankach ponownie znajdziemy zdjęcia zawartości oraz informacje o urządzeniach. W środku oprócz klawiatury Wireless Keyboard 3000 v2.0 i myszki Wireless Mouse 5000 znalazła się instrukcja obsługi, płyta ze sterownikami, baterie zasilające oraz odbiornik USB.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Microsoft Wireless Desktop 3000

Jak wynika z samej nazwy, urządzenie to komunikuje się drogą radiową w częstotliwości 2,4 GHz z komputerem. Plusem takiego rozwiązania jest jeden odbiornik z interfejsem USB dla klawiatury i myszki. Niestety w porównaniu do ostatnich trendów na rynku jest on bardzo duży. Możemy go schować na spodzie myszki, jednak będzie cały czas delikatnie wystawał poza jej obrys.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Klawiatura

Wireless Keyboard 3000 v2.0 została wykonana z plastiku wysokiej jakości, który jest bardzo dobrze spasowany i sprawia wrażenie wytrzymałego. W większości to materiał błyszczący, przyjemny w dotyku i miły dla oka. Urządzenie posiada opływowy kształt, zaokrąglone narożniki oraz dwustopniowe podpórki, pozwalające na zmianę kąta nachylenia klawiatury. Bardzo ładnie komponuje się czarny wierzch z białym spodem klawiatury – szczególnie dobrze jest to widoczne w miejscach łączenia się tych dwóch kolorów. Model ten zalicza się do grupy niskoprofilowych, czyli takich, które w czasie pracy przypominają nam urządzenia znane z laptopów. Skok klawiszy jest, więc dosyć niski.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Microsoft Wireless Desktop 3000

Wireless Keyboard 3000 v2.0 składa się z trzech odseparowanych stref, które układają się w sposób równoległy. Na samej górze umieszczono rząd przycisków multimedialnych, pod nimi mamy część główną, zbudowaną z 104 klawiszy, a pod nimi dużą, gumową podstawkę pod nadgarstki. Ta ostatnia jest wyjątkowo przyjemna w dotyku, sprawia, że nasze dłonie pracują w wygodniejsze pozycji, przez co będziemy odczuwali mniejsze zmęczenie dłoni.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Microsoft Wireless Desktop 3000

Wśród klawiszy multimedialnych znajdziemy m.in. uruchamianie przeglądarki www, klienta poczty e-mail, komunikatora czy też odtwarzacza filmów i muzyki. Oprócz tego pięć z nich możemy dowolnie zaprogramować, dzięki czemu najczęściej uruchamiane przez nas aplikacje czy strony www będziemy mieli zawsze „pod ręką”. Mamy kilka możliwości ich skonfigurowania.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Z lewej strony klawiatury znajdują się kolejne, dodatkowe przyciski. Te pozwalają nam na szybki dostęp do katalogów: Moje dokumenty czy też Moje obrazy. Oprócz tego zastosowano przycisk FLoch, który pozwala na wybór jednego z trybów: normalny/edycyjny. Ten drugi przydaje się w szczególności w czasie pracy z edytorem tekstu czy też programem graficznym.

Microsoft Wireless Desktop 3000

Nad blokiem klawiszy numerycznych znajduje się przycisk, który służy do uruchamiania kalkulatora – to stosunkowo popularny zabieg producentów klawiatur.

Producent sugeruje, że klawiatura może działać na jednym komplecie baterii około ośmiu miesięcy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Ballbreaker

  2012-05-30 14:20:35

  Beznadziejna mysz mam ją od puł roku i chyba spuszcze ją w toalecie doładność jak w ruskim czołgu.
 • ~Joe

  2013-09-24 15:58:58

  posiadam taki zestaw. Odbiornik jest pod biurkiem - zestaw na. Chwilami mysz dostaje drgawek. Klawiatura nawet nie ma diod (CapsLock, ScrLk) - klawiatury najtańsze nawet miały diodę :(
 • ~username

  2017-11-22 22:11:20

  klawiatury bezprzewodowe nie mają diod ponieważ muszą być energooszczędne.
 • ~mario

  2018-03-11 16:40:26

  Beznadzieja, podkładka na stałe jest kijowa. Ściera się i zbiera syf. Do tego kijowe położenie śrubek w klawiaturze, gdy chciałem ją odświeżyć i przeczyścić. Wszystkie widoczne śrubki odkręcone. Ja tu się siłuję, niemal łamię klawiaturę próbując ją otworzyć. Po czym się czaję, że zjeby ukryły jedną śrubkę pod ostrzeżeniem o zdrowiu od spodu klawiatury. Jak tę zjebaną śrubkę znalazłem, to chciałem zajebać temu kto to zaprojektował i nie zaznaczył nigdzie, że jest tam śrubka.

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum