» załóż konto» przypomnij hasło

Czy po sukcesie nastąpi klęska czy kolejny sukces?

Rzut oka na Windows 8 Pre-Beta

Autor: Tomasz Kula | Data: 2011-09-16 18:01:52

A A A | Wejść na stronę 91858 | Komentarzy 8

Rzut oka na Windows 8 Pre-Beta Microsoft z każdą nową wersją swojego systemu operacyjnego coraz bardziej zaskakuje. Zdarzają się wzloty i upadki. Sprawność systemu jest albo lepsza albo gorsza. To samo tyczy się interfejsu. Już od Visty mamy do czynienia z Aero. Czy można z nim coś więcej zdziałać? Czy nowy system będzie podobny do wcześniejszych? Zobaczcie sami.

Każdy, komu komputer nie jest obcy na pewno pamięta czasy pierwszych Windowsów. Pomijając te „graficzne” nakładki na DOS. Systemy te były awaryjne, interfejs mało przyjemny, BSoDy na każdym kroku. Pierwszym systemem, który miał to zmienić był Windows XP. Wygląd zupełnie niecodzienny. Zniknął dominujący szary kolor paska Menu. Zrezygnowano z DOSa, co dla wielu użytkowników w tamtych czasach było nie do pomyślenia. Jednak powoli, bo powoli XP’ek dawał radę. Pojawiały się kolejne łatki Service Packi i w ten sposób godnie zastąpił Windowsa 98. Później Microsoft zaczął pracował nad następcą Windowsa XP. Kto się interesował, to pamięta pierwsze wersje roboczej wersji Visty – Longhorn. Początkowo Longhorn nie różnił się specjalnie do XP. Zmieniona skóra to główna różnica, która dzieliła XP od wczesnej Visty. Pomijam już dziwne zachowania Longhorna, gdzie po zainstalowaniu systemu startowały instalatory sterowników, co zajmowało minimum 15-20 minut :) Minął pewien czas i wszyscy ujrzeli Vistę. Ukryć nie można tego, że był to straszny niewypał. Ci, którzy mieli możliwość wracali do dobrze znanego Windowsa XP. Ci, którzy kupowali nowy sprzęt (w szczególności laptopy) byli skazani na mękę. Tak właśnie Microsoft potraktował nas „lepszym” systemem. No ale na błędach się człowiek uczy i doczekaliśmy się Windows 7, którego z bardzo dużym powodzeniem można nazwać godnym następcą Windowsa XP. Niektórzy mówią, że Siódemka to końcowa wersja Visty – zwał jak zwał, działa i ma się bardzo dobrze. W dodatku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Długo nie trzeba było czekać, jak po premierze Windows 7 Microsoft ogłosił, że zacznie prace nad nowym, całkiem nowym systemem….

Windows 8 screen

…. Dziś chcemy pokazać Wam wstępne wyniki pracy nad Windows 8. Jak wskazuje tytuł, będzie to rzut oka na przygotowywanego następcę Windows 7.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~rafikrafiki

  2011-09-16 20:09:49

  Według mnie to wydanie 8 będzie tym samym co wydanie visty.
 • ~Tearius

  2011-09-16 21:12:52

  A jak z kompatybilnością programów/sterowników? takie same jak w 7?
 • KarambolX

  2011-09-16 21:34:40

  Co tu dużo mówić: http://img580.imageshack.us/img580/7668/3bd06e75de.jpg :[
 • Duath

  2011-09-16 21:39:18

  @up sterowniki do sprzętu zainstalowały się same - tak samo jak w Win7. Podejrzewam, że sterowniki z Win7 na chwilę obecną będą podchodzić do Win8, bo w końcu bazą jest Siódemka.

  Co do wydajności też może być różnie. Jeśli tego nie spieprzą to będzie tylko lepiej niż w Win7. W końcu, tak jak wspomniałem, bazę pod system mają dobrą. Ale w końcu mieli robić system inny niż wcześniejsze, tak więc ... kto to wie... :)
 • ~Woj

  2011-09-16 23:18:05

  Super. Mac os bierze 1/4 tego z dysku i startuje 7s z "zimnego" komputera.
 • Kuba

  2011-09-17 14:58:43

  co do http://img580.imageshack.us/img580/7668/3bd06e75de.jpg
  uważam że to kompletna bzdura. Po pierwsze 95 był jak na tamte czasy bardzo udanym i przełomowym jeśłi chodzi o interakcję z użytkownikiem systemem, problem był taki jak z Vistą że z dniem premiery przeciętny komputer był trochę do tyłu jeśli chodzi o wydajność za nim, a raczej to system był za bardzo do przodu
  A co 8 raczej ciężko żeby był to nieudany system, bo to kontynuacja linii serii 6 a więc ciągu Vista- 7 -8. w Praktyce ostatnim systemem który wywołał sobą jakąś rewolucję w stosunku do poprzednika był Windows Vista, następne systemy to udana, ale jednak tylko ewolucja. IMO w wypadku 8 ta ewolucja jest więszka jak w wypadku przejścia Visty na 7.
  Być może to dobre podejście MS wydaje jak na siebie w dość szybkim tempie kolejne edycje więc systemy są świerzsze, mimo że całkowicie nowy system dostajemy w starym tempie (tzn takim jaki dzieliło xp do visty)
  Szkoda tylko że za coś co praktycznie na upartego można zawrzeć w SP MS co trochę każe sobie płacić
  Pytanie teraz to kiedy wyjdzie "normalna" beta, ale raczej nastąpi to szybko bo MS chce szybko wydać 8 (oby to nie onzaczało na prawdę kosmetycznych zmian) no i co po ósemce? Bo przecież nie można tego ciągnąć wieczność jak xpeka
  Inna sprawa że MS może dlatego wzięło się szybko za 8 aby nadrobić to co straciła przesypiając popularność tabletów, i stworzy system który będzie się lepiej nadawał na segemnt tych komputerów, przy okazji userzy desktopów też coś dostaną. A chyba nikt nie zaprzeczy że dotychczasowe okienka średnio się nadają na tablet
 • Kamil_K

  2011-09-17 16:47:05

  Nie cierpię gadania, że Vista była zła. Z odpowiednio szybkim komputerem Vista była o wiele lepsza i stabilniejsza niż XP. Windows 7 miał bardzo dobry marketing przed startem i pomimo że niemal nie różni się od Visty tak od strony wizualnej, jak i programowej, dla większości "ekspertów" Vista jest be, a 7 jest cacy. Prawdziwość moich słów potwierdza wynik eksperymentu Windows Mojave.
 • Duath

  2011-12-03 23:56:37

  @Kamil_K nie wiem tylko, czemu zawsze badania przeprowadzane są na hAmerykańcach ... z doświadczenia wiem, że na tej samej konfiguracji sprzętowej 7 działa znacznie lepiej niż Vista.

Komentarz 8


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...