» załóż konto» przypomnij hasło

Zgrabny olbrzym w zgrabnej cenie

Goclever Quantum 500 - test smartfonu

Autor: Tomek Wilczyński | Data: 2014-08-29 13:22:36

A A A | Wejść na stronę 217043 | Komentarzy 15


Goclever Quantum 500 został wyposażony w Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Na pierwszy rzut oka system nie został w żaden sposób zmodyfikowany przez producenta – nie znajdziemy tutaj żadnej nakładki. Po kilku chwilach da się jednak zauważyć kosmetyczne zmiany – w czasie przesuwania pulpitów poszczególne ekrany są podświetlanie, a drobnemu odświeżeniu uległ przycisk przejścia do wszystkich aplikacji.

Goclever Quantum 500

W menu tym zobaczymy kolejną zmianę – tło jest przezroczyste i widoczna jest tapeta.

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Ciekawe jest też wyświetlanie się powiadomień na ekranie blokowania. W teorii ma to przyspieszyć sprawdzanie aktualności, jednak tak naprawdę trochę to przeszkadza. Dzieje się tak dlatego, że aby otworzyć dane powiadomienie, musimy kliknąć na nie, a następnie i tak odblokować ekran.

Goclever Quantum 500

W smartfonie preinstalowano również kilka najważniejszych aplikacji. Pierwszą z nich jest przydatny program 1Weather, który daje możliwości sprawdzenia pogody na kilka następnych dni. Apka jest bardzo intuicyjna, a jednocześnie zawiera dużo informacji podanych w przystępny sposób. Jedyną wadą są wyświetlający się na dole pasek reklamowy. Widgety działają bezproblemowo.

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Do pracy z dokumentami zainstalowano CoolReader, który pomimo swojej relatywnie brzydkiej szaty graficznej jest bardzo szybki i uniwersalny, a zatem pomocny przy codziennym użytkowaniu. Tą samą możliwość daje nam również Kingston Office, również preinstalowany w Quantum 500. Pozwala również na wygodną edycję dokumentów. Program jednak jest już nieaktualny, ponieważ niedawno ukazała się nowa odsłona tego programu – WPS Office. Twórcy polecają wymianę aplikacji na nową – jest nieco bardziej funkcjonalna.

Goclever Quantum 500

DiskInfo poda nam wszystkie niezbędne informacje dotyczące pamięci wewnętrznej i zewnętrznej i pokaże poziom użycia RAM-u. Szkoda, że zabrakło jakiegoś widgetu.

Goclever Quantum 500

ES File Explorer oraz File Manager pozwolą na przeglądanie zawartości pamięci. Połączony z tą pierwszą aplikacją ES Task Manager umożliwi zaś monitoring na wszystkimi procesami smartfona.

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Goclever OTA to uptader producenta, który umożliwi aktualizację systemu bez konieczności wyłączania smartfona czy też pobierania plików na komputer.

Do grupy aplikacji odpowiadających za nawigację wchodzi standardowa Nawigacja oraz Mireo viaGPS i Yanosik. Do Mireo dołączany jest darmowy (do czasu) pakiet map Polski, Czech i Słowacji. Yanosik ostrzeże nas za to przed korkami.

Goclever Quantum 500

Goclever Quantum 500

Flotis mobile to aplikacja, którą musimy pobrać ze sklepu Play. Daje dostęp do nawigacji i informacji i ruchu samochodowym.

Do tego wszystkiego dorzucono paczkę aplikacji Google (YouTube, Keep, Maps, Play Music) i kilka innych programów (Latarka, Facebook, Angry Birds, Video Player, Skype).

Całość jest bardzo przydatną grupą programów, które umożliwiają szybki start bez konieczności pobierania dodatkowych programów ze sklepu Play.

Jeśli chodzi o szybkość działania, to ze względu na brak nakładek jest dobrze. Android jest płynny, a poszczególne animacje nie zacinają się. Drobne spadki płynności dostrzegałem tylko czasami, i nie przeszkadzało to jakoś szczególnie w czasie użytkowania. Raz zdarzyła mi się sytuacja, w której musiałem ponownie uruchomić smartfon, a na palcach jednej ręki wyliczyć mogę przypadki ładowania się ikon po przejściu do menu aplikacji. Jednym słowem – nie ma się do czego przyczepić. Ponarzekać można tylko na przedłużającą się aktualizację Androida.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~oren

  2014-08-29 14:59:06

  dlaczego tak mało pamięci ma to cudo?
 • ~psikus

  2014-08-29 14:59:57

  Może nie jest to samsung s3 czy s4 to jednak dla przeciętnego zjadacza chleba będzie zaspokajał podstawowe potrzeby takie jak słuchanie muzy, robienie zdjęć czy korzystanie z internetu a nawet korzystanie z gier.
 • ~cecylix

  2014-08-29 15:36:58

  Czy ten przycisk odblokowania po prawej jest wygodny?
 • ~pimpson

  2014-08-29 15:57:50

  Jestem bardzo zadowolony. Polecam tym co chcą się skusić. Jak za taką cenę bez wątpienia najlepszy w tym przedziale. Ekran bardzo dobrej jakości (świetnie wyglądają tapety full hd), obudowa nie trzeszczy i aparat robi dobre zdjęcia w dobrym oświetleniu. Jedyne co mi przeszkadza to wypukły aparat, przez co telefon leżąc na plecach ześlizguje się ze śliskich powierzchni...
 • t.luk

  2014-08-29 16:00:46

  Miniaturka artykułu (ta widziana na głównej) pokazuje jakiś phablet :D Poza tym recka bardzo szczegółowa :)
 • ~miki

  2014-08-29 16:38:09

  Nie odnotowaliście żadnych cięć w interfejsie, spowolnień czy lagów?
 • Tomek Wilczyński

  2014-08-29 16:38:15

   

  ~cecylix napisał:

  Czy ten przycisk odblokowania po prawej jest wygodny?  Przycisk blokady znajduje się po lewej stronie (chociaż zależy, z której strony patrzeć ;) ).

  "Nie najlepiej wygląda też sprawa z przyciskiem blokady. Choć na pierwszy rzut oka został ulokowany poprawnie, bo nie trzeba do niego daleko sięgać, to po pierwszej rozgrywce w dowolną grę z układem poziomym okazuje się być problematyczny. Dzięki niskiemu skokowi bardzo łatwo go wcisnąć przez przypadek i tym samym zablokować smartfon."

  Pozdrawiam
 • ~vloger

  2014-08-29 19:49:55

  Czy jakość rozmów jest zadowalająca, czy należycie słyszymy rozmówcę oraz czy on należycie słyszy nas?
 • Tomek Wilczyński

  2014-08-29 21:29:09

  @miki - tak jak napisałem - generalnie system działał bardzo płynnie, bez zacięć. Oczywiście czasami zdarzały się spadki płynności, jednak częstotliwość ich występowania jest całkowicie w normie.

  @vloger - co do jakości raczej nie miałem zastrzeżeń, jedyną bolączką rozmów był źle działająca rozmowa głośnomówiąca.
 • ~rodex

  2014-08-30 10:01:37

  czy opłaca się go kupić za 399 zł?

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 15


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...