» załóż konto» przypomnij hasło

Mechaniczny model stworzony z myślą o graczach.

CM Storm Quick Fire Pro – recenzja klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2012-10-15 12:33:53

A A A | Wejść na stronę 52305 | Komentarzy 3

CM Storm Quick Fire Pro – recenzja klawiatury W ofercie marki CM Storm, która należy do firmy Cooler Master pojawiła się w czerwcu tego roku nowa klawiatura mechaniczna stworzona przede wszystkim z myślą o komputerowych graczach. Quick Fire Pro według danych producenta to model dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Ma on wyróżniać się wysoką ergonomią, laserowo grawerowanymi oznaczeniami klawiszy i wysokiej jakości materiałami z których jest on wykonany. Warto wspomnieć o krótkim czasie reakcji poniżej 1 ms i możliwości zablokowania klawisza Windows. Czy to nadal Was nie przekonuje? Zobaczcie, jak Quick Fire Pro spisała się podczas naszych testów.

CM Storm Quick Fire Pro została zapakowana w solidne, czarno-czerwone pudełko, które jest charakterystycznym elementem wszystkich produktów tej marki. Na froncie widzimy duże zdjęcie urządzenia oraz logo producenta, jak i marki. Na odwrocie mamy kilka informacji technicznych dotyczących tego modelu klawiatury.

W zestawie znajdziemy osobny kabel USB z oplotem, który służy do podłączenia klawiatury i ma pozłacane wtyki. Podłączamy go do klawiatury mniej więcej na środku spodu, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż prawy czy lewy narożnik z przodu. Oprócz tego otrzymujemy także mały kluczyk, który służy do otwarcia urządzenia w celu jego wyczyszczenia. Jest to ciekawy dodatek, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy w zestawie z klawiaturą.

CM storm Quick Fire Pro

CM storm Quick Fire Pro

CM storm Quick Fire Pro

Sama klawiatura o wymiarach 454 x 155 x 31 mm (długość x szerokość x wysokość) i wadze 1300 gramów, została umieszczona w ochronnym worku oraz przykryta plastikową osłoną. Dzięki temu nie ma obaw, że zostanie porysowana w czasie transportu lub podczas wyjmowania z pudełka. Układ klawiszy jest standardowy, a samo urządzenie na pierwszy rzut oka odznacza się prostotą i solidnością. Została ona wykonana z materiałów o bardzo wysokiej jakości.

CM storm Quick Fire Pro

Producent oczywiście nie zapomniał o zastosowaniu dodatkowych rozszerzeń przycisków funkcyjnych, dzięki czemu CM Storm Quick Fire Pro wyróżnia się kilkoma unikalnymi możliwościami. Mamy możliwość kontrolowania podświetlenia przyciskami F1-F4, odtwarzaczem multimedialnym F5-F8 oraz głośnością F9-F11. Ostatni, F12 służy do blokowania przycisku Windows. To bardzo przydatne rozwiązanie. Przypomnijcie tylko sobie, ile razy zdarzyło się Wam przez przypadek nacisnąć ten przycisk zamiast np. CTRL lub ALT w czasie gry, co skutkowało porażką.

CM storm Quick Fire Pro

CM storm Quick Fire Pro

Na lewym boku, na dole mamy otwór do wyprowadzenia kabla zasilającego. Widzimy tutaj również profil klawiatury oraz jak wysokie są przyciski.

CM storm Quick Fire Pro

Z tyłu umieszczono logo marki CM Storm, a także w celu zwiększenia efektów wizualnych chropowatą powierzchnię z drobnymi, podłużnymi nacięciami.

CM storm Quick Fire Pro

Prawy bok wygląda analogicznie do równoległego.

CM storm Quick Fire Pro

Nad blokiem numerycznym mamy trzy diody, które informują o aktywności przycisków Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock.

Na spodzie oprócz czterech gumowych podkładek, które mają zapobiegać ślizganiu się klawiatury po powierzchni biurka, mamy również dwie plastikowe, grube nóżki za pomocą których możemy zmienić kąt nachylenia klawiatury.

CM storm Quick Fire Pro

Widzimy tutaj również układ kanalików do prowadzenia przewodu USB.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Fulout

  2012-10-16 10:40:18

  Bardziej mi się podoba Steelseries 6G lub 7G ponieważ ma jeszcze bardziej surowy wygląd, bez tych zbędnych wyświetlaczy, które zżerają zasoby systemowe i sterowników, które zamiast pomagać to mieszają w systemie...
 • ~Totek

  2012-10-16 11:12:23

  Wyglada tez tak dosc pancernie. Z pewnoscia przeznaczona dla tych bardziej porywczych ktorzy lubia jak cos im nie wyjdzie przypier.... klawiatura o blat albo piescia w klawisze :D
 • ~dlagracza.com

  2013-08-21 23:59:12

  nie ma co : ) tylko trzeba uważać w sklepach internetowych żeby nie pomylić wersji "bez pro" : ) która jest tańsza ..

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...