» załóż konto» przypomnij hasło

Konkurencja ma problem?

Genesis RX85 – test klawiatury mechanicznej

Autor: Michał Jankowski | Data: 2016-09-23 21:00:22

A A A | Wejść na stronę 17965 | Komentarzy 2

Genesis RX85 – test klawiatury mechanicznej

Rynek klawiatur mechanicznych rośnie w piorunującym tempie. Konkuruje na nim coraz więcej znanych producentów, którzy pokazują coraz to ciekawsze konstrukcje. Te zaskakują nas swoją funkcjonalnością i ergonomią. Jednym z najnowszych produktów jest RX85 od Gensis, który został przygotowany w kompaktowym rozmiarze i już przy pierwszym kontakcie zaskakuje swoim wyglądem. Czy nasze zachwyty nad RX85 jeszcze przed przystąpieniem do testów praktycznych były uzasadnione? Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Typ klawiatury mechaniczna
Przełączniki Kailh Brown; do 50 milionów kliknięć; siła 55 g
Liczba klawiszy 104
Podświetlenie tak: białe; 5 typów; 4 poziomy jasności
Wymiary klawiatury 33 (w najgrubszym punkcie, od szczytu klawiszy do podstawy) x 440 x 132 mm
Podkładka na nadgarstki tak
Typ komunikacji przewodowy
Interfejs USB 2.0
Długość przewodu 1,6 m
Klawisze multimedialne tak
Klawisze dodatkowe Blokada Windows; sterowanie podświetleniem; Rolka do sterowania głośnością
Oprogramowanie nie

Klawiatura RX85 przyjechała do nas w tekturowym pudełku, na którym znajdziemy liczne zdjęcia urządzenia oraz opis jego podstawowych cech w kilkunastu językach. W środku sprzęt jest bardzo dobrze zabezpieczony. W komplecie znajdujemy instrukcję obsługi i podstawkę pod nadgarstki dołączaną na magnesy. Ta ostatnia posiada dwie stopki hamujące.

Genesis RX85

Model ten został wykonany z szarego aluminium i czerwonego plastiku. To kolory, które są utożsamiane z marka Genesis. Sam kształt klawiatury jest raczej minimalistyczny, chociaż mamy tutaj wypustkę na pokrętło, a także dodatkowe przyciski do zarządzania podświetleniem i blokowania klawisza Windows. Użyte materiały są wysokiej jakości. Możemy wyróżnić tutaj matowy plastik, wspomniane aluminium, parciany oplot na kablu oraz pozłacaną wtyczkę USB na jego końcu.

Genesis RX85

Genesis RX85

Genesis RX85

Klawiatura nie należy do największych, co jest jej znaczącym plusem. Z drugiej strony Genesis zmniejszył w związku z tym klawisz Enter, co niestety nie należy o najwygodniejszych zmian. Zauważą to jednak tylko osoby o większych dłoniach i długich palach. Dla reszty nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Pozostałe przyciski rozmieszczone są w odpowiednich odstępach. Ich wyprofilowanie także nie pozostawia złudzeń, że RX85 została zaprojektowana z głową.

Genesis RX85

Genesis RX85

Klawiatura oparta jest na aluminiowej płycie wzmacniającej, co zapewnia jej dużą odporność na wyginanie. Nie łapie ona także odcisków palców czy drobinek kurzu. Gorzej jest z czerwonym plastikiem, który zbiera smugi.

Genesis RX85

Genesis RX85

W komplecie mamy podstawkę pod nadgarstek, która zapewne sprawdzi się wśród zwolenników większych klawiatur. Na spodzie samej klawiatury widzimy gumowe stopki, które wysuwane są z podstawy i sprawiają, że model marki Genesis bardzo stabilnie spoczywa na blacie biurka czy stołu.

Genesis RX85

Genesis RX85

Na klawiszach widzimy bardzo ciekawą i wyraźną czcionkę. Nakładki wykonano z ABSu, a nadruki odporne są na ścieranie. Przyciski są podświetlane na biało. Warto wspomnieć, że większość funkcji multimedialnych jest dostępna poprzez skorzystanie z kombinacji klawisza Fn i konkretnych przycisków. Producent zastosował w tym modelu przełączniki Kailh Brown, których żywotność oceniana jest na 50 milionów kliknięć, a czułość nacisku wynosi 55 gramów. Ich skok jest miękki i sprężysty, a praca bardzo cicha jak na model typu mechanicznego. W porównaniu do Cherry MX Brown wydaje się, że wciskają się ciężej i lepiej odskakują. Układ ANSI, który posiada RX85 to najpopularniejszy układ w naszym kraju.

Genesis RX85

Genesis RX85

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • JegoMosc

  2016-09-26 14:46:18

  Te klawisze sa bardzo wysokie. Raczej bym tego nie kupił. Mam Medusa od nateca i klawiatura jest świetna a działa od bodajże 4 lat. Więc zmiana niepotrzebna.
 • Onyks

  2016-09-26 15:42:46

  Ja siedzę obecnie na klawiatórce Corsaira z MX silent, przez to że są to przełączniki liniowe nie poczułem jakiejś duzej zmiany ( bardziej preferowałem ciszę niż wymarzone przełączniki ), ale palce mi się mniej męczą, nie nadwyrężam ich.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum