» załóż konto» przypomnij hasło

Co z tą technologią Anti-Ghosting?

Klawiatura Microsoft SideWinder X4

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-05-08 21:01:52

A A A | Wejść na stronę 47907 | Komentarzy 4

Klawiatura Microsoft SideWinder X4 Osoby, które wykonują codziennie żmudną, biurową pracę, piszą liczne e-maile oraz zamieszczają nowe notki na Facebooku nie zastanawiają się czy „ta” klawiatura będzie lepsza od „tej”. Gracze to zupełnie inna rasa, to właśnie oni najbardziej zabiegają o swoje narzędzia pracy, a jednym z nich jest  wspomniana klawiatura. Najnowszy produkt Microsoftu to zawodnik z założenia wysokiej klasy, ma on za zadanie ubiegać się o jak największą część rynku dla graczy. Osiągnięcie tego celu może mu ułatwić świetna opinia jego starszego, a zarazem większego brata, potentata na rynku gamingowym, czyli modelu SideWinder X6. W nowym urządzeniu X4 uświadczymy technologię Anti-Ghosting, która pozwala na stosowanie najróżniejszych kombinacji klawiszy. Wszystko to z myślą o graczach, którym taka multizadaniowość pozwoli dużo wygodniej i skuteczniej zarządzać swoim bohaterem czy całym oddziałem. Dodatkowo mamy obsługę profilów, a także regulację podświetlenia klawiszy. W teorii wszystko wydaje się idealne, a jak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się! 
SideWinder X4 przyjechał do mnie w czarno-czerwonym pudełku, które jest analogiczne do innych urządzeń z tej serii. Na froncie kartonu mamy zdjęcie produktu, które nawiązuje do gamingowych cech klawiatury. Na spodzie znajduje się krótka specyfikacja modelu X4. Po otwarciu pudełka oprócz naszego bohatera znajdziemy płytkę ze sterownikami oraz instrukcję obsługi (ani słowa po polsku)
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4
Model X4 na pierwszy rzut oka wygląda trochę mniej bogato, niż jej poprzednik z Redmond. Układ klawiszy jest typowy, a przyciski numeryczne umieszczone są po prawej stronie. W X6 mieliśmy odpinaną klawiaturę numeryczną, którą można było ustawić z dowolnej strony urządzenia głównego. Dodatkowo znajdowały się na niej dwie gałki i inne przyciski, których tutaj nie uświadczymy. Dla osób, które nie kojarzą tego flagowego modelu Microsoftu zamieszczam poniżej zdjęcie:
microsoft sidewinder x6
Obudowa została wykonana z błyszczącego, czarnego plastiku, który wygląda naprawdę świetnie. Klawisze są podświetlane przez czerwone diody LED, co podczas pracy w ciemności nadaje urządzeniu niezwykłego, diabelskiego charakteru. Jak widzicie całość jest zabezpieczona folią ochronną.
Microsoft SideWinder X4 
Microsoft SideWinder X4 
Z lewej strony mamy kolumnę sześciu klawiszy makro, oznaczonych jako S1 do S6. Przeznaczone są one do programowania różnych funkcji. W sumie mamy możliwość przydzielenia do 18 różnych makr. Nad nimi widzimy przycisk oznaczony numerkami 1-2-3, który służy do wyboru jednej z trzech szóstek funkcyjnych. W praktyce są to dwa tryby gamingowe oraz jeden standardowy. O aktywnym trybie informuje nas podświetlona dioda podpisana odpowiednim numerkiem. Pomiędzy klawiszami makr, a przyciskiem ich wyboru znajduje się logo SideWindera.
  Microsoft SideWinder X4 
Microsoft SideWinder X4 
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4 
Microsoft SideWinder X4 Na spodzie urządzenia znalazły się dwie składane nóżki, których brakowało nam w modelu X6. Są one dla niektórych osób niezbędne w szybkim pisaniu, ponieważ pozwalają uzyskać idealny kat nachylenia klawiatury. Warto wspomnieć o podstawce pod nadgarstek, która pozwala odpoczywać naszym dłoniom i jest moim zdaniem w bardziej przystępnych rozmiarach niż przytaczana przeze mnie SideWinder X6.
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4
Microsoft SideWinder X4
Dodajmy, że w X4 mamy do wyboru trzy sposoby ustawienia mocy podświetlenia klawiszy + możliwość ich wyłączenia. Nad podstawowymi klawiszami QWERTY znajdują się przyciski multimedialne. Po kolei są to: nagrywanie makr, play/pause, poprzedni utwór, następny utwór, wycisz, głośniej/ciszej oraz kontrola podświetlenia.
 
Microsoft SideWinder X4
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • maciek

  2010-05-09 12:38:17

  Fajnie byłoby gdybyś zerwał folię zabezpieczającą przed zarysowaniem i dopiero wtedy "klikał" zdjęcia.
  Świetny produkt, lecz producent mógłby zastosować zamiast błyszczącego i zbierającego odciski palców plastiku, szczotkowane aluminium. Wyglądałaby wtedy wyśmienicie :)
 • Mateusz

  2010-05-09 13:51:48

  Racja, mam jakieś przyzwyczajenie, że od razu po wyjęciu z pudła robię fotki. Teraz już na niej dosyć mocno widać odciski palców, bo to jednak ten felerny plastik :/ Jak zdążę to dorobię i wrzucę.
 • spookie

  2010-05-10 15:27:14

  No to doczekałem się recenzji X4 :-) Widzę, że bardzo dobra dla graczy. SideWinder X6 jest przereklamowana? Szukając dobrej klawiatury dla gamerów czytałem trochę opinii na jej temat i zdecydowana większość testów wypadła bardzo pozytywnie:-)
 • Maaario

  2010-05-26 10:36:54

  Ładna klawiaturka, w cenie ze średniej-wyższej półki, dla amatorów grania posiada na pewno wiele przydatnych dodatkowych funkcji. Muszę jednak zgodzić się z przedmówcami, ponieważ błyszczący plastik to zmora niejednej klawiaturki i laptopa. Osobiście wolałbym materiał bardziej matowy o strukturze plastra miodu, najlepiej w kolorze zimnego srebra. Ocena za wygląd: 8/10

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...