» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master CK550 – recenzja klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-12-09 19:53:01

A A A | Wejść na stronę 9492 | Komentarzy 0

Cooler Master CK550 – recenzja klawiatury

Tym razem sprawdziliśmy pełnowymiarowy model klawiatury dla graczy o oznaczeniu CK550 od firmy Cooler Master. Sprzęt ten otrzymał przełączniki mechaniczne Gateron w wersjach Blue, Brown lub Red. Do nas trafił ten ostatni. Nowość wyróżnia się podświetleniem klawiszy, aluminiową obudową i solidną konstrukcją. Co prawda nie mamy tutaj dodatkowych przycisków multimedialnych i podstawki pod nadgarstki, jednak nadal sprzęt ten zachęca swoją atrakcyjną ceną, która wynosi w Polsce obecnie poniżej 350 złotych. Jeżeli jesteście ciekawi czy warto wydać taką kwotę na ten model to zapraszamy do lektury.

Klawiatura została zapakowana w wyjątkowe pudełko, ponieważ jeszcze przed otwarciem mamy możliwość sprawdzenia działania przycisków mechanicznych bez otwierania kartonu. CM daje nam do wypróbowaniu strzałki kierunkowe. Po tym możemy już wstępnie ocenić czy model ten spełnia nasze preferencje.

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Oczywiście nie zabrakło na kartonie mnóstwa danych odnośnie produktu. Zobaczymy także jak prezentuje się jej podświetlenie. Na klawiaturę nałożono plastikową osłonę, która sprawia, że klawisze nie będą nam się kurzyły. To bardzo przydatny gadżet, którego nie znajdujemy często u konkurencji. Poza tym w komplecie mamy jeszcze skróconą instrukcję obsługi i przyrząd do zdejmowania nasadek.

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Spójrzmy teraz jak prezentuje się sam model CK550. Urządzenie to zostało wykonane bardzo solidnie, a jego stylistyka jest nowoczesna. Przełączniki umieszczone są wysoko – wystają ponad płytę obudowy. Zastosowano tutaj mechanizmy Gateron RGB Red, które mogą pochwalić się żywotnością podobną do Cherry MX (50 milionów cykli). Obudowa wykonana jest z dobrej jakości tworzywa sztucznego, a pod klawiszami umieszczono płytę ze szczotkowanego aluminium. Całość waży 850 gramów, dzięki czemu stoi na biurku solidnie i nie ugina się nawet przy przyłożeniu większej siły.

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Wymiary klawiatury to 460 x 135 x 41 mm i nie posiada ona podstawki pod nadgarstki. Na spodzie umieszczono dwie chowane nóżki do zmiany kąta nachylenia CK550. Zostały wykończone one paskami miękkiej pianki, która dobrze pochłania przenoszone wibracje i sprawia, że całość stabilnie spoczywa na blacie biurka.

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Cooler Master CK550

Zadowolone będą osoby, które cenią sobie minimalizm i klasyczne wzornictwo. Z tylnej części obudowy wychodzi 1,8 metrowy przewód z wtykiem USB.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...