» załóż konto» przypomnij hasło

Średnia półka z dawką egzotyki

Cougar RX 500 W – test zasilacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2013-06-26 16:56:38

A A A | Wejść na stronę 29129 | Komentarzy 1

Cougar RX 500 W – test zasilacza Firma Cougar wprowadziła na rynek nową serię zasilaczy RX, które dostępne są w wersji 500 W i 600 W. Oferują one wydajność do 82% przy typowym obciążeniu, co zostało potwierdzone certyfikatem 80Plus, aktywne PFC, wsparcie dla konfiguracji multi-GPU oraz pojedynczą szynę +12 V. Nie mamy pojęcia dlaczego producent na swojej stronie internetowej informuje, że modele te posiadają podwójną szynę +12 V. Miejmy nadzieję, że szybko to będzie poprawione. A nie zwracając specjalnie na to uwagi przejdźmy do testów Cougar RX 500 W.

Zasilacz został zapakowany w czarno-pomarańczowe pudełko na którym producent informuje o mocy jednostki, 3-letniej gwarancji oraz wspomnianym certyfikacie. Oprócz tego informuje nas o mocnej linii 12 V, która oferuje do 48 A na wyjściu i jest idealnym rozwiązaniem dla overclockingu.

Cougar RX 500 W

Na odwrocie Cougar zamieścił tabelkę ze specyfikacją prądowo-napięciową jednostki, wykresy generowanego hałasu przez wentylator w zależności od obciążenia oraz dane dotyczące okablowania.

Cougar RX 500 W

W środku w folii bąbelkowej umieszczono zasilacz, a oprócz niego instrukcję obsługi i zestaw śrubek do montażu. Widzicie, że brakuje kabla zasilającego? Tylko w naszym przypadku, o czym poinformował nas sam producent (trefny sampel). Przy zakupie Cougar RX 500 W sklepie takowy będzie na pewno w środku.

Cougar RX 500 W

Sam zasilacz prezentuje się bardzo dobrze. Jego obudowa ma zaokrąglone narożniki. Jego wymiary to 160 x 150 x 86 mm.

Cougar RX 500 W

Z tyłu Cougar RX 500 W widzimy perforowaną powierzchnię o strukturze plastra miodu. Oprócz tego mamy tutaj gniazdo zasilania oraz przycisk I/O.

Cougar RX 500 W

Cougar RX 500 W

Boczne ścianki mają namalowane duże logo producenta.

Cougar RX 500 W

Z przodu wykonano niewielki otwór z którego wydostają się kable (stałe). Oprócz tego reszta powierzchni to lita blacha.

Na górze mamy grill w kolorze czerwonym, również strukturze plastra miodu. Na jego środku umieszczono logo Cougar. Pod nim znajduje się wentylator 140 mm.

Cougar RX 500 W

Na równoległej ściance umieszczono nalepkę z tabelką w której znajdujemy dosyć ciekawe stwierdzenie „Całkowita, maksymalna moc wyjściowa: 500 W”. To brzmi, jakby podana moc była rzeczywiście graniczną, a my spodziewaliśmy się 576 W mocy szczytowej…

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~rrr

  2013-07-04 11:42:57

  Ciekawe, że kondensatory Teapo są minusem w produkcie za 200 zł. To co, mają wszyscy ładować Nippon Chemi-con i Rubycony nawet do jednostek budżetowych? Fajnie by było, od razu poproszę jeszcze DC-DC i 80+ platinum 500W za 150zł.

  No i "trochę za długie kable"? Patrzę do tabelki, co to może być? 75 cm wiązka procesora? Ponad metr do ostatniego złącza SATA? A tu LOL. 45 cm wiązka główna, 56,5 wiązka procesora... sorry, ale to nie są nawet szczególnie długie kable, to są gdzieś przeciętne długości, i wiązka procesora jest akurat, by puścić za tacką w mid-towerze i jeszcze zostało trochę luzu (a tu jest pewna wariacja, bo nie każda płyta główna ma umieszczony otwór na kabel CPU w tym samym miejscu, no i złącze na płycie też może być gdzie indziej)

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...