» załóż konto» przypomnij hasło

Bloody B930 – test klawiatury dla graczy

Autor: Michał Jankowski | Data: 2018-04-18 18:18:37

A A A | Wejść na stronę 14855 | Komentarzy 0

Bloody B930 – test klawiatury dla graczy

Do oferty firmy Bloody w 2018 roku trafiły cztery ciekawe modele klawiatur mechanicznych, które są wyposażone w przełączniki optyczne Light Strike, a także podświetlenie RGB. Znajdujemy tutaj modele o oznaczeniach: B930, B965, B810R i B820R. Dzisiaj przyjrzymy się pierwszej z nich, która to posiada także funkcję N-Key Rollover, co pozwala prawidłowo odczytywać jej wszystkie naciśnięte klawisze niezależnie od ich liczby. B930 charakteryzuje się minimalistyczną budową i stabilizacją klawiszy w jednej płaszczyźnie. Jeżeli jesteście ciekawi czy rzeczywiście Boody oferuje obecnie jedną z najszybszych klawiatur gamingowych na świecie i czy warto wyłożyć na nią około 269 złotych to zapraszamy Was do lektury tej recenzji.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ Dla graczy, mechaniczna
Łączność Przewodowa
Interfejs USB
Liczba klawiszy 87
Klawisze multimedialne/funkcyjne 7
Podświetlenie klawiszy Wielokolorowe, regulowana jasność
Rodzaje przełączników Przełączniki optyczne
Rodzaje wejść / wyjść USB 2.0 - 1 szt.
Kolor Czarny
Długość przewodu 1,8 m
Obsługiwane systemy Windows
Dodatkowe informacje Podpórka pod nadgarstki, kabel w oplocie, obsługa makr, odporność na zachlapanie, technologia Anti-Ghosting, blokada klawisza Windows
Długość 380 mm
Szerokość 150 mm
Wysokość 37 mm
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

Klawiatura Bloody B930 przyjechała do nas w ładnym pudełku, które utrzymane jest w czarnej kolorystyce i ukazuje zdjęcia produktu, logo producenta, a także najważniejsze cechy urządzenia. Więcej szczegółów znajdziemy jednak na odwrocie, gdzie Bloody wyjaśnia na czym polega technologia Light Strike. W środku sprzęt został zabezpieczony za pomocą folii bąbelkowej, co sprawia, że nie musimy się obawiać o transport urządzenia ze sklepu do domu przez firmę kurierską.

Bloody B930

Bloody B930

Bloody B930 przyjeżdża do nas wraz z kompletem akcesoriów. Mamy tutaj osiem dodatkowych nasadek na klawisze (Q, W, E, R, A, S, D, F) i klucz do ich ściągania. Pierwszy zestaw przycisków jest półprzeźroczysty, dzięki czemu światło łatwo przez nie przechodzi. Drugi komplet nasadek o czerwonej powłoce wykonanej z sylikonu ma nam zapewnić lepszą przyczepność. Tutaj przeźroczyste są tylko literki, więc to one będą świeciły. Do tego w komplecie mamy jeszcze instrukcję obsługi.

Bloody B930

Sama klawiatura została wyposażona w 87 przycisków, co świadczy o tym, że jest to model pozbawiony bloku numerycznego. Dzięki tak kompaktowej konstrukcji mamy więcej miejsca na biurku. Oszczędność miejsca widoczna jest także po zastosowaniu klawisza funkcyjnego do wywoływania poleceń multimedialnych. Może on również służyć do regulacji jasności diod LED i do przełączania się pomiędzy sześcioma efektami, które są dostępne w modelu B930.

Bloody B930

Dokoła klawiszy jest widoczna cieniutka, metalowa ramka. Górna krawędź to nic innego jak kawałek aluminium pokryty czarnym malowaniem. Całość jest bardzo ładnie wypolerowana, tak żeby zapewnić elegancki design. W każdym narożniku aluminiowej obwódki mamy małą śrubkę, która ma nadać całości dosyć oryginalnego wyglądu. Poza tym widzimy na klawiszami kierunkowymi małe logo producenta. Tam też są diody informujące o blokadzie przycisku Windows, Caps Lock i Scroll Lock.

Bloody B930

Kiedy spoglądamy na klawiaturę B930 z boku to widzimy, że konstrukcja przełączników ma kształt drabiny, co ma zwiększyć komfort i ergonomię. Boki obudowy są wyposażone w podświetlany panel, który oczywiście jest zsynchronizowany z pozostałą częścią urządzenia. Całością można zarządzać przy pomocy dedykowanego oprogramowania.

Bloody B930

Jak widzicie nie mamy tutaj żadnej podstawki pod nadgarstki. Z tyłu mamy umocowany na stałe pleciony kabel z wtyczką USB w czerwonym kolorze z logo Bloody. Jest on dosyć elastyczny i łatwo się układa, co przecież nie zawsze ma miejsce w przypadku tego typu kabli.

Bloody B930

Na spodzie urządzenia widzimy cztery gumowe nóżki, które mają zapewnić możliwość utrzymania urządzenia na blacie biurka bez przesuwania się nawet w trakcie dynamicznej rozgrywki. Są także tutaj dwie wysuwane nóżki, które mają gumowe, czerwone wykończenie.

Bloody B930

Bloody B930

Spójrzmy jeszcze jak prezentują się przełączniki Light Strike (LK) Libra, które wykorzystało Bloody w swojej klawiaturze B930, a także innych modelach. Dostępne są one w dwóch wersjach, a nam akurat przypadła wersja pomarańczowa. Od brązowej różnią się one tylko czasem reakcji. Nasze przełączniki można najłatwiej porównać do Cherry MX Blue. Zapewniają one opóźnienie na poziomie zaledwie 0,2 ms oraz żywotność 100 milionów kliknięć. Przełączniki te różnią się od normalnych tym, że nie posiadają metalowych styków, ale rejestrują naciśnięcia za pomocą czujników optycznych. Na każdym przełączniku mamy pasek stabilizujący, a nie tylko na większych przyciskach jak w przypadku innych modeli. Dzięki temu sprzęt ten może pracować bardziej precyzyjnie niż konkurencja.

Bloody B930

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...