» załóż konto» przypomnij hasło

Logitech G502 – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-08-10 16:35:47

A A A | Wejść na stronę 13450 | Komentarzy 2

Logitech G502 – recenzja myszki

Firma Logitech od kilku dobrych lat posiada w swoim portfolio myszkę oznaczoną jako G502. Urządzenie to pojawiło się w sklepach tuż po premierze bezprzewodowego gryzonia G602. Jeden i drugi produkt dedykowany jest dla graczy. Czy zastosowane wtedy technologie mają do dnia dzisiejszego rację bytu i są zgodne z najnowszymi trendami? O tym wszystkim opowiemy Wam w recenzji G502 na którą zapraszamy.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
sensor Pixart PMW3366DM
zakresy dpi od 200 do 12000 (przeskok co 50)
polling rate 125/250/500/1000 Hz
maksymalna szybkość 7.6 m/s
pod 2 głównymi przyciskami Omron D2FC-F-7N (20M)
kabel pleciony kabel o długości 2m
przyciski 11 przycisków + scroll
wymiary 130x76x42
waga 126g (bez kabla)
dodatkowe ciężarki 5 x 3.6g

Myszka przyjechała do nas zapakowana w czarno-niebieskie pudełko, które odpowiednio zabezpiecza produkt w trakcie transportu. Znajdziemy na nim także specyfikację (również w języku polskim). W zestawie oprócz samego gryzonia G502 mamy także dodatkowe ciężarki w osobnym pudełku i ulotki dotyczące myszy.

Logitech G502

Logitech G502

Gryzoń charakteryzuje się wymiarami 130 x 76 x 42 mm (długość x szerokość x wysokość) i jest mocno wyprofilowany dla osób praworęcznych (spore nachylenie w prawą stronę). To sprawia, że najlepiej będzie go trzymać chwytem palm grip. Konstrukcja waży 126 gramów bez kabla. Mamy dodatkowe ciężarki, które pozwolą nam zwiększyć wagę o dodatkowe 18 gramów (5x 3.6 grama). Do tego myszka posiada gruby i elastyczny kabel (waży z kablem 165 gramów), dzięki czemu nie powinniśmy potrzebować mouse bungee.

Logitech G502

Na górze obudowa ma obły kształt, co pozwala dobrze dopasować nasz chwyt. Po lewej stronie mamy sporej wielkości wypustkę, gdzie można oprzeć kciuk. Za to z prawej strony urządzenie jest mocno zwężone, co oznacza, że mały palec się zmieści, ale serdeczny będzie już na krawędzi. Dobrze, że jest wolne miejsce pomiędzy prawym głównym przyciskiem, a brzegiem, ponieważ to zapobiega przypadkowemu naciśnięciu. G502 to raczej gryzoń przeznaczony dla osób o szczupłych dłoniach.

Logitech G502

Przyciski ogólnie zostały dobrze ulokowane i są dobrej jakości. Dwa główne przyciski wykorzystują przełączniki Omron D2FC-F-7N, które mają żywotność do 20 milionów kliknięć. Do tego mamy trzy przyciski boczne G4, G5 i Sniper, które są w pełni programowalne. Obok lewego przyciski mamy kolejne G7 i G8, które łatwiej jest dosięgnąć (także programowalne). Poniżej scrolla mamy przycisk do zmiany DPI, który wymaga podniesienia ręki, żeby go aktywować. To sprawia, że jego użyteczność jest mniejsza.

Logitech G502

Nieco więcej zastrzeżeń mamy do scrolla, który możemy pochylać na boki. Oczywiście jest on w pełni programowalny. Trudno ocenić czy więcej osób nie wolałoby rolki dwukierunkowej. Warto jednak dodać, że ten może pracować w dwóch trybach. Pierwszy powoduje, że kółko porusza się lekko z wyraźnym przeskokiem i terkotem, który jest słyszalny. Drugi tryb to kręcenie się scrolla bez większego oporu i bezgłośna praca. Tryb można zmienić za pomocą przycisku poniżej rolku.

Logitech G502

Sprzęt został wykonany z kilku materiałów. Na górze mamy matowy i gładki plastik, który nie zbiera odcisków palców. Boki pokryte zostały gumą i mają drobne wypustki, co ma zapobiegać ślizganiu się naszej dłoni. Poszczególne części obudowy połączone są za pomocą elementów z błyszczącego plastiku, co nie wpływa w żaden sposób na funkcjonalność.

Logitech G502

Spód wykonany jest ze zwykłego plastiku i idealnie spasowany z bokami. Wytłoczono na nim trójkątny wzór. Na spodzie umieszczono sześć teflonowych ślizgaczy, które są bardzo wytrzymałe i powinny służyć graczowi przez bardzo długi okres czasu. Mamy tutaj także gniazdo na ciężarki, które zasłonięte jest klapką i utrzymuje się dzięki magnesowi.

Logitech G502

Logitech G502

Myszkę podłączamy do komputera za pomocą grubego i plecionego kabla, który ma średnicę 4 mm i długość 2 metry. Jego oplot nie jest zbyt solidny i w naszym samplu widoczne były jego uszkodzenia. Dobrze, że pod spodem jest jeszcze gumowa warstwa.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Kostum91

  2017-08-13 20:40:21

  Jak dla mnie z wyględu must have ;)
 • ~jaa

  2017-08-17 18:25:21

  Przeglądajcie niemiecki Amazon. Da się kupić za ~170PLN w promocji. Sam nabyłem w podobnej cenie :)

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...