» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Xenon 210 – test myszki dla graczy

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-09-12 14:46:57

A A A | Wejść na stronę 18386 | Komentarzy 2

Genesis Xenon 210 – test myszki dla graczy

Firma Genesis dostarczyła do naszej redakcji dwa modele myszek dla graczy. Pierwszą z nich jest Xenon 210, której przyjrzeliśmy się w tej recenzji, a już niebawem przeczytacie także o modelu Krypton 700. Tytuły gryzoń to sprzęt za zaledwie 70 złotych, który wyposażono w sensor AVAGO 5050 o rozdzielczości 3200 DPI oraz podświetlenie RGB. Czy model ten jest godny uwagi? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Sensor AVAGO 5050
DPI 3200
Szybkość przetwarzania danych 4500 FPS
Szybkość śledzenia 30 ips
Maksymalna akceleracja 8 G
Szybkość raportowania 1000 Hz
Podświetlanie| RGB
Liczba przycisków 8
Długość kabla 180cm
Wymiary 124 x 76 x 44 mm
Waga 106 g

Nowość przyjechała do nas zapakowana w czarno-czerwone pudełko o typowych rozmiarach. Z przodu znajdujemy zdjęcie urządzenia, a na odwrocie opis w kilku językach oraz tabelkę ze specyfikacją techniczną.

Genesis Xenon 210

W środku umieszczono gryzonia, który już przy pierwszym kontakcie przypomina starszy model 210. Różnice są jednak znaczące, bowiem zrezygnowano z podświetlenia na grzbiecie myszy. Gryzoń wydaje się dosyć krótki i jest stosunkowo szeroki. Jego tył jest lekko szpiczasty, a na dole ma część podświetlaną diodami LED. Po prawej stronie zastosowano lekkie wyżłobienia, które przeznaczone są na palec serdeczny i mały. Po tej samej stronie mamy jeszcze trzy dodatkowe elementy świecące.

Genesis Xenon 210

Genesis Xenon 210

Genesis Xenon 210

Genesis Xenon 210

Boki wykonane są z materiału, który jest mieszanką gumy i plastiku. Lewa strona oferuje zagłębienie na kciuk i jest pokryta gumą z wypustkami, co ma na celu poprawę naszego chwytu. Dalej znajduje się czerwony przycisk, który domyślnie spełnia rolę dwukiiku lub może także po wyborze innego profilu działać jako Sniper Mode, czyli w trybie znanym z innych myszek. Mamy bardzo dobry dostęp do niego. Kliknięcie jest wyczuwalne i stawia odpowiedni opór. Nie powinniśmy nacisnąć go przypadkiem. Powyżej mamy dwa przyciski boczne, które nie są najlepszej jakości – lekko kiwają się na boki. Dalej mamy cztery świecące elementy w kolorze czerwonym, które sygnalizują poziom DPI.

Genesis Xenon 210

Genesis Xenon 210

Genesis Xenon 210

Góra Xenona 210 została wykonana z innego tworzywa, niż reszta myszy. Mamy tam lakier o metalicznej fakturze. Dobrze on znosi wszelkie zanieczyszczenia i ewentualny pot po długiej rozgrywce. Jest także zdecydowanie bardziej wytrzymały od mieszanki gumy i plastiku. Przyciski głównej charakteryzują się szybkim i lekkim kliknięciem. Pomiędzy nimi mamy podświetlają rolkę, która działa niesamowicie szybko. Za nią widzimy dwa przyciski, z czego jeden służy do przełączania DPI (o poziomie świadczą diody z boku), a drugi do zmieniania profili. O wybranym profilu informuje kolor podświetlenia. Pod spodem umieszczono cztery ślizgacze, które sprawiają, że Xenon 210 idealnie przemieszcza się po podkładce. Mysz podłączamy do komputera za pomocą wtyczki USB, którą umieszczono na końcu czarno-czerwonego kabla.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~refelek

  2017-09-12 15:08:09

  Fajny gryzoń, tylko ten sensor już nie powinien być stosowany - tym bardziej dla graczy.
 • ~typ

  2018-07-21 19:36:14

  fajna myszka i bardzo dobra recenzja

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...