» załóż konto» przypomnij hasło

HyperX Alloy FPS – recenzja klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-11-13 15:41:22

A A A | Wejść na stronę 24900 | Komentarzy 0

HyperX Alloy FPS – recenzja klawiatury

Przyglądamy się kolejnej propozycji klawiatury dla graczy, którą HyperX wprowadziła na rynek w tym roku. Oczywiście mowa tutaj o mechaniku wyposażonym w przełączniki Kailh Silver oraz podświetlenie RGB LED. To jednak nie wszystko, bowiem producent zastosował tutaj także port USB do ładowania urządzeń mobilnych. Nowość ma zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy, którzy oczekują dużych możliwości od swojej klawiatury. Tutaj z pomocą przyjdzie im oprogramowanie NGenuity. Tytułowy produkt kosztuje obecnie w sklepach około 360 złotych. W poniższym artykule dowiecie się czy rzeczywiście warto wydać taką kwotę na ten model. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

HyperX Alloy FPS RGB
Przełączniki Kailh Silver
Typ mechaniczna
Podświetlenie RGB
Efekty podświetlenia dostosowanie koloru każdego klawisza, 5 poziomów jasności
Wbudowana pamięć do 3 profili
Interfejs USB 2.0
Polling rate 1000 Hz
Anti-ghosting 100% anti-ghosting
Key Rollover N-key Rollover
Klawisze multimedialne tak
Tryb gry tak
Kompatybilność z systemami Windows 10, 8.1, 8, 7
Przewód odczepiany, w oplocie
Wymiary 442.26 mm x 129.81 mm x 35.59 mm
Waga 1100 g (z przewodem)

Klawiatura przyjechała do nas w biało-czerwonym pudle, które jest charakterystyczne dla urządzeń marki HyperX. Z niego dowiadujemy się sporo faktów na temat urządzenia. Przede wszystkim producent podkreśla zastosowanie podświetlenia RGB i przełączników mechanicznych Kailh Silver. W środku poza samą klawiaturą znajdujemy również odłączany kabel USB, dodatkowe nakładki na klawisze, kluczyk do ich zdejmowania oraz instrukcję obsługi. Nie ma w tym wypadku etui do jej przenoszenia.

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

Już przy pierwszym kontakcie zauważamy, że produkt ten prezentuje się naprawdę nowocześnie, ale nie odpustowo, jak to ma miejsce przy tańszych konstrukcjach. Pomimo, że jest to model pełnowymiarowy to ma dosyć kompaktowe rozmiary. Sprzęt został wykonany z aluminium i jest w całości czarny – podstawa i przyciski. W wersji RGB nie dostajemy dodatkowych nakładek na przełącznik, jak to miało miejsce w poprzedniej wersji, ale mimo to sprzęt ten nadal dedykowany jest miłośnikom strzelanek.

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

Podstawa na której umieszczone są przyciski o pełnych rozmiarach jest tak mała jak to możliwe. Wstaje ona poza linię klawiszy dosłownie minimalnie. To sprawia, że całość jest nieco mniejsza od konkurencji o podobnych możliwościach. W prawym górnym rogu urządzenia widzimy diody informujące o uruchomionych trybach, w tym gamingowym.

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

Profil urządzenia jest stosunkowo płaski, ale całkiem wygodny. Możemy zmieniać jej kąt nachylenia za sprawą rozkładanych nóżek (gumowanych).

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

W klawiaturze mamy z tyłu dodatkowe gniazdo USB, które jest zasilane prosto z komputera. To zasługa odczepianego kabla, który podpinamy w naszym pececie do dwóch portów USB. Dzięki temu mamy zawsze pod ręką wolne miejsce na pendriva czy ładowanie do smartfona.

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

Jak już wspomnieliśmy zastosowano tutaj podświetlenie RGB, które jest konfigurowalne za pomocą dodatkowej aplikacji. Diody LED zamontowane są pod przyciskami. Możemy nimi sterować poprzez aplikację oraz trzema przyciskami funkcyjnymi Fn + F1/2/3.

HyperX Alloy FPS RGB

HyperX Alloy FPS RGB

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...