» załóż konto» przypomnij hasło

Logitech M720 Triathlon – test myszy bezprzewodowej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-09-27 17:33:18

A A A | Wejść na stronę 18736 | Komentarzy 2

Logitech M720 Triathlon – test myszy bezprzewodowej

Z tematu myszy gamingowych przechodzimy do urządzeń dedykowanych dla zupełnie innej grup odbiorców. Mowa tutaj o pracownikach biurowych i domowych, którzy szukają sprzętu wyjątkowo uniwersalnego, bezprzewodowego, który pozwoli im na obsługę do nawet trzech urządzeń jednocześnie. Taka właśnie jest Logitech M720 Triathlon. Mysz wyposażona w aż osiem przycisków, interfejsy Unifying i Bluetooth oraz wychylaną rolkę. Jeżeli wzbudza Wasze zainteresowanie i rozważacie jej zakup to recenzja ta zapewne rozwieje wiele wątpliwości. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Logitecha M720 Triathlon
sensor optyczny Logitech
interfejs Bluetooth i Unifying (2,4 GHz)
zasięg do 10 m
rozdzielczość 1000 dpi
odświeżanie 125 Hz
liczba przycisków 8
trwałość przycisków 10 mln kliknięć
funkcje dodatkowe rolka 3G Core, obsługa trzech urządzeń, Logitech Flow
zasilanie 1 bateria AA
czas pracy do 24 miesięcy
wymiary 115 x 74 x 45 mm
masa 135 g

Po krótkiej przerwie marka Logitech wraca do naszej redakcji. Tym razem producent ten prezentuje zupełnie innowacyjny sprzęt, który pomimo niższej ceny jak na realia tej marki nadal trzyma bardzo wysoki poziom i zapewnia rozwiązania dostępne u znacznie droższych urządzeń.

Logitech thriatlor m720

Logitech M720 Triathlon przyjechała do nas zapakowana w przeźroczysty blister, dzięki któremu możemy od razu zobaczyć jak sprzęt wygląda w realnych rozmiarach. Oczywiście nie zabrakło tutaj opisu jej najważniejszych funkcji i charakterystycznych cech. W środku poza samym gryzoniem znajdujemy także baterię typu AA i odbiornik Logitech Unifying.

Logitech thriatlor m720

Myszka robi świetne pierwsze wrażenie. Została ona wykonana z matowego, wysokiej jakości sztucznego materiału, który jest dodatkowo ogumowany, żeby zapewnić antypoślizgowe właściwości. Całość jest naprawdę nowoczesna, pomimo tego, że została utrzymana w kolorze ciemnej szarości. Urządzenie jest wyprofilowane dla użytkowników praworęcznych. Spasowanie materiałów jest doskonałe – wszystko idealnie się łączy i nie ma tutaj absolutnie mowy o jakichkolwiek niedoróbkach. Oczywiście trzeba pochwalić Logitecha za nowoczesny wygląd, dzięki któremu nie będziemy musieli się wstydzić używać tego modelu w żadnym środowisku.

Logitech thriatlor m720

Logitech thriatlor m720

Na korpusie umieszczono logo producenta. Ten jest w całości pokryty gumą, poza przyciskami głównymi, które są ułożone skośnie, a pomiędzy nimi znalazła się metalowa rolka. Ta także została pokryta gumą i ma opcję odchylania na boki. Tuż przed nią mamy dodatkowy przycisk do zmiany trybu pracy scrolla. Do wyboru mamy obrót swobodny lub stopniowy. Jeszcze dalej znajdujemy małą diodę zasilania w białym kolorze.

Logitech thriatlor m720

Logitech thriatlor m720

Mysz z prawej strony jest nieznacznie wklęsła, ale nie posiada tutaj dodatkowych przycisków. Inaczej ma to miejsce w przypadku znacząco wklęsłego boku lewego, który oferuje aż cztery dodatkowe przyciski. Trzy z nich są na jednej wysokości: „do przodu”, „do tyłu” i guzik odpowiadający za zmianę urządzeń. Nad tym trzecim mamy wyświetlacz z trzema cyferkami podświetlanymi na biało. Jest jeszcze jeden specjalny przycisk, przy dolnej krawędzi, który jest praktycznie niewidoczny.

Logitech thriatlor m720

Logitech thriatlor m720

Logitech thriatlor m720

Wymiary gryzonia marki Logitech są średnie – jest ona dosyć szeroka i wysoka (grzbiet). Możemy do niej wykorzystać różne rodzaje chwytu, ale to uzależnione będzie od wielkości naszej dłoni. Mysz na pewno nie jest na tyle duża, żeby osoby o większych dłoniach mogły je w całości oprzeć o nią. Dla nas najwygodniejszym układem było 1+2+2 lub 1+3+1. M720 Triathlon jak na swoje rozmiary jest dosyć ciężka, bowiem waży 135 gramów. Warto tu także dodać, że bateria ułożona jest w poprzek tylnej części, co sprawia, że urządzenie jest znacznie lżejsze z przodu, niż z tyłu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~ernet

  2019-09-25 16:44:35

  Fajna recka. Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji do czego służy przycisk na górze myszki( obok pokrętła ) . Help
 • ~rob

  2019-12-01 15:05:42

  ~`ernet To dodatkowy przycisk do zmiany trybu pracy scrolla. Do wyboru mamy obrót swobodny lub stopniowy.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...